יניר אלוש, מייסד ויו"ר איירטאצ' סולאר קרדיט: שי שחר

אנרגיה ירוקה

איירטאצ’ סולאר תמכור לאנלייט רובוטים לניקוי פאנלים סולאריים

ההסכם נחתם אחרי שני פיילוטים שערכה החברה והוא המכירה המסחרית הראשונה של רובוט ה’טראקר’; היקף העסקה עומד על כ-220 אלף דולר

חדשות ספונסר 29/09/2021 09:44

א+א-

חברת איירטאצ’ סולאר חתמה על הסכם מכירה ראשון של הרובוט AT 2.0 Tracker שפיתחה. החברה התקשרה עם אנלייט בהסכם למכירה והתקנה של רובוטים מסוג טראקר לניקוי יבש של פאנלים סולאריים בשדה פוטו-וולטאי וכן בהסכם תפעול ותחזוקה.

 

ההסכם נחתם לאחר שני פיילוטים שערכו החברות לבחינת הטכנולוגיה, ראשונה מסוגה בעולם שפיתחה איירטאצ’ לשינוע רובוטים בין שולחנות סולאריים באופן אוטונומי, ללא מגע אדם. במסגרת ההסכם, החברה תתקין את מוצריה על חלקת שדה בגודל של 5 MW, כאשר לאנלייט שמורה הזכות להטמיע את הטראקר בכל שטח הפרויקט שעומד על 55 MW.

 

המוצר שפיתחה איירטאצ’ לשדות הטראקר הוא פיתוח טכנולוגי יחיד מסוגו בעולם. הפתרון כולל שימוש ברכב אוטונומי המשנע רובוטים ממשטח של פאנלים סולארים למשטח אחר, ובכך מאפשר לכל מערכת הכוללת רכב אוטונומי ו-3 רובוטים לנקות מעל 100 משטחים סולאריים בשדות פוטו-וולטאים (במקום 100 רובוטים ל-100 משטחים).

 

במסגרת ההסכם החברה תמכור לאנלייט ותתקין בפרויקט רובוטים מסוג טראקר ותספק שירותי הפעלה ותחזוקה לתקופה בת 14 שנים. התקנת הרובוטים צפויה להסתיים לא יאוחר מחודש פברואר 2022, בתמורה לכ-220 אלף דולר. בתמורה לשירותי התפעול והתחזוקה תשלם המזמינה לחברה סך של כ-20 אלף דולר בשנה.

 

יניר אלוש, יו"ר דירקטוריון, איירטאצ’ סולאר: "אנחנו שמחים לעדכן על הסכם עם אנלייט שתטמיע את פתרון הטראקר שפיתחה איירטאצ’ לניקוי פאנלים סולאריים. אנלייט בחרה בפתרון החדשני לאחר ביצוע שני פיילוטים מוצלחים במוצר ותוך בחינת חלופות אחרות.

 

הטכנולוגיה שפיתחנו פותרת את בעיית ריבוי השולחנות בשדות סולאריים מסוג טראקר ומייתרת את הצורך במגע אדם לשנע את הרובוטים משולחן לשולחן. פתרון הטראקר מבוסס על טכנולוגיות עילית הכוללות רכב אוטונומי לשינוע רובוטי הניקוי במהלך ביצוע עבודות בשדות סולאריים. איירטאצ’ רואה בפתרון זה כמוצר משלים לפתרון הקיים של החברה לשדות בעלי פאנלים סטאטיים וכבעל פוטנציאל עסקי משמעותי".

  1. מניות בכתבה
  2. אנלייט אנרגיה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה