יקי נוימן, מנכל קבוצת דוראל קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

דוראל רכשה 25% מאנרפוינט שמקימה מערכות סולאריות ביתיות

הרכישה נעשתה על-פי שווי המוערך בכ-200 מיליון ש"ח; קיבלה אופציה לרכוש 26% נוספים בחברה ולהגיע לאחזקה של 51%; דוראל בוחנת הנפקה של החברה לאחר השלמת העסקה

פולי טל 29/08/2021 13:37

א+א-

חברת האנרגיה המתחדשת דוראל מדווחת היום על רכישה של חברת אנרפוינט, המתמחה בהקמת מערכות סולאריות ביתיות, על-פי שווי המוערך בכ-200 מיליון ש"ח. על-פי מידע שנמסר מהצדדים, דוראל רכשה עד 51% מחברת אנרפוינט במספר שלבים, בתמורה להעברת נכסים ומזומן מדוראל על-פי שווי מוערך לאנרפוינט של כ-200 מיליון ש"ח. בשלב הראשון יוקצו לדוראל 25% ממניות החברה ואופציות ל-26% נוספים.

 

אנרפוינט, שהוקמה לפני כעשור ונשלטת כיום על-ידי קרן הפרייבט אקוויטי איי פרטנרס, מעסיקה כ-100 עובדים, ומחזור המכירות השנתי שלה כיום נאמד ב כ-150 מיליון ש"ח. החברה מובילה את תחום המערכות הסולאריות הביתיות בישראל, לאחר שהקימה אלפי מערכות בעשור האחרון, ובכוונתה להרחיב את פעילותה בצורה משמעותית בעקבות כניסתה של דוראל.

 

עם השלמת העסקה, תיבחן על-ידי החברה הנפקת מניותיה לציבור, לצורך גיוס ההון הנדרש להמשך צמיחתה וביסוס שליטתה של אנרפוינט בישראל בתחום המערכות הביתיות, לצד בחינת שווקי יעד נוספים בהם לדוראל קיימת אחיזה ופעילות שוטפת.

 

דוראל מתמקדת לאחרונה בשילוב נושא אגירת האנרגיה במערכות הסולאריות ואף זכתה בכ-40% מסך המכסות בשני מכרזי רשות החשמל. החברה מתכוונת לשלב מערכות אגירת אנרגיה גם במערכות מסחריות בינוניות וקטנות המיועדות לקיבוצים וצרכני חשמל גדולים, כמו גם ללקוחות ביתיים.

 

שוק המערכות הקטנות בישראל, בדומה למדינות בהן פועלת דוראל ברחבי העולם, נמצא בצמיחה וצפוי לגדול משמעותית לאור הכרזת שרת האנרגיה קארין אלהרר על כוונתה לקדם חקיקה לפיה תוצב מערכת סולארית על כל מבנה שיקום בישראל, בהיקף השקעות צפוי של מיליארדי ש"ח.

 

יקי נוימן, מנכ"ל דוראל: "לצד פרוייקטי הענק שדוראל מפתחת בארץ ובעולם, נוכל להביא את הידע והניסיון שצברנו, לצד יתרוננו כשחקן מוביל בתחום אגירת האנרגיה העולמי גם לשוק המערכות הקטנות והביתיות, הכולל בנייני מגורים ובתים משותפים, מרכזים מסחרים, מבני ציבור ועוד.

 

אנו מאמינים בפעילות של אנרפוינט, מהחברות המובילות בישראל בתחום המערכות הקטנות והביתיות ומכוונים ליעדים ושווקים חדשים עם פתרונות אנרגיה משולבי אגירה כוללים ואיכותיים שיתנו מענה לצרכים ההולכים וגוברים בחשמל נקי".

 

ניר פלג מנכ"ל אנרפוינט: "ההשקעה של דוראל באנרפוינט והשקת שיתוף הפעולה מהווה נדבך נוסף באסטרטגיה של אנרפוינט להיות חברת אנרגיה כוללת, חדשנית, יציבה וצומחת. חברה המשתלבת היטב במעבר ההכרחי למערכות אנרגיה מבוזרות והמספקת פתרונות לצרכים המתפתחים של משק האנרגיה הישראלי.

 

ההשקעה של דוראל באנרפוינט וקידום שיתוף פעולה בין החברות מהווה מנוע צמיחה ואמצעי להרחבת פעילותה הן בתחומי הפעילות הנוכחיים והן בתחומי פעילות נוספים. נוכחותה ופעילותה המשמעותית של דוראל במגזר ההתיישבותי והכפרי מייצרת הזדמנויות חדשות לאנרפוינט אשר צפויות לתרום רבות להרחבת פעילותה הנוכחית והעתידית".

  1. מניות בכתבה
  2. דוראל אנרגיה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה