מיכאל ודניאל זלקינד, מנכלים משותפים באלקו קרדיט: ישראל הדרי

דוחות כספיים

הרווח הנקי של אלקו ברבעון השני כמעט הוכפל והגיע לכ-213 מיליון שקל

רכישת יינות ביתן וחברת אפיקים תרמו לעלייה של 36% בהכנסות שעמדו על כ-3.49 מיליארד שקל; דירקטוריון החברה אישר חלוקת דיבידנד נוסף בהיקף של 20 מיליון שקל

פולי טל 31/08/2021 10:04

א+א-

קבוצת אלקו פרסמה היום את הדוחות הכספיים לרבעון השני ולמחצית הראשונה לשנת 2021 אותו היא מסיימת עם זינוק של 94% ברווחים בזכות גידול בפעילות בשלושה מתוך ארבעת הסגמנטים בהם פועלת החברה.

 

ההכנסות ברבעון השני עלו בכ-36% לכ-3.49 מיליארד שקל, לעומת כ-2.56 מיליארד שקל ברבעון המקביל 2020. הרווח הנקי הסתכם בכ-213 מיליון שקל, גידול של כ-94% בהשוואה לכ-110 מיליון שקל (כ-54 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות) ברבעון המקביל בשנת 2020.

 

חברת הבת אלקטרה, הפועלת בתחום השירותים למבנים ותשתיות בארץ ובחו"ל רשמה ברבעון הכנסות של כ-2.23 מיליארד שקל, ותרמה רווח של כ-68 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-47 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

אלקטרה נדל"ן, העוסקת ברכישה וניהול של דיור להשכרה בארה"ב, נהנתה מהכנסות של כ-162 מיליון שקל, ותרמה רווח של כ-88 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-29 מיליון שקל ברבעון המקביל. 

 

אלקטרה מוצרי צריכה, עם מוצרי החשמל הביתיים וההתרחבות לתחום קמעונאות המזון באמצעות רכישת יינות ביתן רשמה ברבעון הכנסות של כ-898 מיליארד שקל, ותרמה רווח של כ-62 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של כ-35 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

הדבר היחיד שהעיב מעט על תוצאות החברה הוא תחום הגז, בו מחזיקה אלקו את סופרגז אנרגיה נרשמה ירידה ברווחים ברבעון האחרון. החברה דיווחה על הכנסות של כ-136 מיליון שקל, אך גם על הפסד של כ-1 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-12 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

אלקו עצמה (החברה האם) השלימה בחודש יוני רכישה של 29.38% ממניות דיסקונט השקעות בתמורה לכ-400 מיליון ש"ח.

 

במחצית הראשונה של 2021, הכריזו החברות הבנות הציבוריות של הקבוצה על דיבידנדים שחלקה של אלקו בהם עומד על כ-55 מיליון שקל. בחודש האחרון הכריזו החברות הבנות הציבוריות של הקבוצה על דיבידנדים נוספים שחלקה של אלקו בהם הוא כ-55 מיליון שקל נוספים.

 

במקביל לאישור הדוחות הכספיים, אישר דירקטוריון אלקו חלוקת דיבידנד של כ-20 מיליון שקל לבעלי המניות, בהמשך לחלוקה בסך של כ-40 מיליון שקל שבוצעה באפריל האחרון.

 

אבי ישראלי, משנה למנכ"ל אלקו: "תוצאות התקופה הושפעו לחיוב, בין היתר, מאיחוד לראשונה של חברת אלקטרה אפיקים בתוצאות אלקטרה בע"מ ושל יינות ביתן בתוצאות אלקטרה מוצרי צריכה, וכן מהמשך צמיחה בסגמנטים נוספים בחברות הבנות.

 

באלקטרה נמשך הגידול בצבר העבודות, שמסתכם כיום ביותר מ-20 מיליארד שקל, והיא רשמה במחצית הראשונה של השנה צמיחה בכל מגזרי פעילותה עם תרומה חיובית ראשונה של הכניסה לתחום התחבורה, שיהווה את אחד ממנועי הצמיחה החשובים של החברה לשנים הקרובות.

 

אלקטרה מוצרי צריכה ביצעה במהלך המחצית הראשונה של השנה מספר מהלכים אסטרטגיים משמעותיים, ובראשם הכניסה לתחום קמעונאות המזון, באמצעות רכישת קבוצת יינות ביתן, והכניסה לתחום הספורט והפנאי לאחר רכישת חברת סער, בעלת מותגי ’קולומביה’ ו’אאוטדור’. רכישות אלה, לצד הצמיחה בפעילות המזגנים וקמעונאות החשמל, ממצבות את החברה כקבוצת מוצרי צריכה מובילה בישראל עם מחזור הכנסות שנתי של כ-6 מיליארד שקל.

 

אלקטרה נדל"ן מסכמת את התקופה עם שיפור ניכר ברווחיה, שהוכפלו ברבעון השני של השנה, ועם המשך הגידול בפעילות קרנות ההשקעה שבניהולה, שהיקפן מגיע כיום לכ-2.4 מיליארד דולר.

 

חברת סופרגז מקדמת את האסטרטגיה להעמקת הפעילות בתחומי האנרגיות המתחדשות, ורכשה חברות אנרגיה סולארית בישראל, ונכנסה לשוק האמריקאי באמצעות רכישת חברה יזמית הפועלת בעולמות אלה. מהלכים אלה יאפשרו לחברה לבצע קפיצת מדרגה עסקית במהלך השנים הבאות.

 

לסופרגז יש עד כה הסכמים חתומים לגבי הקמה ותפעול של מערכות סולאריות ומתקני קו גנרציה בהיקף של כ-70 מגה וואט, ובכוונתה להמשיך לפתח פעילויות אלה. לפי הערכת החברה, היקף ההכנסות שלה מייצור חשמל ומאנרגיות מתחדשות עד שנת 2025 יהיה גבוה מהיקף ההכנסות מתחומי הגפ"מ והגז הטבעי.

 

באלקו השלמנו לאחרונה את העסקה לרכישת כ-30% מחברת דיסקונט השקעות, בה אנו מזהים פוטנציאל השבחה מהותי".

 

  1. מניות בכתבה
  2. אלקו

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה