מניית לאומי נסחרת בשיא חדש - זמן לקנות?

בנק לאומי הציג בשבוע שעבר רבעון חזק מאוד עם רווח של 1.6 מיליארד שקל ויחלק 630 מיליון שקלים כדיבידנד. המשקיעים לא נותרו אדישים

דובי קורן 15/08/2021 15:04

א+א-

בנק  לאומי ישראל עוסק בפעילות בנקאית פיננסית בישראל ובעולם. הבנקים פועל במגוון פתרונות בנקאים למספר סוגים של אוכלוסיות יעד, בנקאות פרטית, בנקאות עסקית, בנקאות מסחרית ובנקאות קמעונאית למשקי הבית. חלק ניכר מהשירותים המוצעים בבנק ניתנים באמצעות חברות בנות, כמו חברת כרטיסי האשראי לאומי כארד, שירות משכנתאות, חיתום, שוק ההון ועוד. מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35 לפי שווי שוק של 38.3 מיליארד ש"ח.

 

בשבוע שעבר פרסם הבנק את תוצאות הרבעון השני של השנה עם רווח מרשים של 1.6 מיליארד שקלים ותשואה על ההון של 17.9%. דירקטוריון הבנק אישר חלוקת דיבידנד של 630 מיליון שקלים שהם 30% מהרווח הנקי. אבל לא הכל ורוד בבנק בעל שווי השוק הגבוה בישראל, סכסוך עבודה עם ועד העובדים הביא להענקת מענק של 60 מיליון שקלים לעובדי הבנק שאולי יביא לעשן לבן והסכמות בין הצדדים.

 

 

ניתוח טכני

מניות הבנק נסחרות במגמה עולה כבר מספר חודשים רב ואת התיקון של השנה שעברה צלחה באופן מרשים עם יציאה קדימה בחודש נובמבר האחרון למהלך שעל פניו טרם אמר את המילה האחרונה. המעבר בתחילת השנה מעל 2,000 נקודות והתבססו הוא זה שהפך תקליט במניה עם סיום המגמה השלילית בעקבות משבר הקורונה באופן רשמי.

 

מסיום חודש מאי מניות הבנק נעות בתנועה הצידה ובסוג של מימוש. הדוחות בשבוע שעבר הביאו דם חדש לנייר שדחפו אותו לגבוה שנתי חדש מעל אזור של 2,600 נקודות אשר היווה כהתנגדות בחודשיים וחצי האחרונים.

 

מניית לאומי – גרף יומי

 

פריצת השיא טובה ומעלה את הרף כלפי מעלה. יעד התבנית הנוכחית עומד על אזור של 2,750-2,800 נקודות בשלב ראשון. בדיקה של אזור הפריצה ויותר מכן, אפילו כניסה פנימה מתחתיו ורצוי שלא להגיע לאזור השפל האחרון סביב 2,500 נקודות יהיה אפילו טוב יותר ליצירה של שפל עולה נוסף בדרך ליעדים.

 

רק ירידה ברורה מתחת ל 2,400/10 תהיה שלילית בעיניי ותביא ככל הנראה גם לסיום המגמה העולה של השנה האחרונה, עד אז, ההנחה הקיימת היא כל ירידה לצורך עליה.

 

 

  1. מניות בכתבה
  2. לאומי

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה