אנרגיה ירוקה

משרד האנרגיה ישקיע 24 מיליון שקלים בפריסת עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים

לפחות 60 עמדות מהירות ואולטרה-מהירות יוקמו לאורך כבישים בין-עירוניים; המשרד השקיע עד כה 30 מיליון ש"ח בהקמת 2500 עמדות טעינה עד סוף 2021

מערכת ספונסר 31/08/2021 15:54

א+א-

 מנהל מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה, חן בר יוסף, עדכן היום בועידה ה-6 לאנרגיה וכלכלה כי משרד האנרגיה צפוי לפרסם בתקופה הקרובה שלושה קולות קוראים לתמיכה בהקמת עמדות טעינה לרכב חשמלי ברחבי הארץ, בהיקף של 24 מיליון ש"ח. עמדות אלו יהוו הרחבה של בסיס הטעינה במרחב הציבורי וברשויות המקומיות ויותקנו בחניונים ושטחים ציבוריים, בקניונים ובכבישים מהירים.

 

מהלך זה של המשרד הוא בהמשך למכרז התמיכה בהקמת עמדות טעינה, במסגרתו כבר הוקצו כ-30 מיליון ₪ להקמת כ-2500 נקודות טעינה, האמורות לקום עד סוף שנה זו בפריסה ארצית, ואשר כלל גם תמיכה בהקמת כ-100 עמדות טעינה מהירות ואולטרא מהירות.

 

שלושת המכרזים שיתפרסמו יתמכו בהקמת עמדות טעינה מהירות ואולטרה-מהירות (DC) בפריסה ארצית, בתקציב כולל של 8 מיליון ₪, הקמת עמדות טעינה איטיות (AC) במרחב הציבורי (חניונים עירוניים) אשר מיועד לרשויות מקומיות, בתקציב כולל של 8 מיליון ₪ ובהקמת עמדות טעינה איטיות (AC) במרחב הציבורי-למחצה כגון קניונים ומרכזי בילוי, בתקציב כולל של 8 מיליון ₪.

 

מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה צופה כי הקולות הקוראים יובילו להקמה של לפחות 60 עמדות מהירות ואולטרה-מהירות לאורך כבישים בין-עירוניים, כ-20 עמדות מהירות ואולטרה-מהירות בשטחים ציבוריים ברשויות מקומיות וכן להקמה של כ-3000 שקעי טעינה (AC) במרחב הציבורי והציבורי למחצה.

 

משרד האנרגיה פועל במרץ להסרת החסמים להתפתחות שוק הרכב החשמלי, ודואג לשתף פעולה ולרתום למשימה הן את רשות החשמל והן את חברת החשמל להקמת התשתית הנדרשת. המשרד אף קידם את יעד הממשלה במסגרת הצעת המחליטים ליעדי התקציב 2022 לקביעת יעד של הפסקת מכירת רכב פרטי שאינו חשמלי החל משנת 2030. כל זאת, כחלק מיעדי משק האנרגיה של המשרד לשנת 2030 להקטנת השימוש במוצרי דלק וצמצום פליטות גזי החממה בישראל. 

 

המשרד מקדם את הטמעת כלי הרכב החשמלי בישראל בשיתוף אגף תקציבים במשרד האוצר, משרד הפנים ורשות החשמל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה