שלומי טופז, מנכל גלילאו טק קרדיט: ניר קידר

מיזוגים ורכישות

גלילאו טק ממזגת את הפעילות של חברת סונרקס

בסונרקס, שפיתחה מערכת תקשורת באמצעות גלי קול, הושקעו במהלך השנים האחרונות כ-4 מיליון דולר במחקר ופיתוח; בתמורה תקבל סונרקס 1% ממניות גלילאו ו-0.75% ממניות חברת גפן

חדשות ספונסר 25/08/2021 15:23

א+א-

חברת גלילאו טק המפתחת פתרונות לניהול ערים חכמות ופתרונות בתחום הפינטק, מדווחת על הסכם למיזוג מלא של פעילות חברת סונרקרס טכנולוגיות (SONARAX) בתמורה למניות חברת גלילאו טק בשיעור של 1% מהון המניות של החברה על פי שוויין במועד הקובע.

 

כמו כן, יוקצו לבעלי המניות של סונרקס 0.75% מהון המניות של חברת גפן הציבורית לאחר שיושלם מיזוג פעילות Traffiex AI שבבעלות חברת גלילאו בחברת גפן. במידה והמיזוג לא יושלם יוקצו לבעלי מניות סונרקס 0.75% נוספים מהון המניות של גלילאו טק. במסגרת ההסכם, תישא גלילאו טק בחובות של סונרקס ש בהיקף של כ-400 אלף ₪.

 

סונרקס פיתחה מערכת בתחום התקשורת הדיגיטלית המכונה Data-Over, שהיא מערכת תקשורת בין מכשירים באמצעות גלי קול (אולטרסאונד). המערכת מאפשרת לבצע קישורים בין מכשירים ללא צורך ב–WiFi, בלוטות’ או NFC (טכנולוגיה להעברת מידע מטווח קצר), אלא באמצעות חומרת רמקולים ומיקרופונים בלבד. המערכת מספקת שירותי מיקום, שירותי תשלום ושליחת הודעות במבנים סגורים, במקומות שבהם לא קיימת תקשורת רשת, בלוטות’ או NFC.

 

למערכת קישוריות העברת מידע מאובטחת, מנקודת קצה לנקודת קצה, המאפשרת פתרונות של שירותים מבוססי מיקום וניווט משתמשים דרך כל מכשיר סלולארי או כל מכשיר המכיל מיקרופון ורמקול. הפרוטוקול של החברה רותם את כוח גלי הקול ומאפשר העברת נתונים וניווט דרך קירות, תקרות, רצפות מרתפים, חניונים תת קרקעים, מנהרות, קניונים, מבנים סגורים או הומי אדם, מתחת לאדמה, בפארקים, במטוסים ובספינות שבהן מערכת ה–GPS הקיימת בטלפון הנייד אינה מסייעת לאיתור יעדים, ללא תלות ברשת קיימת בעוד מערכות התקשורת הופכות ללא יעילות.

 

כמו כן, המערכת מאפשרת ביצוע עסקאות כמו העברת תשלומים בין סמארטפונים, תקשורת בין העסק לבין הלקוח ואימות זהות באמצעות גלי קול. באמצעות השירות ניתן לבצע, בין היתר, תשלומים בקופה, במכונות אוטומטיות או בכספומט, וכן אימות זהותו של המשלם באמצעות המכשיר הנייד נעשים באמצעות גלי קול.

 

בסונרקס הושקעו במהלך ה-5 שנים האחרונות כ-4 מיליון דולר במחקר ופיתוח, מסחור הטכנולוגיה וקידום פיילוטים. כמו כן הוכרה החברה כחברת מחקר ופיתוח ע"י הרשות לחדשנות מאז שנת 2015. לחברה 5 פטנטים רשומים בארה"ב ובאירופה, בתחום הניווט, הסאונד, אימות צלילים, מדידת מרחק מבוסס סאונד, ניווט פנימי ועוד (חלק מהיישומים בשלבי פיתוח).

 

בעל השליטה ומנכ"ל חברת גלילאו טק, שלומי טופז: "אנו שמחים על ההסכם עם חברת סונרקס. מדובר בטכנולוגיה משלימה וסינרגטית נוספת לפלטפורמה העיקרית של גלילאו טק בתחום הערים החכמות וכן למערכת טראפיקס לניהול רמזורים חכמים אשר מיועדת למיזוג לחברת גפן, ותאפשר בין היתר ניווט, שליחת הודעות ואפשור שירותי תשלום גם בהעדר קליטה סלולרית ע"י תקשורת עם נקודות הקצה של מערכת הקורל ריף ומערכת הטראפיקס המפותחת על ידי גלילאו טק." 

 

הסכם המיזוג יושלם בתוך 30 יום מחתימתו, לאחר השלמת בדיקת נאותות כלכלית, משפטית וטכנולוגית של גלילאו ביחס לסונרקס ולאחר 45 ימים מיום חתימת הסכם זה במהלכם תשלים סונרקס את הדו"ח הכספיים בהתאם לתקני חשבונאות בינלאומיים (IFRS).

  1. מניות בכתבה
  2. גלילאו טק

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה