יקי נוימן, מנכל קבוצת דוראל קרדיט: יח"צ

דוחות כספיים

דוראל עברה להפסד במחצית הראשונה של השנה

ההכנסות ברבעון השני הסתכמו בכ-15.4 מיליון ₪; הספק הנכסים המניבים של החברה צפוי לגדול פי 12 עד 2024; החברה הודיעה על הרחבת פעילותה לתחום ייצור מימן ירוק ממתקני אגירה

פולי טל 30/08/2021 16:06

א+א-

חברת האנרגיה המתחדשת דוראל מפרסמת היום את תוצאות הרבעון השני של 2021 ואת התוצאות למחצית הראשונה של השנה ומציגה גידול בהכנסות לעומת הרבעון המקביל, אך ירידה לעומת הרבעון הקודם. גם בשורה התחתונה מציגה החברה מעבר להפסד.

 

ההכנסות ברבעון השני הסתכמו בכ-15.4 מיליון ₪, לעומת כ-4.7 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. הגידול נובע מגידול בהכנסות ממתן שירותי הקמה. ברבעון חל גידול של כ-24.6% בהכנסות תאגידי הפרויקטים ממכירת חשמל, שהסתכמו בכ-22.4 מיליון ₪, לעומת כ-18 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

 

ה–EBITDA של תאגידי הפרויקטים גדל ברבעון בכ-20.6% והסתכם בכ-20.5 מיליון ₪, לעומת כ-17 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התזרימי המתואם - FFO של תאגידי הפרויקטים גדל ברבעון בכ-19.8% והסתכם בכ-17.6 מיליון ₪, לעומת כ-14.7 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

 

ההפסד הנקי המיוחס לבעלים ברבעון הסתכם לכ-11.8 מיליון ש"ח. החברה מסבירה כי המעבר להפסד נובע בעיקר מהוצאות מימון שאינן בליבת הפעילות ומגידול בהוצאות ההנהלה והכלליות של החברה על רקע צמיחתה והפיתוח העסקי המואץ.

 

ההון העצמי של דוראל בסיום הרבעון הגיע לכ-688.7 מיליון ₪, לעומת כ-403.3 מיליון ש"ח בסוף 2020. ההון העצמי המיוחס לבעלים של החברה האם, בסוף התקופה הסתכם בכ-507.9 מיליון ש"ח לעומת כ-405.5 מיליון ש"ח בדצמבר 2020. הגידול נובע בעיקר מהסכם ההשקעה עם מגדל בחברת הבת בארה"ב, בתוספת הערכה מחדש של מתקנים פוטו-וולטאיים חדשים המוצגים בשווי הוגן, ובקיזוז ההפסד לתקופה.

 

יקי נוימן, מנכ"ל החברה, מסר: "במהלך הרבעון המשיכה דוראל במגמת הגידול והתקדמות בצבר הפרויקטים, לצד איתור, ייזום ומימוש מוצלח של הזדמנויות עסקיות חדשות. מתום הרבעון הראשון לשנת 2021 חלה עליה של כ-410 מגה-וואט (DC) בפרויקטים המחוברים והמוכנים לחיבור, בשלבי הקמה, לקראת הקמה או לאחר זכיה בהליכים תחרותיים או חתימת PPA, לכ-1,923 מגה-וואט (DC).

 

פרויקט הדגל של החברה באינדיאנה, אשר נחשב לאחד מהפרויקטים הפוטו-וולטאיים הגדולים בעולם, והגדול ביותר שיזמה, מקימה ומחזיקה חברה בשליטה ישראלית בארה"ב, ממשיך להתקדם. במהלך הרבעון חתמנו על מספר עסקאות משמעותיות, הכוללות את עסקת הענק שנחתמה עם "מגדל ביטוח", אשר במסגרתה רכשה מגדל כ-20% מפעילותה של חברת הבת של דוראל בארה"ב (Doral LLC).

 

בנוסף, חתמנו על הסכם נוסף למכירת חשמל עם AEP האמריקאית, שהינה אחת מחברות החשמל המובילות בארה"ב, כאשר בסה"כ נחתמו עבור שני השלבים הראשונים של הפרויקט הסכמי מכירת חשמל ותעודות ירוקות ל-15 שנים בהספק של כ-840 מגה-וואט (DC).

 

כמו כן, חתמה החברה על הסכם עם קבוצתRisen העולמית, לרכישת פאנלים פוטו-וולטאיים עבור השלב הראשון בפרויקט באינדיאנה. אנו נמשיך לנצל את הידע, הניסיון הרב והפריסה הגלובלית של החברה לצורך מימוש התוכנית האסטרטגית של דוראל להתקדמות בייזום ומימוש הפרויקטים."

 

במהלך הרבעון החברה השלימה בהצלחה גיוס של כ- 360 מיליון ש"ח בהנפקת סדרת אג"ח ראשונה וקיבלה ביקושים גבוהים במיוחד – במכרז למשקיעים מוסדיים גויסו כ- 307 מיליון ש"ח מתוך ביקושים של כ- 565 מיליון ש"ח.

 

במקביל לפרסום הדוחות הודיעה החברה על הרחבת פעילותה לייזום ופיתוח מתחמים עצמאיים לייצור מימן ירוק ממתקנים פוטו-וולטאיים ומטורבינות רוח. המתקנים ישמשו בשלב זה, בין היתר, לאגירת אנרגיה, למפעלי תעשייה ותחבורה ולשימושים נוספים בעתיד. בנוסף, תבחן דוראל השקעות סינרגטיות בחברות המפתחות טכנולוגיה בתחום זה.

 

מימן ירוק מופק באמצעות אנרגיית שמש או רוח בתהליך של אלקטרוליזה ומותיר רק חמצן כתוצר לוואי. בניגוד למימן כחול המופק מגז טבעי או מימן אפור המופק מדלקים מאובנים, ייצור מימן ירוק אינו כרוך בפליטת פחמן וגזי חממה.

 

להערכת החברה, תחום הייצור, האגירה והשינוע של מימן ירוק יהווה מנוע צמיחה עבורה ועבור משק האנרגיה העולמי בכללותו, שכן תחום זה תופס תאוצה בשנים האחרונות ומקבל תמיכה רחבה של ממשלות ומשקיעים ברחבי העולם, וזאת בין היתר, לאור המאמץ העולמי להפחתת פליטות פחמן וגזי חממה ומניעת ההתחממות הגלובלית.

  1. מניות בכתבה
  2. דוראל אנרגיה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה