אנרגיה ירוקה

אלמור חתמה על הסכם לפעילות משותפת עם דוראל בפולין

תרכוש 27% מחברת דוראל אנרגיה פולין, העוסקת בייזום פרויקטי אנרגיה מתחדשת בפולין בהיקף של כ-400 מגה-וואט; בתמורה תקצה לקבוצת דוראל 4.99% ממניות החברה

חדשות ספונסר 13/09/2021 10:46

א+א-

אלמור חשמל, שבשליטת רפק תקשורת ותשתיות, נכנסת לראשונה לתחום ייזום פרויקטים של אנרגיה מתחדשת בחו"ל. החברה חתמה עם קבוצת דוראל על הסכם לפעילות משותפת בפולין, במסגרתו תרכוש 27% (בדילול מלא) מהון המניות של Doral Energy Poland, חברה בשליטתה של קבוצת דוראל, העוסקת בייזום פרויקטים בתחום האנרגיה המתחדשת בפולין.

 

הרכישה נעשית כחלק מהתוכנית האסטרטגית של אלמור להעמקת פעילותה בתחום האנרגיות המתחדשות ולהתרחב גם לפעילות ייזום מעבר לים, במקביל לפעילות ההקמה (EPC) שבה היא מתמחה היום. תמורת המניות ב-Doral Energy Poland תקצה החברה לקבוצת דוראל 4.99% מהון המניות המונפק שלה.

 

Doral Energy Poland עוסקת בפיתוח, הקמה, מימון, תפעול, תחזוקה של מתקני אנרגיה מתחדשת, ומכירה של חשמל המיוצר במתקנים אלו. החברה נמצאת בשלבי פיתוח שונים של מתקני אנרגיה מתחדשת בהספק של כ-400 מגה-וואטים, מתוכם 20 מגה-וואט כבר זכו במכרז תעריפי של משרד האנרגיה הפולני ויוקמו כבר בחודשים הקרובים.

 

בכוונת הצדדים להמשיך את פעילותה של החברה הנרכשת בפולין, תוך הגדלת חלקה בשוק האנרגיה המתחדשת בפולין, וכן לבחון הרחבה של הפעילות גם למדינות נוספות.

 

במקביל לרכישת המניות הוסכם כי אלמור ו-  Doral Energy Polandיקימו תאגיד משותף (EPC) להקמה, תפעול ואחזקה של פרויקטי אנרגיה מתחדשת בפולין. לתאגיד ההקמה תינתן עדיפות (right of first offer) בהקמת ובתפעול פרויקטים אותם יוזמת Doral Energy Poland, וזאת בתנאי השוק המקובלים. אלמור מעריכה את היקף העבודות שמקורן ביזמות הקיימת בכ-1 מיליארד שקל. כמו כן, יפעל תאגיד ההקמה להעניק שירותי הקמה, תפעול ותחזוקה לצדדים שלישיים בפולין.

 

יקי נוימן, מנכ"ל דוראל, מסר: "התאגיד המשותף של דוראל ואלמור בפולין ייהנה מיתרונותיה היזמיים הבולטים של דוראל ומיכולות ההקמה ותחזוקת הפרויקטים של אלמור. כתוצאה מכך, שני הצדדים יוכלו ליהנות מרכיבים נוספים בשרשרת הערך ומרווחיות עודפת, בין אם מפעילות יזמית ובין אם מפעילות ה-EPC וה-O&M".

 

מאיר סרוסי, מנכ"ל אלמור: "אלמור מבצעת צעד טבעי ליזמות בתחום האנרגיות המתחדשות, וכבוד גדול הוא לנו לשתף פעולה עם קבוצת דוראל, מהחברות המובילות בתחום"

 

השלמת העסקה כפופה, בין היתר, להתקיימותם של מספר תנאים מתלים עד למועד ההשלמה, כמקובל, כפי שמפורט בדיווח המיידי לבורסה.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה