גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט אנרגיה קרדיט: אנלייט

אנרגיה ירוקה

אנלייט: הסכם למכירת חשמל בפרויקט סולארי בארה”ב בהספק של 120 מגה וואט

ההסכם הוא בפרויקט ראסטיק היל שיוקם באינדיאנה; הפרויקט נמצא בתהליך פיתוח והפעלתו המסחרית צפויה בשנת 2024

חדשות ספונסר 09/09/2021 09:57

א+א-

אנלייט אנרגיה מתחדשת מדווחת היום שחברת הבת האמריקאית Clēnera Holdings LLC, המוחזקת על ידי החברה ב- 90.1%, השלימה באמצעות תאגיד פרויקט ייעודי את חתימתו של הסכם למכירת החשמל (PPA) שייוצר בפרויקט הסולארי Rustic Hills Solar. אנלייט לא מספקת בדיווח לבורסה פרטים לגבי הסכומים שתשקיע בפרויקט ואלו שתרוויח ממנו.

 

ראסטיק היל הוא פרויקט סולארי בהספק של 120 מגה וואט (במונחי DC) שעתיד לקום בשטחי מדינת אינדיאנה שבארה"ב. הפרויקט נמצא בימים אלה בעיצומו של תהליך פיתוח והשלים מספר אבני דרך, הכוללות בין היתר את השגת הזכויות העיקריות במקרקעין, והתניע את הליכי קבלת היתרי הבנייה והחיבור לרשת החשמל.

 

חברת הפרויקט התקשרה עם Hoosier Energy Rural Electric Cooperative, קואופרטיב בדירוג אשראי A2 המשרת כ-18 קואופרטיבים שמספקים חשמל במדינת אינדיאנה ומדינת אילינוי, בהסכם PPA למכירת החשמל שייוצר בפרויקט למשך תקופה של 20 שנים.

 

על פי הערכת החברה, השלמת הליכי הפיתוח של הפרויקט ותחילת הקמתו תתבצע בשנת 2023 והפעלתו המסחרית צפויה כשנה לאחר מכן.

 

עד כה, חברת הבת האמריקאית Clēnera Holdings LLC, התקשרה בשבעה הסכמי PPA למכירת חשמל שייוצר בפרויקטים שלה בהספק מצטבר של 973 מגה וואט (במונחי DC) סולארי ו-600 מגה וואט שעה אגירת אנרגיה.

 

בשנת 2020 צריכת החשמל מאנרגיות מתחדשות כולל מערכות הידרו-אלקטריות בארה"ב עמדה על 20% מסך הייצור, מתוכן כ- 2.3% מייצור סולארי. על פי בלומברג צפוי בשנים הקרובות גידול חד בפריסת אנרגיות מתחדשות ושיעורן מסך הייצור צפוי לעמוד על 36% בשנת 2030, מתוכן כ- 10% מייצור סולארי.

 

בשנת 2020 כולה אנרגיה סולארית הגיעה לשיעור של 43% מכלל תחנות הכוח החדשות שהוקמו בארה"ב בשנה זאת, וברבעון הראשון לשנת 2021 נתון זה צמח עוד יותר והגיע לשיעור של 58%. במדינת אינדיאנה, שיעור חדירת האנרגיות המתחדשות עדיין נמוך יחסית ו- Rustic Hills Solar הוא אחד הפרויקטים הסולאריים הגדולים הראשונים במדינה. בחודש ספטמבר 2021 הודיע משרד האנרגיה האמריקאי על תוכנית מוצעת לאספקת 45% מכלל יצור החשמל בארה"ב בעזרת אנרגיה סולארית עד שנת 2050.

  1. מניות בכתבה
  2. אנלייט אנרגיה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה