גרי שנירר, מנכ"ל אינטר תעשיות קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

אינטר תעשיות תקים מתקנים פוטו-וולטאים על גבי מאגרי מים

ההספק המצטבר של המתקנים יגיע לכ-40 מגה וואט; בשלב הראשון יוקמו כ- 15.5 מגה-וואט בעלות של כ-70-75 מיליון שקל; הפרויקטים צפויים להניב הכנסות של כ- 5.7 מיליון שקל לשנה

חדשות ספונסר 22/08/2021 09:53

א+א-

אינטר תעשיות פלוס, ממשיכה להרחיב את פעילותה בעולם תשתיות האנרגיה ומודיעה על התקשרות של חברת בת בבעלותה המלאה עם צד שלישי בעסקה לייזום, מימון, הקמה והפעלה של מתקנים פוטו וולטאים על גבי מאגרי מים בהספק מצטבר של כ 40 מגה-וואט.

 

הפרויקט יוקם בשני שלבים, כאשר בשלב ראשון יוקמו כ- 15.5 מגה-וואט על 5 מאגרים, ובשלב השני יוקם מתקן פוטו-וולטאי נוסף על מאגר מים בהיקף של כ- 25 מגה וואט. השלב הראשון בפרויקטים יבוסס על מגוון אסדרות תעריפיות וצרכניות הכוללות 6 חיבורים במסגרת אסדרה תעריפית מעל 15 קילו וואט.

 

במסגרת ההסכם, הוענקה לבעלי המאגרים אופציה לרכישה של 10% עד 40% מהזכויות מתאגיד ייעודי שיחזיק בזכויות בפרויקטים (SPV), בתמורה להעמדת חלקם היחסי בהון הנדרש למימון הפרויקטים.

 

תקופת הפעלת הפרויקטים היא ל- 23-25 שנה ממועד חיבורו של כל מתקן, בהתאם לאסדרה התקפה. מועד תחילת ההקמה של השלב הראשון בפרויקטים צפוי במהלך הרבעון הראשון לשנת 2022.

 

עלות ההקמה הכוללת החזויה לשלב הראשון בפרויקטים מוערכת בכ- 70-75 מיליון שקל וכוללת בין היתר הלוואה לבעלי המאגרים המהווה בעיקרה מקדמה על חשבון דמי השכירות. ההכנסה השנתית הצפויה מהשלב הראשון בפרויקטים הינה כ- 5.7 מיליון שקל.

 

השלמת העסקה כפופה להשלמת כל ההיתרים הנדרשים ולהשלמת מימון הפרויקט.

 

ג’רי שנירר, מנכ"ל החברה: "ייזום הפרויקט בהספק של כ-40 מגה וואט הינו צעד נוסף במימוש תוכנית העבודה החדשה של אינטר פלוס, וחלק ממינוף המומחיות של החברה בתחום החשמל והאנרגיה. החברה גמישה ומגוונת ועונה על צרכי התשתית בעולם האנרגיה - PV ורוח, אגירת אנרגיה, עמדות טעינה לרכב, חיבור חשמל למתח גבוה ועליון - במגוון מודלים עסקיים, מייזום ועד שירות ותחזוקה למשך שנים."

  1. מניות בכתבה
  2. אינטר תעשיות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה