גל בוגין, יור סולגרין קרדיט: אייל טואג

אנרגיה ירוקה

סולגרין נכנסת לפעילות סולארית ביוון

רוכשת 50% בחברה יזמית בתחום האנרגיה הסולארית ביוון, בעלת צבר של 8 פרויקטים בייזום בהספק כולל של כ-200 מגה-וואט מותקן; תשקיע 110-140 מיליון אירו בקידום והקמה של הפרויקטים

חדשות ספונסר 01/09/2021 10:32

א+א-

חברת סולגרין, הפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות והמוחזקת בכ-50.19% ע"י ג’נריישן קפיטל, מדווחת היום על כניסה ראשונה לפעילות ביוון, שתתווסף לפעילות בישראל, בארה"ב ובאיטליה וכחלק מאסטרטגיית החברה להיכנס לשווקים צומחים ולהרחיב את פעילותה.

 

סולגרין (85%) יחד עם חברת Eranovum Energy 1 S.L. (15%) חתמה על הסכם מחייב לרכישת 50% מהון המניות של חברה יזמית בתחום האנרגיה הסולארית ביוון. לחברה היוונית צבר של 8 פרויקטים בייזום, בהספק כולל של כ-200 מגה-וואט מותקן. רכישת המניות בוצעה תמורת כ-350 אלף אירו, סכום המהווה החזר הוצאות הפיתוח שהוצאו על ידי המוכרים עד היום בגין פיתוח הפרויקטים.

 

הסכם הרכישה כולל אופציית רכישה של סולגרין (יחד עם Eranovum) לרכוש ואופציית מכירה של החברה היזמית של 35% נוספים מהון המניות של החברה היזמית, והגעה לשיעור החזקה כולל של 85%, וזאת עם הגעת הפרויקט הראשון מתוך צבר הפרויקטים לשלב של מוכות להקמה. במידה שהאופציה תמומש, תשולם עבור מניות האופציה תמורה כוללת של 27.6 אלף אירו לכל מגה-וואט מותקן שפותח עד לשלב של מוכנות להקמה.

 

בהתאם ללוחות הזמנים שסוכמו בין סולגרין לבין החברה היזמית, ובהתאם להערכות סולגרין, הפרויקטים בייזום צפויים להגיע לשלב ההקמה במהלך השנים 2022 - 2023, כאשר היקף ההשקעות בפיתוח הצבר הכולל של כ-200 מגה-וואט מותקן צפוי להסתכם בסכום של כ-110-140 מיליון אירו.

 

נכון לשנת 2019, ההספק המצרפי של שוק האנרגיה המתחדשת ביוון הינו למעלה מ-6.7 ג’יגה, מתוכם כ-2.8 ג’יגה סולארי. בהתאם לתוכניות הממשלה, הצפי הוא להגיע להספק סולארי של 7.7 גיגה בשנת 2030, דהיינו גידול צפוי של כ-175% עד 2030.

 

בנוסף להתקשרות בהסכם הרכישה, התקשרה החברה בהסכם בעלי מניות להסדרת מערכת היחסים שלה עם בעלי המניות הקיימים בחברה היזמית, וכן התקשרה בהסכם למתן שירותי פיתוח עם יזם מקומי, לטובת פיתוח הפרויקטים.

 

גל בוגין, יו"ר סולגרין: "כניסתנו לשוק הסולארי ביוון מציינת חדירה לפעילות עסקית במדינה רביעית, וזאת בהתאם לאסטרטגיית החברה להרחבת פעילותה תוך מיקוד בשווקים גיאוגרפים צומחים. סולגרין נמצאת כעת בתנופת פעילות משמעותית בכל אזורי פעילותה.

 

בישראל אנו מקדמים מאות מגה וואט בשלבים שונים של ייזום ופיתוח אשר בחלקם כוללים אגירה וכן פעילות על גבי גגות מסחריים. באיטליה אנו בעיצומו של תהליך מואץ להרחבה וביסוס של הפעילות. בארה"ב השלמנו לאחרונה את מהלך הכניסה לפעילות עם השלמת ההשקעה בחברת קיוביקס, הפעילה בשוק המערכות הסולאריות המסחריות והביתיות הצומח בארה"ב. קיוביקס צפויה להתרחב בפעילותה למדינות נוספות עם תוכנית צמיחה לשנים הקרובות של כ-80-100 מיליון דולר".

 

תום שפרן, מנכ"ל סולגרין: "אנו מייצרים קפיצת מדרגה משמעותית נוספת בהיקפי הפעילות של החברה דרך כניסה לטריטוריה רביעית בה החברה תחל לפעול ובהתאם לתוכנית העבודה והיעדים שהגדרנו. שוק האנרגיה המתחדשת ביוון הינו שוק בצמיחה אשר כבר כיום יכולת הייצור המותקנת מאנרגיה מתחדשת מהווה כ-36%.

 

הממשלה היוונית מקדמת כעת תוכניות משמעותיות להרחבת הפעילות הסולארית במדינה כאשר היעד הוא להגדיל עד 2030 את ההספק מאנרגיה סולארית לכ-7.7 ג’יגה. בהתאם לכך, אנו רואים פוטנציאל עסקי גדול בשוק יעד זה, ובהמשך גם התרחבות לפעילות נוספת במרחב המדינות הסמוכות ".

  1. מניות בכתבה
  2. סולגרין

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה