גיורא אלמוגי, מנכל OPC אנרגיה קרדיט: יח"צ

דוחות כספיים

ההכנסות של או.פי.סי ברבעון השני עלו בכ-30% אך ההפסד העמיק

ה- EBITDA זינק בכ-132% לכ-93 מיליון שקל, לעומת כ-40 מיליון שקל ברבעון המקביל; ההפסד הנקי עמד על כ-110 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-16 מיליון ש"ח אשתקד

פולי טל 25/08/2021 12:15

א+א-

חברת או.פי.סי אנרגיה שבשליטת עידן עופר דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני לשנת 2021 הכוללות את תוצאות איחוד קבוצת CPV אותה רכשה החברה בינואר 2021.

 

ההכנסות ברבעון עלו בכ-30% לכ-342 מיליון שקל, בהשוואה לכ-264 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול נובע בעיקר מאיחוד התוצאות של CPV, ומההפעלה המסחרית של תחנת הכוח חדרה. ההכנסות במחצית הראשונה עלו בכ-24.4% לכ-718 מיליון שקל, בהשוואה לכ-577 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

הרווח הגולמי ברבעון עלה בכ-25% לכ-40 מיליון שקל, לעומת כ-32 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול ברווח הגולמי מיוחס בעיקר לאיחוד תוצאות CPV. ה- EBITDA, בנטרול הוצאות חד פעמיות, זינק בכ-132% לכ-93 מיליון שקל, בהשוואה לכ-40 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר השינוי נובע מרכישת קבוצת CPV.

 

החברה רשמה ברבעון השני לשנת 2021 הפסד נקי של כ-110 מיליון שקל (הפסד של כ-86 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות של החברה), לעומת הפסד נקי של כ-16 מיליון שקל (הפסד של כ-18 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות) בתקופה המקבילה אשתקד.

 

ההפסד הנקי כולל הפסד חשבונאי של כ-43 מיליון ש"ח כתוצאה משינוי בשווי הוגן של מכשירים פיננסיים נגזרים בארה"ב (הסכמי גידור על מרווחי החשמל מסוג RPO) וכן הוצאה של כ-39 מיליון שקל בגין רכישת יתרת זכויות ה-Tax Equity בפרויקט Keenan.

 

במחצית הראשונה של השנה הסתכם ההפסד הנקי בכ-110 מיליון שקל (הפסד של כ-79 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות), בהשוואה לרווח נקי של כ-22 מיליון שקל (כ-10 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות) בתקופה המקבילה אשתקד.

 

גיורא אלמוגי, מנכ"ל או.פי.סי אנרגיה: "רכישת CPV מאפשרת לנו להוביל את מהפכת ה-Energy Transition, ברוח רפורמות האקלים והאנרגיה המתגבשות בארה"ב ובישראל, להקים פרויקטי חשמל תוך שילוב של מקורות ייצור שונים – סולארי, רוח וגז טבעי ביעילות גבוהה, ולספק ללקוחותינו חשמל אמין, יעיל וסביבתי. מחירי החשמל בארה"ב עלו באופן משמעותי ברבעון השני ובמחצית הראשונה לעומת שנה שעברה, וזאת כתוצאה מהמשך ההאצה הכלכלית ועליית הביקושים לחשמל במגזרים השונים.

 

הפעילות שלנו בארה"ב ממשיכה להתקדם בקצב מהיר. התחלנו להקים את הפרויקט הסולארי Maple Hill, חתמנו על הסכם למכירת מלוא החשמל בפרויקט הרוח Rogue’s Wind וכן רכשנו את מלוא האחזקות בתחנת הרוח Keenan – סה"כ תוספת של כ-286 מגה-וואט ברבעון. ה-EBITDA של תחנות הכח בארה"ב לרבעון השני של 2021 התייצב על כ-103 מיליון ש"ח, וכ-200 מיליון ש"ח למחצית הראשונה של השנה. 

 

גם בישראל אנו ממשיכים בתנופת עשיה, ומתקדמים בהקמה ובפיתוח של תחנות הכח צומת, שורק 2 ותחנות מבוזרות בחצרות צרכנים. בחדרה, עבודות השיפוץ של הטוברינות הושלמו בסוף חודש מאי, וכעת ביצועי הטורבינות הינם בהתאם למצופה. בנוסף, במהלך הרבעון השלמנו את רכישת חברת Gnrgy, החברה המובילה בישראל בתחום תשתיות וניהול רשתות טעינה לרכבים חשמליים. 

 

אופיסי נמצאת בעיצומו של תהליך צמיחה וגיוון הפורטפוליו ואנחנו מצפים לראות בשנים הקרובות את פירות ההשקעות שאנו מבצעים כיום"

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה