יגאל לנדאו, מנכ"ל רציו

דוחות כספיים

דוחות חזקים לרציו, ההכנסות גדלו ביותר מ-70% במחצית הראשונה

מאגר לוויתן מכר מתחילת השנה כמות של 7.3 BCM גז טבעי, הגדולה מסך כל המכירות בשנת 2020; הרווח התפעולי גדל ב-124% ל-44 מיליון דולר

חדשות ספונסר 29/08/2021 11:10

א+א-

שותפות רציו, המחזיקה 15% ממאגר הגז הטבעי לוויתן, מדווחת על תוצאות שיא ברבעון השני של שנת 2021. ההכנסות והרווח התפעולי ברבעון זה עמדו על כ- 74 מיליון דולר וכ- 44 מיליון דולר בהתאמה, גידול של 94% בהכנסות ו-124% ברווח התפעולי לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

את הרבעון השני סיימה רציו עם רווח נקי של כ-28 מיליון דולר. עפ"י תחזית שפרסמה בחודש יוני במסגרת דו"ח משאבים למאגר לוויתן, הוגדלה תחזית המכירות לשנת 2021 לכ- 10.2-10.8 BCM (100%) שצפויים להניב לה הכנסות של כ-265-280 מיליון דולר.

 

הגז הטבעי ממאגר לוויתן נמכר ללקוחות בישראל, ירדן ומצרים, כאשר ברבעון השני נמכרו ללקוחות במשק הישראלי כ- 1.4 BCM גז טבעי וכמות דומה לשווקי הייצוא, עלייה של כ-94% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

 

במהלך הרבעון השלישי ועד למועד פרסום הדו"ח נמכרו כ- 1.8 BCM גז טבעי נוספים מהמאגר, אשר הביאו את סך המכירות מלוויתן עד היום לכ-7.3 BCM, כמות הגדולה מסך המכירות הכולל של לוויתן בשנת 2020.

 

במהלך חודש יולי 2021 השלימה רציו גיוס סדרת אג"ח חדשה (אג"ח ד’) בהיקף של כ- 300 מיליון ש"ח. גיוס האג"ח השלים מהלך כולל של אופטימיזציה של מבנה החוב של רציו לטווח ארוך שיאפשר לאזן בין שירות החוב, לביצוע השקעות נוספות בנכסי נפט של השותפות וכן לחלק רווחים, שהשותפות מעריכה שניתן יהיה להתחיל לחלקם למחזיקי היחידות על בסיס תוצאותיה הכספיות לשנת 2022.

 

יתרת המזומנים של רציו נכון לסוף הרבעון השני עומדת על כ-212 מיליון דולר, גידול של כ- 41 מיליון דולר לעומת סיום הרבעון הקודם. שווי השוק של רציו בתחילת יום המסחר עומד על כ- 440 מיליון דולר.

 

יגאל לנדאו, מנכ"ל רציו: "זהו רבעון שיא נוסף לרציו בכל הפרמטרים הפיננסיים – הכנסות, רווח תפעולי, רווח נקי ויתרת מזומנים. הביקוש לגז טבעי ממאגר לוויתן במחצית הראשונה של 2021 הלך וגדל, במיוחד בשווקי הייצוא ובהתאם לתחזית הביקוש החלטנו להקדים קידוח של באר הפקה חמישית במאגר.

 

אנו מעודדים מהמלצות הרגולטור לאפשר הגדלת כמות הגז לייצוא ממאגר לוויתן ועובדים ביחד עם שותפי לוויתן על בחירת חלופה מתאימה להגדלת ההפקה מהמאגר מעבר ליכולת ההפקה של שלב 1א’. אנו מעריכים שהגז הטבעי והגז הנוזלי ימשיכו להיות דומיננטיים כאנרגיית מעבר בישראל ובעולם בעשורים הקרובים ויסייעו להפחתת זיהום והורדת עלויות, וזאת בשילוב חדירה רחבה של האנרגיות המתחדשות. רציו עצמה שוקדת בימים אלו על כניסה לתחום האנרגיות המתחדשות. בכוונתנו להמשיך להוריד מינוף וכבר בסוף חודש זה נפרע שליש מאגרות החוב סדרות ב׳ ו- ג׳, בסך של כ- 172 מיליון דולר. בנוסף, בכוונתנו להמשיך ברכישה של אג״ח מסדרות קודמות שהונפקו ".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה