דר דדי סגל , מנכל פנאקסיה קרדיט: פנאקסיה

דוחות כספיים

פנאקסיה מסכמת את המחצית הראשונה עם הכנסות של כ- 37.3 מיליון ש”ח

ההפסד הנקי במחצית הצטמצם לכ- 4.7 מיליון ש"ח, לעומת כ- 18.1 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה החברה מכרה את פעילות ההפצה והלוגיסטיקה בישראל ורשמה רווח הון של 14.8 מיליון ש"ח

פולי טל 31/08/2021 15:37

א+א-

פנאקסיה חברת פארמה גלובאלית המפתחת, מייצרת ומשווקת מוצרי קנאביס רפואי פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני ולמחצית הראשונה לשנת 2021.

 

דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה ישראל: "אנו מסכמים את הרבעון השני והמחצית הראשונה של השנה עם צמיחה חזקה בהכנסות בהשוואה לאשתקד, הכוללת מכירות של מוצרי החברה בגרמניה וקפריסין. זוהי תקופת מעבר, הישורת האחרונה של תהליך אסטרטגי ממושך להתרחבות בשוקי אירופה ויציאה מפעילויות משניות בישראל שאינן בליבת עסקי החברה, הצפוי להתממש באופן משמעותי ברבעונים הקרובים. במסגרת התהליך החלטנו לצאת מפעילויות בישראל המאופיינות בתחרות גבוהה ורווחיות נמוכה, ומכרנו במהלכו את פעילות ההפצה והלוגיסטיקה ’פנאקסיה עד הבית’.

 

"המשאבים המרובים שהשקענו בשנים האחרונות התחילו להניב פירות. אנו מצפים לקבלת היתר יצוא מישראל ולהתחלת יצוא של תמציות קנאביס רפואי לשאיפה, היחידות מסוגן המאושרות לשיווק בגרמניה ובאירופה כולה. מוצר זה הינו בשורה אמיתית לחולים הנמנעים מעישון קנאביס רפואי מסיבות רפואיות ואחרות ומהווה מנוע צמיחה ורווחיות חזק עם פוטנציאל לתפיסת נתח שוק משמעותי באירופה בשנים הקרובות, בדומה לשווקים בוגרים בצפון אמריקה.

 

במקביל אנו ממשיכים בתהליכי רישום רגולטורי של מוצרינו ביוון, דנמרק בפולין, ומצפים להתחיל עוד השנה במכירות מוצרים יעודיים לתחום האונקולוגיה באמצעות חברת הפארמה Axio-Novo הגרמנית. במבט קדימה, אנו פועלים לכניסה לכל שוק בעל אסדרת קנאביס רפואי באירופה, תוך ניצול היתרונות היחסיים שלנו."

 

הכנסות החברה ברבעון השני לשנת 2021 הסתכמו בכ- 17.6 מיליון ש"ח, גידול של כ- 19.2% בהשוואה להכנסות של כ- 14.8 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, וקיטון של כ- 10.7% בהשוואה לכ- 19.7 מיליון ש"ח ברבעון הקודם, הנובע בעיקרו מירידה של במכירות מוצרים מוגמרים במסגרת פעילות ההפצה והלוגיסטיקה בישראל אשר השלב הראשון במכירתה הושלם במאי 2021.

 

הכנסות החברה במחצית הראשונה הסתכמו בכ- 37.3 מיליון ש"ח, גידול של כ- 38.4%, בהשוואה לכ- 26.9 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה. הגידול בהכנסות לעומת אשתקד נובע הן מגידול במכירות מוצרים מוגמרים למטופלים ולבתי מרקחת והן מגידול בהכנסות שנבעו משירותי ייצור. בנוסף, במהלך המחצית הראשונה של שנת 2021 ביצעה החברה מכירות לגרמניה ולקפריסין.

 

החברה עברה ברבעון שני להפסד גולמי של כ-2.2 מיליון ש"ח, לעומת כ-1.2 מיליון ש"ח ברבעון המקביל וכ-822 מיליון ש"ח ברבעון הקודם. המעבר להפסד גולמי נובע מהפרשות שבסך של כ- 3 מיליון ש"ח שביצעה החברה להתאמת ערכי המלאי שברשותה סביב מכירת פעילות ההפצה והלוגיסטיקה.

 

בנוסף, חל צמצום ברווחיות הגולמית בגין מוצרים אלה לעומת אשתקד, בשל התגברות התחרות בשוק המקומי שהתבטאה בין היתר בהורדת מחירים במוצרים מסוימים. עם השלמת מכירת פעילות ההפצה והלוגיסטיקה של החברה בישראל, החברה תפסיק לפעול בתחומים אלה ותמשיך להתמקד בייצור עצמי ויצוא מוצרי הפרימיום שלה לאירופה, המאופיינים ברווחיות גולמית ושיעורי צמיחה צפויים גבוהים יותר.

 

בשורה התחתונה החברה מסכמת את הרבעון השני עם רווח נקי של כ- 3.6 מיליון ש"ח, בהשוואה להפסד נקי בסך של כ- 8.7 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, וכ- 8.3 מיליון ש"ח ברבעון הקודם. את המחצית כולה מסכמת החברה עם הפסד נקי של כ- 4.7 מיליון ש"ח, בהשוואה להפסד נקי של כ- 18.1 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד.

 

בתחילת השבוע אישרה אספת בעלי המניות את מימוש התחייבות דדי סגל, מנכ"ל החברה ויונתן קולבר, יו"ר הדירקטוריון להשקעת 8 מיליון ש"ח בחברה, במחיר של 250 אג’ למניה המשקף פרמיה של כ- 66% על מחיר המניה.

 

בסוף מרץ 2021 אושרה בדירקטוריון החברה תוכנית התייעלות עתידית, שתיושם בכפוף לצרכי המזומנים של החברה, לפיה יבוצעו, ככל שיידרש, התאמות למבנה העלויות של החברה על מנת להבטיח צמצום משמעותי של הפסדיה ושל צרכי המזומנים שלה.

 

בנוסף, הועמדה מסגרת אשראי בסך כולל של 10 מיליון ש"ח לחברה, על ידי מר דדי סגל, מנכ"ל החברה הנמנה על בעלי השליטה בחברה, ומר יונתן קולבר, יו"ר דירקטוריון החברה ובעל עניין בה. מסגרת האשראי תשמש לצרכי פעילות החברה, ותהיה ניתנת לניצול עד ליום 30 בנובמבר 2022.

  1. מניות בכתבה
  2. פנאקסיה ישראל

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה