אופיר קרני, מנכ"ל קבוצת דן קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

סונול, משק אנרגיה ודן ישתפו פעולה בתחום התחבורה החשמלית

שלושת החברות יחזיקו בחלקים שווים בחברת סונול EVI המספקת פתרונות טעינה לכלי תחבורה חשמליים

חדשות ספונסר 12/08/2021 16:27

א+א-

סונול, משק אנרגיה וחברת דן לתחבורה ציבורית מודיעות היום  כי חתמו במזכר הבנות על שיתוף פעולה בלעדי בתחום התחבורה החשמלית, במסגרתו תקצה סונול EVI לדן מניות אשר יהוו כ-33.33% מהחברה, כך שסונול EVI תוחזק בחלקים שווים על ידי סונול, משק אנרגיה ודן.

 

במסגרת ההסכם תרכוש דן סונול EVI שירותים כוללים של מכירה, התקנה, אחזקה וניהול של עמדות טעינה עבור אוטובוסים חשמליים ושאטלים, וכן עבור רכבים פרטיים ואוטובוסים של צדדים שלישיים בחניוני הנתיב המהיר אשר יופעלו על ידי דן. בנוסף, תפעל דן ליצירת התקשרות של סונול EVI עם גופים נוספים הקשורים לדן בהסכמים למתן שירותים בתחום הפעילות.

 

לדבריו של מנכ"ל החברה אופיר קרני ״ההשקעה בחברת Evi הינה נדבך נוסף באסטרטגיה של חברת דן למעבר כולל לתחבורה ציבורית ירוקה. במסגרת זאת, חברת דן נמצאת בתהליך מואץ של הסבת רשת התחבורה הציבורית המטרופולינית, צי האוטובוסים והתשתיות שלה בתל אביב לרשת חשמלית מלאה״

 

הצטרפותה של חברת דן לשיתוף הפעולה הקיים בין משק אנרגיה לסונול, אשר חיבר בין אנרגיה סולארית לטעינת רכבים חשמליים, מהווה צעד נוסף בקידום התחבורה החשמלית וקידום היעדים הירוקים שהציבה ממשלת ישראל וכן, צפוי להעמיק ולהרחיב את חדירת התחבורה החשמלית לשוק הישראלי ולהנגישה לציבור הרחב.

 

סונול EVI נחשבת לאחת החברות הגדולות בישראל לאספקה והתקנה של עמדות טעינה פרטיות, ציבוריות ועמדות לעסקים. החברה זכתה יחד עם קבוצת עזריאלי במסגרת הקול הקורא של משרד האנרגיה, בזכות להקים 120 עמדות טעינה ב-15 קניונים של עזריאלי ברחבי הארץ.

 

כמו כן, החברה זכתה בשורה של מכרזים מוניציפליים להתקנת עמדות טעינה בערים גדולות, בהן ירושלים, רעננה ונתיבות. במהלך 2021 הרחיבה החברה את פריסת עמדות הטעינה לרכבים חשמליים גם אל מתחמי התדלוק של חברת סונול.

 

עד סוף השנה תתקין החברה 30 עמדות טעינה מהירות (50 קילוואט) ואולטרה מהירות (160 קילוואט), בהשקעה של כ-10 מיליון שקל. בסמוך לעמדות הטעינה, תקים סונול גם אזורי המתנה ייעודיים הכוללים פינות ישיבה ופינות עבודה עם שקעים לטלפון סלולארי ולמחשב נייד.

 

ל’סונול EVI’ הסכמים רבים נוספים ובין לקוחותיה העסקיים הבולטים: בזק, GM, מיקרוסופט, קבוצת לובינסקי וקבוצת מאיר. החברה מייצגת בבלעדיות בישראל מספר חברות מהמתקדמות והוותיקות בשוק הטעינה החשמלית בעולם, דוגמת Rolec הבריטית, Keba ו-EO וחברת EFACEC הפורטוגלית. מנכ"ל חברת סונול EVI הוא רז שגיא.

  1. מניות בכתבה
  2. משק אנרגיה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה