דיוויד מאייר, מנכ״ל פינרג׳י קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

פינרג׳י חתמה על הסכם שיתוף פעולה טאטא מוטורס ההודית

בשלב ראשון יפותח אב טיפוס עם מערכת אלומיניום-אוויר של פינרג’י שיותקן ברכב חשמלי של טאטא; לפי הצלחת הפיילוט הצדדים ינהלו מו"מ להתקשרות לקראת השלב המסחרי

פולי טל 29/08/2021 10:53

א+א- 1

חברת פינרג’י של אביב צידון, המפתחת טכנולוגיית מתכת-אוויר שמאפשרת הפקת חשמל משילוב של חמצן מהאוויר החופשי עם אלומיניום ואבץ, מדווחת היום כי חתמה יחד עם החברה המשותפת Indian Oil (חברת IOP) על מזכר הבנות לשיתוף פעולה עם חברת טאטא מוטורס, אחת מיצרניות הרכב הגדולות והמובילות בהודו.

 

הצדדים מתכוונים לשתף פעולה ביניהם לצורך התאמה הנדסית של מערכת אלומיניום-אוויר של פינרג’י לרכבים החשמליים של טאטא מוטורס. בשלב הראשון, בכוונת הצדדים לבנות אב-טיפוס שבו תבוצע הטמעה של מערכת האלומיניום-אוויר של החברה בתוך מכונית נוסעים חשמלית של טאטא מוטורס וכן ביצוע ניסויי שטח של אב-הטיפוס בהודו.

 

פרויקט האב-טיפוס יורכב מכמה חלקים הכוללים, בין היתר, תכנון, ייצור, אינטגרציה, וניסויי שדה, כשלאחריו במידה ושיתוף הפעולה יצליח, ינהלו הצדדים משא ומתן לגבי האפשרות להתקשרות בהסכם מפורט לקראת השלב המסחרי.

 

לקבוצת טאטא מוטורס מחזור מכירות שנתי של כ-35 מיליארד דולר. היא מייצרת מגוון רחב של מכוניות כולל רכבים פרטיים, משאיות, ואנים, אוטובוסים, ציוד בניין מכני ורכבים צבאיים ושייכת לתאגיד TATA  שהוא אחד התאגידים הגדולים בהודו.

 

החברה מעריכה כי שיתוף הפעולה עם החברה צפוי לאפשר לרכבים החשמליים של טאטא מוטורס משך נסיעה ארוך יותר ביחס לסוללות ליתיום בגודל ומשקל דומים, בזכות סוללות האלומיניום-אוויר אותן פיתחה החברה, וטעינה מחודשת תוך מספר דקות בלבד.

 

לאחר השלמת הפיילוט על היבטיו ההנדסיים וניסויי השדה בהודו, שואפות החברות להשיק בשוק ההודי רכבי נוסעים חשמליים בהן יותקנו סוללות אלומיניום-אוויר של פינרג’י. לפי התכנית, שירות טעינה מחודשת של מקור האנרגיה של הסוללה (החלפת האלומיניום) יינתן ברשת תחנות הדלק הקיימות של Indian Oil Corporation Limited, ענקית האנרגיה ההודית, שמפעילה כ-30,000 תחנות דלק בכל רחבי הודו, כאשר פינרג’י ואינדיאן אויל הקימו מיזם משותף, IOP, בין היתר, למטרה זו.

 

דיוויד מאייר, מנכ״ל פינרג׳י: ״שיתוף הפעולה עם יצרנית רכב מובילה בתת היבשת ההודית הינו דריסת רגל משמעותית לפינרג׳י בשוק המקומי עתיר הפוטנציאל וככזה הוא מחזק את מעמדה של פינרג׳י כחברה מובילה המביאה בשורה אמיתית בתחום הרכב החשמלי בכלל ובשוק ההודי בפרט.

 

כזכור פינרג’י הקימה בהודו חברה משותפת עם אינדיאן אויל, בשם IOP. ל-IOP, מכתבי כוונות חתומים עם מספר יצרניות רכב מובילות בשוק ההודי בינהן אשוק ליילנד, אחת מיצרניות האוטובוסים הגדולות בעולם; מרוטי סוזוקי, יצרנית רכבי הנוסעים הגדולה בשוק ההודי ובהמשך לפרויקט הקיים עם חברת מהינדרה אלקטריק לריקשות חשמליות.

 

בזכות הפתרון הירוק שפיתחנו, סוללות האלומיניום-אוויר, תתאפשר לרכבים חשמליים מסוגים שונים משך נסיעה ארוך יותר, וטעינה מחודשת תוך מספר דקות בלבד ביחס לסוללות ליתיום בגודל ומשקל דומים".

 1. מניות בכתבה
 2. פינרגי

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  לפינרג'י יש פוטנציאל עצום ולא מוערך

  סוללה עם זמן החלפה של דקות (ללא טעינה) הינה בעלת פוטנציאל עצום. להערכתי הטמעה מסחרית בהודו בריקשה חשמלית ומהיום גם ברכב יהוה תחילת עליה מטאורית. אני מוסיף בכל שפל, כולל זה שיבוא אחרי הקפיצה היום |1|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  boaz47 29/08/2021 13:39