גלעד גליק, מנכל איתמר מדיקל קרדיט: יח"צ

מיזוגים ורכישות

אקזיט לאיתמר מדיקל: נמכרת ב-538 מיליון דולר

הרכישה תאפשר ל-ZOLL לאתר ולטפל בחולים קרדיולוגיים שאינם מאובחנים; מחיר הרכישה מהווה פרמיה של 50% על מחיר המניה

חדשות ספונסר 13/09/2021 09:55

א+א-

החברות ZOLL Medical Corporation, מקבוצת Asahi Kasei ויצרנית מכשור רפואי ופתרונות תוכנה נלווים, ואיתמר  מדיקל חברת מכשור רפואי בעלת פלטפורמה רפואית דיגיטלית המתמקדת באבחון דום נשימה בשינה בשוק הקרדיולוגיה, מדווחות היום כי שתי החברות חתמו על הסכם מחייב לפיו ZOLL Medical תרכוש את כל הון המניות של איתמר מדיקל לפי שווי חברה כולל של כ-538 מיליון דולר.

 

איתמר מדיקל מתמקדת בפיתוח ומסחור של מכשירים רפואיים לא פולשניים ופתרונות המסייעים באבחון הפרעות נשימה בשינה. מכשיר ה-WatchPAT של החברה, הוא מכשיר חדשני לשימוש ביתי לאבחון הפרעות נשימה בשינה עבור חולים ובקרב מרכזים רפואיים. מכשיר ה-WatchPAT, המאושר לשיווק בארה"ב על ידי ה-FDA, זוכה להכרה בינלאומית גוברת כאמצעי בטוח ויעיל עבור בדיקות ביתיות לאבחון דום נשימה בשינה.

 

מחקרים הראו קשרים מורכבים בין דום נשימה חסימתי בשינה (OSA) ודום נשימה מרכזי בשינה (CSA) לבין מחלות קרדיווסקולריות. דום נשימה חסימתי בשינה קשור בגידול במספר האירועים ובהתקדמות של מחלת לב כלילית, אי ספיקת לב, שבץ ופרפור פרוזדורים, בעוד דום נשימה מרכזי בשינה קשור בהפרעות נשימה מלוות ביתר לחץ דם אשר עלולות לנבא אירוע של אי ספיקת לב ופרפור פרוזדורים, ולחזות בסבירות גבוהה תמותה בקרב חולים הסובלים מאי ספיקת לב. 

 

"ZOLL Medical מחויבת בשיפור איכות הטיפול עבור חולים הסובלים ממצבים קשים של מחלות לב ריאה", מסר ג’ון רנרט (Jon Rennert), מנכ"ל ZOLL Medical. "ההערכה כיום היא ש-60% מהחולים הקרדיווסקולאריים סובלים מדום נשימה בשינה, ומרביתם אינם מאובחנים. השילוב של ZOLL Medical ואיתמר מדיקל יסייע באבחון של חולים נוספים אשר יזכו לטיפול בהפרעות נשימה בשינה. אנו מצפים לתרום לחיזוק שיתוף הפעולה בין תחומי הקרדיולוגיה ורפואת השינה". 

 

"מההתקשרות הראשונית להקמת איתמר ועד היום חלפו מעל ל-25 שנה. מעל ל-1,150 מחקרים פורצי דרך פורסמו בספרות המקצועית שהובילו להצלת חיים ולפיתוח תרופות פורצות דרך. התמדת העובדים, המשקיעים וההנהלה על פני השנים ראויה לשם אותו נושאת החברה. ממשיכים להוביל קדימה תחת בעלות חדשה תוך שימור המצוינות והאתוס", אמר ד"ר גיורא ירון, ממייסדי החברה ויו"ר מיום היווסדה ועד היום.

 

"אנו נרגשים לשלב כוחות עם ZOLL Medical, חברה בינלאומית המספקת פתרונות העונים לצורך של הקרדיולוגים והמטופלים שלהם. השילוב שבין טכנולוגיית ה-WatchPAT ופתרון הרפואה הדיגיטלית לדום נשימה בשינה של איתמר מדיקל עם הנוכחות של ZOLL Medical יסייע ויאיץ את המאמץ שלנו בקידום רפואה ביתית לדום נשימה בשינה ויתמוך באבחון של חולים שאינם מאובחנים ואינם מטופלים", מסר גלעד גליק, נשיא ומנכ"ל איתמר מדיקל. את איתמר מדיקל מלווה בשוק ההון סייבל השקעות, מאז הונפקה החברה לראשונה בבורסה בתל אביב בשנת 2007.

 

"אנו מאמינים כי העסקה הינה לטובת כלל בעלי האינטרסים בחברה", מסר שי בסון, סמנכ"ל הכספים של איתמר.

 

ל-ZOLL Medical ניסיון בשיפור איכות חייהם של חולים באמצעות מספר פתרונות ניטור המסייעים באבחון וניהול המחלה בקרב חולים קרדיווסקולאריים. באפריל 2021 ZOLL Medical רכשה את Respicardia, יצרנית מערכת ה-remede – המכשיר היחיד מאושר FDA הניתן להשתלה ומיועד לטיפול בחולים בוגרים עם דום נשימה מרכזי בשינה במצב מחלה בינוני עד קשה והסובלים מתפקוד לבבי ירוד.

 

בהתאם לתנאי ההסכם, שאושר פה אחד על ידי הדירקטוריונים של כל אחת מהחברות ZOLL Medical ואיתמר, חברת ZOLL Medical תרכוש במזומן את מלוא הון המניות של איתמר מדיקל במחיר 31 דולר עבור כל תעודת פקדון (ADS), או 1.03 דולר (השווה לכ-3.31 שקלים) למניה רגילה של החברה. ההצעה במחיר של 31 דולר במזומן עבור תעודת פקדון (ADS) משקפת פרמיה של 50.2% על מחיר ה- ADS של איתמר מדיקל בנאסד"ק ב-10 בספטמבר 2021.

 

הרכישה של איתמר מדיקל ע"י ZOLL Medical כפופה לקבלת אישור אסיפת בעלי המניות של איתמר מדיקל, אישורים רגולטוריים ותנאים מתלים נוספים מקובלים. בהנחה של מסגרת זמן מקובלת לקבלת האישורים הרגולטוריים ואישור בעלי המניות, הצדדים מצפים, נכון להיום, כי השלמת העסקה תיארך בין-3 ל-4 חודשים. 

 

עם השלמת העסקה, צפוי כי הפעילות הקיימות של חברת איתמר מדיקל תמשיך להתנהל ממשרדי ומעבדות החברה בקיסריה, ובכלל זה תמשכנה פעילויות המו"פ, פעילות מרכז פיתוח טכנולוגיות הרפואה הדיגיטלית של החברה בהרצליה ומרכז הייצור בקיסריה. 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה