קרדיט: depositphotos

האם מניית אורמת טכנולוגיות לקראת פריצה?

מניית אורמת הנסחרת בבורסה המקומית ובבורסת NYSE מייצרת תבנית היפוך; האם זוהי הזדמנות או שהדשדוש עתיד להמשך?

דובי קורן 05/09/2021 11:45

א+א- 2

חברת אורמת טכנולוגיות (סימבול: ORA) עוסקת בפיתוח וייצור של טורבינות כח להספקה של אנרגיה חשמלית ובפיתוח פרויקטים של אנרגיה חלופית. החברה נסחרת בבורסה של ת"א ובניו יורק לפי שווי שוק של 4 מיליארד דולר.

 

ניתוח טכני

לאחר ראלי חסר מעצורים שהחל עוד מ 2020 ונמשך עד לרבעון הראשון של 2021 עם שיא ברמה של 128 דולר למניה, מחקה המניה את מרבית הירידה כשהיא נסחרת במחיר נמוך בכ-42% מאותו שיא שנקבע בפברואר האחרון. חשוב לציין שהריצה החזקה הייתה רוחבית בתחום האנרגיה החלופית והגיע גם לאורמת הוותיקה.

 

בחודש האחרונים המניה עומדת במקום וזה כבר סימן טוב לאחר הירידות האחרונות. דשדוש לאחר תנועה חדה לרוב יחשב נייטרלי, על אחת כמה וכמה כשהוא מגיע לאחר ירידות חדות.

 

המניה נסחרת בטווח יחסית צר אולם ברור מאוד, בין רמה של 65 ל-72 דולר למניה מאז מאי האחרון וזה אמור מעל 3 חודשים של דשדוש מעיק. יציאה לאחד הכיוונים תפתח יעד בגבוה הדשדוש, זה אומר במקרה של פריצה קדימה נראה יעד קרוב לאזור 79-80 דולר למניה שם נמצא יעד הדשדוש ומעט מעל ממוצע 200 ימי המסחר האחרונים.

 

אורמת טכנולוגיות (ORA) – גרף תקופתי

מקור: StockCharts.com

 

חשוב לציין שהפריצה קדימה כן תיתן יעד עולה, אבל לא שינוי אמיתי, זה יקרה בבנייה של מבנה מחירים עולה ומעל 80 דולר למניה. להערכתי החברה נמצאת בנקודה מעניינת הן למי שמחפש יציאה קדימה לטווח הקצר עם יעד ברור ואולי גם לשינוי כיוון מעט ארוך יותר.

 1. מניות בכתבה
 2. אורמת טכנו

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מניה כבדה לזמן ארוך כמו אלביט.

  מי שיש לו סבלנות יכול לעשות פה כמה שקלים. לא ממליץ כמובן
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  zeeve 05/09/2021 20:46

 2. 2
  עד שלא נראה שינוי מגמה חזק

  בסקטור האנרגיה הירוקה מעבר לים אורמת תמשיך לדשדש היא לא מנותקת מהנ"ל.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  m-g 05/09/2021 12:42