אור יוגב, מנכ"ל אוגווינד קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

אוגווינד השלימה הקמת מערכת אגירה בקיבוץ יהל

עבודות ההקמה הסתיימו והחברה ביצעה הרצה לקראת הפעלה מלאה של המערכת הצפויה עד סוף השנה

חדשות ספונסר 23/09/2021 09:55

א+א-

חברת האנרגיה הירוקה אוגווינד מדווחת היום על השלמת עבודות ההקמה של מתקן הפיילוט של מערכת ה- AirBatteryבקיבוץ יהל בערבה, עם יכולת אגירה של כ-1000 קוט"ש ובוצעה הרצה לקראת הפעלה מלאה.

 

במסגרת בדיקות ההרצה הופעלו כל רכיבי המערכת ובוצעו מספר מחזורי טעינה ופריקה של המערכת, שכללו ייצור חשמל. טעינת המערכת מתבצעת על ידי שימוש במשאבות מים הדוחסות את האוויר במכלי האגירה התת קרקעיים שפותחו על ידי החברה.

 

פריקת האוויר הדחוס מתבצעת באמצעות טורבינות מים המייצרות חשמל. כחלק מתהליכי ההרצה נערכות בדיקות מקיפות לתהליך הפריקה של המערכת, בשילוב עם תהליך הטעינה לאורך מספר מחזורי שימוש, וזאת בהמשך לבדיקות שנערכו לרכיבי תהליך הטעינה, כשהתוצאות שהתקבלו עד כה תואמות את ציפיות החברה לבדיקות בשלב זה.

 

להערכת אוגווינד, שלב ההרצה לקראת הפעלתה המלאה של המערכת בקיבוץ יהל צפוי להסתיים עד סוף השנה.

 

המערכת הוקמה במסגרת הסכם שיתוף פעולה בין החברה לאגודה שיתופית מקיבוץ יהל ושותפות בין הקיבוץ לבין קבוצת דוראל משאבי אנרגיה מתחדשת, כשלאחר הפעלתה המלאה בכוונת הצדדים לחבר את המערכת לצורך אספקת חשמל לצריכה עצמית (מאחורי המונה) עבור מספר צרכני קצה שבגבולות הקיבוץ.

 

אור יוגב מנכ״ל ומייסד החברה: ״זו הפעם הראשונה שמערכת ה- AirBattery בקיבוץ יהל נבדקת מקצה לקצה מאז הקמתה ומופעלת בהצלחה במחזור טעינה ופריקה מלא עד לייצור חשמל. הבדיקה הציגה תוצאות מצוינות תוך עמידה בציפיותינו עבור שלב זה. הפעלתה המוצלחת של המערכת ביהל מהווה צעד חשוב לקראת יציאתה של המערכת לשוק העולמי." 
 

מניית אוגווינד איבדה מתחילת השנה יותר ממחצית משוויה, אחרי שבשנה שעברה היתה המניה אחת החזקות ביותר בבורסה המקומית כשטסה 1047% במהלך 2020, מה שהביא אותה לשווי דמיוני של למעלה מ-2 מיליארד ש"ח. כיום נסחרת החברה לפי שווי של כ-920 מיליון ש"ח, במדד תל אביב 90.

  1. מניות בכתבה
  2. אוגווינד

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה