אסא (אסי) לוינגר, מנכל אנרגיקס קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

אנרג’יקס מגדילה את צבר הפרויקטים בתחום הסולאר והאגירה בארה”ב

להערכת החברה, לפחות מחצית מצבר פרויקטים זה יגיע למוכנות להקמה החל משנת 2025, בהיקף השקעה כולל המוערך בכ- 1.5 מיליארד דולר

חדשות ספונסר 12/09/2021 11:07

א+א-

בהמשך לדיווחיה הקודמים של אנרג’יקס אודות רכישת צבר פרויקטים בייזום בתחום ה- PV והאגירה בהספק של כ- GWp1.8 ו- MWh1,680 בארה"ב, החברה מעדכנת כי מאז השלמת העסקה ביום 12.8.2021, המשיכה לפעול באינטנסיביות להגדלת צבר הפרויקטים שלה בייזום בארה"ב, בדגש על אותם משאים ומתנים וזכויות שנרכשו בעסקת NCRE, מעבר לפרויקטים הנרכשים.

 

כתוצאה מכך, גדל צבר הפרויקטים בייזום בתחום ה-PV והאגירה שבבעלותה של החברה בארה"ב ב-30 פרויקטים בהספק נוסף של כ- GWp2.6 וכ- MWh3,900 בהתאמה.

 

להערכת החברה, בהתייחס לפרויקטים הנוספים בלבד, לפחות מחצית מצבר פרויקטים זה יגיע לכדי מוכנות להקמה החל משנת 2025, בהיקף השקעה כולל המוערך בכ- 1.5 מיליארד דולר.

 

אסא (אסי) לוינגר, מנכ"ל אנרג’יקס מסר: אנו שמחים לעדכן על הכפלת צבר הפרויקטים שלנו בייזום בארה"ב. ההערכות שלנו אודות הפוטנציאל הגלום ברכישת הזכויות מ- NCRE התממשו והצלחנו להגיע תוך זמן קצר, באמצעות מערך הפעילות של החברה בארה"ב, להישג חסר תקדים של הגדלת צבר הפרויקטים בייזום בתחום ה-PV והאגירה בארה"ב בהספק נוסף של כ- GWp2.6 וכ- MWh3,900 בהתאמה.

 

הגדלת צבר הפרויקטים בייזום בשילוב הרוח הגבית של ממשל ביידן לחיזוק האנרגיות המתחדשות מאפשרים לנו להאיץ את הפעילות בארה"ב ובכך מבטיחים את הצמיחה המשמעותית שלנו בשנים הקרובות.

 

את הרבעון השני של השנה סיימה אנרג’יקס עם הכנסות של כ-66 מיליון ₪, גידול של כ-7% לעומת הרבעון המקביל ב-2020. הרווח הנקי של החברה עלה ברבעון השני בשיעור של 40% והסתתכם בכ-24 מיליון ₪.

 

ההספק הכולל של מערכותיה של החברה בתחום הפוטו-וולטאי ואנרגיית הרוח בסוף הרבעון השני, עמד על כ- MW498 פרויקטים בהפעלה מסחרית, כ- MW360 פרויקטים בהקמה ולקראת הקמה, וכ- MW875 פרויקטים בייזום מתקדם. כמו כן, לחברה פרויקטים בייזום בתחום הפוטו-וולטאי ובתחום אנרגית הרוח בהספק של כ- GW3.7 ופרויקטים בייזום בתחום האגירה בהיקף של MWh1,680.

 

  1. מניות בכתבה
  2. אנרגיקס

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה