דיוויד מאייר, מנכ״ל פינרג׳י קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

פינרג’י חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם יצרנית אלומיניום נורבגית

Norsk Hydro תספק אלומיניום עבור המוצרים של פינרג’י ובנוסף הצדדים ישתפו פעולה בתחום המו"פ כדי למקסם את יעילות המתכת לייצור חשמל

פולי טל 25/08/2021 12:06

א+א-

חברת פינרג׳י שמפתחת טכנולוגיית מתכת-אוויר המאפשרת הפקת חשמל משילוב של חמצן מהאוויר החופשי עם מתכות (אלומיניום ואבץ), מדווחת על הסכם שת"פ עם יצרנית האלומיניום Norsk Hydro לטובת שימוש באלומיניום כמקור אנרגיה במסגרתו ישתפו הצדדים פעולה בתחום המחקר והפיתוח של מתכת האלומיניום, המשמשת כמקור האנרגיה בטכנולוגיה ובמוצרים שפיתחה פינרג’י.

 

חברת היידרו היא חברה בורסאית הנסחרת בנורבגיה והיא אחת מיצרניות האלומיניום הגדולות בעולם, וכן אחת מיצרניות האנרגיה ההידרואלקטרית הגדולות בנורבגיה (אנרגיה המיוצרת בצורה נקייה). היידרו מייצרת כשני מיליון טון אלומיניום בשנה באמצעות אנרגיה הידרואלקטרית נקיה, עם פעילות בכ-40 מדינות והכנסות שנתיות של כ-17 מיליארד דולר.

 

כמו כן, במסגרת ההסכם ובהתבסס על תוצאות שיתוף הפעולה בין הצדדים, תספק היידרו אלומיניום לטובת פעילות מסחרית של החברה. בבסיס הטכנולוגיה שפיתחה פינרג’י ניצבת האפשרות לייצור אנרגיה מאלומיניום, על-ידי פריקת החשמל שהוזרם לאלומיניום במהלך תהליך ייצור המתכת והמפגש עם האוויר, מכאן נובע שמה של הטכנולוגיה - טכנולוגיית אלומיניום-אוויר.

 

לאחר שימושו כמקור אנרגיה במערכות של פינרג’י, ניתן להטעין מחדש את האלומיניום במפעלי אלומיניום באמצעות אנרגיה הידרואלקטרית. שיטה זו מאפשרת לעשות שימוש חוזר ומעגלי באלומיניום כמקור אנרגיה, ללא אובדן חומר וללא הגבלה. כתוצאה מכך, מתכת האלומיניום מאפשרת אגירה, הובלה ופריקת אנרגיה נקיה, לפי הצורך.

 

במסגרת ההסכם יפעלו הצדדים למנף את הידע שלהם לצורך מקסום הפקה של אנרגיה מאלומיניום במערכות של פינרג’י, פיתוח תהליכי מחזור האלומיניום לאחר שימושו כמקור אנרגיה, וכן אספקת אלומיניום לצרכים מחקריים ומסחריים. כמו כן יפעלו הצדדים להקמת פרויקטים משותפים במסגרת תוכניות מענקים למחקר ופיתוח.

 

כמו כן, הוסכם על הקמת שיתוף פעולה מיוחד בין צוותי המחקר והפיתוח של החברה ושל היידרו, לצורך השגת המטרות הטכנולוגיות המצוינות לעיל, בין היתר, בדרך של שיתוף הידע הקיים, היכרות של הצדדים לשותפים אקדמאיים אפשריים, דיונים טכניים והערכות ובדיקות שיבוצעו על ידי החברה בסגסוגות אלומיניום. בכוונת פינרג’י והיידרו לפעול להרחבת השימוש באלומיניום כמקור אנרגיה נקי למגוון יישומים, לרבות גיבוי אנרגיה לאתרים קריטיים וכן עבור תחבורה חשמלית.

 

דיוויד מאייר, מנכ״ל פינרג׳י: "זוהי הודעה אסטרטגית עבורנו שכן, שיתוף הפעולה עם ענקית האלומיניום הנורווגית משלים את שרשרת הערך שהטכנולוגיה שלנו נשענת עליה. המוצרים של פינרג’י יוכלו לספק אנרגיה ללקוחות שלנו, בתחום הגיבוי והתחבורה החשמלית, דרך שימוש באלומיניום ש-Norsk Hydro מייצרת מאנרגיה נקיה של מפלי מים.

 

בנוסף, השת"פ הטכנולוגי יאפשר לנו להנות מהידע הרב שצברה Norsk Hydro בעשרות שנות פעילותה, כדי למקסם את הפקת האנרגיה מאלומיניום במערכות של פינרג’י ולפתח תהליכי מחזור האלומיניום לאחר שימושו כמקור אנרגיה.

 

האלומיניום מהווה בסיס לפעילותינו ולטכנולוגיה שפיתחנו המאפשרות להפיק אנרגיה מהמתכת, על-ידי פריקת החשמל שהוזרם לאלומיניום במהלך תהליך ייצורו. הבשורה הירוקה שלנו, מאפשרת אין סוף מחזורי אנרגיה, שכן, לאחר שימושו לייצור חשמל במערכות של פינרג’י, ניתן להטעין מחדש את האלומיניום במפעלי אלומיניום באמצעות אנרגיה הידרואלקטרית. שיטה זו מאפשרת לעשות שימוש חוזר ומעגלי באלומיניום כמקור אנרגיה, ללא אובדן חומר וללא הגבלה. כתוצאה מכך, מתכת האלומיניום מאפשרת אגירה, הובלה ופריקת אנרגיה נקיה, לפי הצורך.״

  1. מניות בכתבה
  2. פינרגי

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה