יוגב שריד, מנכל שיח מדיקל קרדיט: מור ברנשטיין

קנאביס

שיח מדיקל רוכשת שליטה בבית מרקחת בקרית ים

בית המרקחת הנרכש הוא היחיד באזורו המנפק קנאביס רפואי לכ- 3,000 לקוחות בחודש; תמורת הרכישה עומדת על 5.2 מיליון ש"ח; ההכנסות הצפויות מפעילות זו בשנה הקרובה מוערכות בכ-23 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 03/10/2021 11:34

א+א- 1

שיח מדיקל, הודיעה היום על רכישת שליטה (50.1%) בחברה המנהלת את בית המרקחת "תפרחת" בקרית ים. פעילותה העיקרית של החברה הנרכשת היא ניהול בית המרקחת, המנפק ומוכר מוצרי קנאביס רפואי בעיקר בצפון הארץ, עם מעל לכ-3,000 לקוחות קצה בכל בחודש. כמו כן, "תפרחת" מפעילה מערך הזמנות ומשלוחים ללקוחות באזור המרכז והצפון.

 

תמורת המניות הנרכשות תשלם החברה למוכר כ-5.2 מיליון ₪, מתוכם 3.25 מיליון ש"ח במזומן במועד השלמת העסקה. בחלוף שנה ממועד השלמת העסקה תשלם החברה למוכר סך של כ-0.76 מיליון ש"ח במזומן; ו-היתרה בסך 1.2 מיליון ש"ח באמצעות הקצאת מניות למוכר. 

 

בנוסף, בכפוף לעמידה ביעדים שנקבעו בהסכם, לרבות הכנסות מצטברות של כ-50 מיליון ש"ח ורווחיות של בית המרקחת במהלך 24 חודשים לאחר השלמת העסקה, עשוי המוכר להיות זכאי לתשלום מהחברה בסך מצטבר במזומן של עד כ-2.85 מיליון ש"ח. 

 

פעילותו העסקית של בית המרקחת החלה באוקטובר 2020, והחל מאותו המועד ישנו גידול מתמיד בהיקף הלקוחות והכנסות החברה. בהתאם לדוחותיה הכספיים הסקורים של החברה הנרכשת ליום 30 ביוני, 2021, מחזור ההכנסות הינו 7,204 אלפי ש"ח, עם רווח של 702 אלפי ש"ח, סך נכסים של 2,346 אלפי ש"ח וסך התחייבויות של 2,036 אלפי ש"ח. כיום בית המרקחת המנוהל על ידי החברה הנרכשת הינו רווחי ומייצר תזרים מזומנים חיובי.

 

שיח מדיקל מעריכה כי השלמתה של העסקה תשפיע באופן חיובי על תוצאותיה הכספיות בין היתר לאור הסינרגיה האנכית בין הפעילות הקיימת לפעילות הנרכשת. כמו כן, מעריכה החברה כי ב-12 החודשים ממועד ההשלמה יעמדו הכנסות החברה הנרכשת מפעילות בית המרקחת על כ-23 מיליון ש"ח והיקף המכירות יעלה על יותר מטון קנאביס רפואי.

 

הרכישה מהווה אבן דרך נוספת במימוש אסטרטגיית החברה להרחבת פעילותה לאורך שרשרת הערך בדגש על חוליית בתי המרקחת, וזאת במטרה למצב עצמה כמובילה בתחום הקנאביס הרפואי. עם השלמת העסקה, מפעילה החברה שני בתי מרקחת לניפוק ומכירה של קנאביס רפואי, באזורים גיאוגרפיים שונים בישראל. החברה בוחנת עסקאות והזדמנויות נוספות לרכישת פעילות בתי מרקחת המורשים למכירת קנאביס רפואי.

 

יוגב שריד, מנכ"ל שיח מדיקל גרופ מסר: "אנו ממשיכים ביישום אסטרטגיית החברה להעמיק את אחיזתנו בשרשרת הערך של התחום בעיקר באמצעות ביסוס רשת בתי מרקחת. בית המרקחת אשר נרכש כעת מצטרף לבית המרקחת הראשון שרכשנו לפני כחודש וחצי ובכוונתנו להמשיך ולהרחיב את הרשת המתהווה.

 

מספר משתמשי הקנאביס הרפואי בישראל ממשיך לצמוח, אף בקצב מהיר מהמצופה. אנו שמים דגש על חיזוק הקשר עם הלקוח הסופי בין היתר לאור ההתפתחויות בשוק הקנאביס הישראלי והתקדמותו לקראת לגליזציה עתידית. אני בטוח כי אנו, כאחת מהחברות המובילות בתחום, בצירוף בתי המרקחת שבבעלותנו נהנה ממגמה זו. רשת בתי המרקחת שלנו, מעבר להיותה סינרגטית לפעילות הייצור ולפעילות ה-retail מהווה נדבך משמעותי בהגדלה וגיוון מקורות ההכנסה של החברה".

 

 

  1. מניות בכתבה
  2. שיח מדיקל

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    הנייר לא זז. יורד עם 9 עסקאות בלבד.

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    alfredmi 03/10/2021 12:36