אנרגיה ירוקה

אנלייט ונאוויטס ישתפו פעולה בפיתוח פרויקטים באנרגיית רוח בים

שתי החברות חתמו על תקופת בלעדיות של שנתיים לייזום פרויקטים מסוג זה ברחבי העולם; אנלייט תחזיק ב-60% מהפעילות; זוהי כניסה ראשונה לנאוויטס לפעילות בתחום האנרגיה המתחדשת

חדשות ספונסר 22/09/2021 10:20

א+א-

נאוויטס פטרוליום ואנלייט אנרגיה מתחדשת מדווחות הבוקר על חתימת הסכם מחייב לשיתוף פעולה לצורך ייזום הקמה ותפעול של פרויקטי אנרגיית רוח בים (Off Shore Wind) בשוק הבינלאומי.

 

במסגרת ההסכם הצדדים ישתפו פעולה בתחום באופן בלעדי למשך שנתיים. אנלייט צפויה להחזיק ב-60% מהפעילות המשותפת ונאוויטס ב-40%. ההסכם מותנה באישור האסיפה הכללית של נאוויטס לכניסתה לפעילות בתחומי אנרגיה מתחדשת, בהמשך לתיקון תקנון הבורסה שבוצע לאחרונה והמאפשר לשותפויות נפט לעסוק בתחום.

 

במסגרת ההסכם תפעל ועדת היגוי משותפת לאיתור פרויקטים פוטנציאליים ברחבי העולם. שיתוף הפעולה בין אנלייט לנאוויטס יאפשר להביא לידי ביטוי את היתרונות היחסיים של כל אחד מהצדדים. אנלייט היא בעלת ניסיון בייזום, הקמה ותפעול של פרויקטים באנרגיה מתחדשת בארץ ובעולם, ומחזיקה בפרויקטים באנרגיית רוח ביבשה בארץ ובעולם, מניבים, בהקמה ובשלבי פיתוח שונים בהיקף כולל של כ- 2 גיגה וואט. 

 

נאוויטס פטרוליום פועלת בצפון אמריקה בפיתוח והפקה של פרויקטי נפט ימיים דוגמת בקסקין ושננדואה והיא בעלת ניסיון עם הרגולציה והספקים בתחום, שרובם החלו לפעול בתחום אנרגיית רוח בים. בנוסף, לנאוויטס ניסיון במימון פרויקטים ימיים בהיקף נרחב.

 

יצור חשמל מאנרגיית רוח בים הינו מהתחומים הצומחים ביותר בסקטור האנרגיות המתחדשות, עם עלייה של כ-20% בשנה, ומהווה ניצולה של אנרגיה נקייה לחלוטין ועם מינימום של טביעת אצבע אקולוגית והפרעה סביבתית.

 

בנוסף, הסקטור צפוי לקבל רוח גבית משמעותית מצד הממשל בארה"ב, ששם את קידום האנרגיות המתחדשות כיעד מדיניות מרכזי, וליהנות מירידה משמעותית בעלויות ההקמה ומשיפורים טכנולוגיים, בין השאר בשל התקדמות טכנולוגיית טורבינות רוח ימיות צפות.

 

עד היום הוקמו כ-34 ג’יגה-וואט של פרויקטי Offshore Wind בעולם, והיקף ההתקנות העולמיות צפוי להמשיך ולצמוח לרמה של מעל 80 ג’יגה-וואט עד שנת 2025.

 

יו"ר נאוויטס, גדעון תדמור: "בכוונת נאוויטס להיכנס לתחום האנרגיות המתחדשות במטרה ליצור פעילות בינלאומית רחבה עם פורטפוליו מגוון של פרויקטים כלכליים יוצרי ערך. השותפות בתחום ה-Offshore wind עם אנלייט, הנחשבת כחברת האנרגיה המתחדשת המובילה בישראל, מהווה צעד ראשון משמעותי באסטרטגיה זאת".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה