אנרגיה ירוקה

בלייד ריינג’ר תתחיל ייצור המוני של הרובוט לניקוי פאנלים סולאריים שפיתחה

חתמה על הסכם עם ענקית הייצור פלקסטרוניקס (Flex) להרחבת יכולות הייצור וההרכבה של רובוטי ה- Pleco; תחילת הייצור צפויה במהלך הרבעונים הקרובים

חדשות ספונסר 16/08/2021 14:48

א+א- 5

חברת האנרגיה הירוקה בלייד ריינג’ר, המפתחת מערכות רובוטיות לניקוי וניטור פאנלים סולאריים מודיעה היום כי חתמה על הסכם עם ענקית הייצור פלקסטרוניקס (Flex) להרחבת יכולות הייצור וההרכבה שלה לאור הזמנות שהתקבלו וצפי לעלייה בביקושים.

 

ההסכם האסטרטגי יאפשר לבלייד ריינג’ר להתחיל בייצור המוני כמענה להזמנות צפויות של רובוטי ה- Pleco. קו הייצור של פלקסטרוניקס יתמקד בייצור מערכות רובוט ה-Pleco של החברה והתוספים השונים שלו, במתקן המרכזי של החברה במגדל העמק.

 

במסגרת ההסכם, בלייד ריינג’ר תמשיך לייצר גם במכון הייצור שלה, במקביל לתחילת הייצור במתקני פלקסטרוניקס. מה שיאפשר לה זמן הערכות על מנת להשתלב בתהליך היצור והרכבה של כמויות מסחריות גדולות. על מנת לשמר את הקניין הרוחני של רובוט ה-Pleco, תמשיך החברה לשמש כספקית יחידת העיבוד המרכזית של הרובוטים על מנת שיורכבו בשלמותם במתקן של פלקטרוניקס.

 

אסף פרידלר, מנכ"ל ומייסד בלייד ריינג’ר מסר כי "המעבר לייצור מסחרי באמצעות פלקס מהווה אבן דרך משמעותית לחברה. כבר היום אנו חווים עליה בדרישה לרובוטי ה- Pleco, אף ללא מאמצי שיווק ומכירות. התחייבנו למכירות כבר בשנת 2022 ואנו פועלים, ככל שניתן, להקדים את לוחות הזמנים".

 

כמו כן, החברה הודיעה בשבוע שעבר על ניסוי מוצלח במערכת ניקוי הפאנלים הסולאריים. בניסוי, שנערך במסגרת ניסויי בטא של החברה, הודגמה לראשונה פעילות הדגם המעודכן של רובוט ה-PLECO, שהציג בהצלחה יכולות תנועה וניקוי ובכוונת החברה להמשיך בניסויים דומים.

 

בנוסף, החברה קיבלה אישור הרשות לחדשנות לתוכנית מעבר מפיתוח לייצור כאשר היקף סכום התוכנית המאושרת הינו כ- 3.7 מיליון ₪ בשיעור השתתפות של 50%, כלומר הרשות לחדשנות משתתפת ב כ 1.8 מיליון ₪.

 

בלייד ריינג׳ר מפתחת 3 קווי מוצר שככל שפיתוחם יושלם בהצלחה יאפשרו את ניקיון הפאנלים הסולאריים ועימו יאפשרו ייצור חשמל בצורה מיטבית. הקו הראשון הוא של רובוט ה-PLECO, רובוט נייד ואוטונומי, המונע על ידי סוללה נטענת ופועל ללא מים בגגות ומתקנים מסחריים.

 

מעבר ליכולות הניקוי, החברה מפתחת עם הרובוט מערכת איסוף וניהול נתונים ויכולות ניטור וזיהוי תקלות ולכלוך. נתונים אלה יאפשרו , בשילוב עם נתוני המיקום של הרובוט, מיפוי דינאמי איכותי של רמת הניקיון, תקלות בפאנלים, לכלוך קשה להסרה ועוד.

מערכת נוספת של החברה מכונה 3P , לניהול וניטור של צוות רובוטים באתר בודד, כולל ניטור מצב המשימה של כל רובוט, המלצה לחלוקת משימות בין רובוטים שונים, דיווח על מצב סוללה ועוד. מערכת ה-3P מיועדת לייעל ולטייב את השימוש במספר רובוטים במקביל באתר של פאנלים סולאריים. המערכת מצויה בשלבי פיתוח ראשוני.

 

קו המוצרים השלישי הוא של רובוט ה-PLOVER, ה- PLOVER הנו רובוט רחפן המיועד לשוק מערכות העקיבה ובמתקנים בהם הגישה לפאנלים קשה. הוא מיועד גם להטסה ע"י מפעיל וגם ככלי אוטונומי הוא מצוי בשלב המחקר ופיתוח, וככל שפיתוחו יסתיים בהצלחה ה- PLOVER יוכל לנחות בזהירות על גבי שורות פאנלים סולאריים, להתחיל את תהליך הניקיון, ובסיומו לחזור בחזרה אל עמדת השיגור.

 

 

 1. מניות בכתבה
 2. בלייד ריינגר

5 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  קיבלה הזמנות בינלאומיות. שו"ב מאחור

  יש מזומן
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סוקרטס888 16/08/2021 15:08

 2. 2
  יש לה מספיק מזומן לעוד הרבה זמן

  תסתכל בקישור.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  shaharr1212 16/08/2021 15:06

 3. 3
  "הרבעונים הקרובים"

  כמה רבעונים וכמה כסף צריך לייצור... אישית, אם יתאפשר, אצטרף אחרי שתקבל הזמנות ותגייס כסף...
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Hookset 16/08/2021 14:59

 4. 4
  יש שם רמז להקדמת המכירות|4|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סוקרטס888 16/08/2021 14:56

 5. 5
  להבנתי הודעה מעולה

  נלקחה מנה נוספת כרגע נראה שלא משפיע על המניה מקווה שיעקלו מהר….
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אבשי 16/08/2021 14:53