מיזוגים ורכישות

שפיר רוכשת מסופרגז את מלוא מניות סופר אנ.ג’י

סופר אנ.ג’י היא בעלת הזיכיון לפריסת רשת חלוקת הגז הטבעי באזור המרכז ובאזור חדרה והעמקים; תמורת הרכישה תשלם שפיר לסופרגז 50 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 30/08/2021 10:56

א+א-

חברת שפיר הנדסה וחברת סופרגז הודיעו הבוקר על חתימת הסכם במסגרתו שפיר תרכוש את מלוא המניות של חברת סופר אנ.ג’י מידי חברת סופרגז. במסגרת העסקה שפיר תרכוש את כל זכויותיה של חברת סופרגז בחברה, הכוללות מניות, הלוואות בעלים ושטרי הון שבבעלות סופרגז (באופן ישיר ועקיף), כך שעם השלמת העסקה תהפוך שפיר לבעלים המלא של המניות.

 

בנוסף, במסגרת העסקה תרכוש סופרגז משפיר את מלוא זכויותיה בפעילות שיווק הגז טבעי המסופק באמצעות מערכת ההולכה ורשת החלוקה של חברות סופר אנ.ג’י.

 

סופר אנ.ג’י היא חברה לחלוקת גז טבעי הכוללת מספר חברות בתוכה ומוחזקת ע"י שפיר הנדסה וחברת סופרגז במשותף. שפיר מחזיקה במחצית ממניותיהן של החברות סופר אנ.ג’י לחלוקת גז טבעי, סופר אנ.ג’י חדרה והעמקים חברה לחלוקת גז טבעי וסופר אנ.ג’י תפעול (כאשר סופרגז מחזיקה במחצית השנייה באופן עקיף) וכן ב-70% ממניותיה של חברת סופר אנ.ג’י הקמה. השלמת העסקה כפופה לאישורים רגולטוריים.

 

בתמורה לעסקת הרכישה תשלם שפיר לסופרגז תמורה בסך של 50 מיליון ₪ ובכפוף להתאמות באמצעות קיזוז בסכום של 8 מיליון ₪ הכולל התחשבנות בין הצדדים לגבי השקעות ועבור רכישת פעילות שיווק הגז הטבעי ע"י סופרגז.

 

חברת סופר אנ.ג’י חיברה בשנים האחרונות עשרות מפעלים ובימים אלו פועלת לחיבורם של עשרות מפעלים נוספים. בנוסף, חתמה החברה חוזים עם בתי החולים איכילוב ותל השומר ובימים אלו מנהלת מו"מ לחיבורם של גופים רבים נוספים.

 

שפיר הנדסה: "רכישת חלקה של סופרגז בחברת סופר אנ.ג’י מבוצעת במסגרת האסטרטגיה העסקית של החברה לחיזוק והרחבה של זרוע האנרגיה, תוך יישום ידע וניסיון בתחום התשתיות, ההקמה והזכיינות. אנו משוכנעים כי ניתן להאיץ את קצב החיבור לגז טבעי ולאפשר לגופים עסקיים וציבוריים רבים להתחבר לרשת הגז הטבעי ובאמצעות כך לחסוך בעלויות ובמקביל לתרום להגנה על הסביבה". 

 

כפיר נבון, מנכ״ל סופרגז אנרגיה: ״אנו מממשים את אחזקותינו בפעילות תשתית חלוקת הגז. זאת, במסגרת יישום האסטרטגיה העסקית של החברה למקד את פעילותה בשנים הבאות בעיקר בתחומי ייצור החשמל והאנרגיות המתחדשות"

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה