משה קפלינסקי, יו"ר קבוצת בזן קרדיט: שגיא מורן

דוחות כספיים

בזן עברה לרווח של 69 מיליון דולר אחרי הפסד ברבעון המקביל

ההכנסות זינקו בכ-122% ל-1.56 מיליארד דולר; מגזר הפולימרים רשם תוצאת שיא ברבעון עם EBITDA של 115 מיליון דולר; מרווח הזיקוק המנוטרל עמד על 4.6 דולר לחבית

חדשות ספונסר 15/08/2021 11:05

א+א-

חברת בזן, תשלובת הזיקוק והפטרוכימיה, מודיעה היום על פרסום התוצאות הכספיות לרבעון השני של שנת 2021, בו היא מציגה תוצאות חיוביות עם מעבר לרווח נקי אחרי הפסד ברבעון המקביל, כתוצאה מההתאוששות בביקוש לתזקיקים, עלייה בצריכת הבנזין והסולר ותוצאות שיא במגזר הפולימרים.

 

החברה מסכמת את הרבעון עם צמיחה של 122% בהכנסות, שהסתכמו ב-1.565 מיליארד דולר. במחצית השנה הראשונה הגיעו הכנסות החברה ל-2.84 מיליארד דולר, לעומת 2.1 מיליארד ברבעון המקביל אשתקד.

 

עובדיה עלי, יו"ר קבוצת בזן היוצא מסביר כי בזן מציגה EBITDA מנוטרל מאוחד של 123 מיליון דולר ורווח נקי של 69 מיליון דולר (לעומת הפסד של כ-11 מיליון דולר ברבעון המקביל). את המחצית כולה סיימה בזן עם EBITDA מנוטרל של 197 מיליון דולר ורווח נקי של 124 מיליון דולר.

 

מגזר הפולימרים רשם תוצאת שיא ברבעון עם EBITDA של 115 מיליון דולר, שהושגה בזכות מיצוי הסביבה העסקית החיובית ששררה בשוק במהלך הרבעון החולף. במגזר הזיקוק נרשם רווח מנוטרל של 4.6 דולר לחבית, אולם אלמלא התקלה באחד ממתקני הייצור (מתקן ה-CCR), שאובדן הרווחים בגינה נאמד בכ- 31 מליון דולר, מרווח הזיקוק המנוטרל נאמד בכ-6 דולר לחבית.

 

נכון למועד פרסום הדוח השלימה בזן את צורכי מחזור החוב לזמן ארוך לשנת 2021, לאחר שגייסה כ-150 מיליון דולר במח"מ של כ- 4.6שנים באמצעות הלוואות ואג"ח. בסיום הרבעון מסתכם החוב הפיננסי נטו של הקבוצה ב- 788 מיליון דולר ויחס המינוף, שעמד בתחילת השנה על 5.4X עומד כעת על 3.4 X.

 

את עובדיה עלי מחליף בתפקיד משה קפלינסקי, יו"ר קבוצת בזן הנכנס שאמר עם פרסום הדוחות: "לפני מספר שבועות, לאחר תהליך עבודה פנימי מעמיק ומורכב בליווי חברת PWC, הצגנו את האסטרטגיה של הקבוצה לעשור הקרוב. במסגרת התכנית, בזן תעבור טרנספורמציה הדרגתית לתעשייה של אנרגיה מתחדשת לתחבורה, בדגש על מימן ירוק, ופולימרים מתקדמים, במקביל להמשך פעילות הדלקים והפולימרים הקיימת של הקבוצה. 

 

התכנית תתבסס על עקרונות ESG והסטנדרטים הבינלאומיים המקובלים בתחום. במסגרת האסטרטגיה הצבנו יעדים ברורים למעבר לייצור 15% פולימרים ירוקים עד שנת 2025 וייצור של 30% פולימרים ירוקים עד שנת 2030. בתחום המימן, סימנו יעד של ייצור מימן כחול (ללא פליטת CO2) כבר בשנתיים הקרובות ובמקביל להתחיל פיתוח יכולות ייצור של מימן ירוק לתחבורה על מנת להוביל את השוק בעתיד".

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה