דוחות כספיים

אירודרום מפרסמת דוחות חציוניים ומודיעה על פיילוט בשיתוף עיריית תל אביב

ההכנסות עלו ל-8.4 מיליון ש"ח, בעיקר בזכות SGC, אותה רכשה בחודש ינואר; ההפסד החשבונאי הסתכם ב- 2.2 מיליון שקל; החלה בפיילוט להקמת תשתית אווירית באמצעות רחפנים מעל תל אביב

פולי טל 11/08/2021 14:26

א+א-

חברת הרחפנים אירודרום פרסמה היום דוחות כספיים לחציון הראשון של שנת 2021, מהם עולה כי צבר ההזמנות של החברה גדל ב-60% ל- 50.19 מיליון ש״ח לעומת 31.4 מיליון ש״ח בסוף שנת 2020.

 

הכנסות החברה במחצית הראשונה של השנה עמדו על 8.4 מיליון ש"ח, עליה של 35% ביחס להכנסות של 6.2 מיליון ש"ח במחצית המקבילה אשתקד. ההכנסות כוללות את פעילות SGC לתקופה שממרץ 2021 (מועד השלמת העסקה) ואינן כוללות את פעילות FlyTech היות ומועד השלמת העסקה היה ביולי 2021. בנתוני פרופורמה מלאה, ההכנסות במחצית הראשונה של 2021 היו מסתכמות ב- 11.3 מיליון ₪, עליה של 83% לעומת מחצית מקבילה 2020.

 

ההפסד החשבונאי לחציון הסתכם ב- 2.2 מיליון ש"ח. החברה רשמה בחציון של 2021 הוצאות חד פעמיות חשבונאיות ולא תזרימיות בשל השלמת הרכישה של חברת SGC ורכישת ציוד קבוע בסכום של 14 מיליון ₪ ועבור הסכם אופציה לרכישה של 51% בחברת NPO.

 

בפברואר 2021 השלימה החברה שתי עסקאות רכישה מהותיות- הראשונה היא עסקה לרכישת SGC, העוסקת במערכות ניהול להעברת ידע (בין היתר באמצעות יישומי VR/AR) ויצירת פלטפורמות לתמיכה בביצוע בתחומי הייצור, הרכבה, אינטגרציה, אחזקה והעברת טכנולוגיה (TOT) במערכות מורכבות המאפשרת לחברה לשלב פתרונות תוכנה במסגרת מערכות ושירותים אותם מספקת.

 

בעסקה השנייה חתמה אירודרום על הסכם לרכישת פעילותה הביטחונית של NPO שפיתחה תוכנת BI הפועלת בתחום ניהול ושיפור ביצועים בייצור ואחזקה של מערכות צבאיות, בין היתר כלי טיס בלתי מאוישים ומערכותיהם, לרבות זכויות הפצה כלל עולמיות בלעדיות בשוק הבטחוני וכן, התקשרה החברה בהסכם אופציה לרכישת 51% ממניות חברת NPO ממנה רכשה החברה את הפעילות הביטחונית

 

החברה מאמינה שהרכישה תגדיל באופן משמעותי את הכנסות החברה, תרחיב את מעגל לקוחותיה ותאפשר לה להציע ללקוחותיה הקיימים והעתידיים, שירותים ופתרונות נוספים.

 

ההון העצמי של החברה עומד על 52.9 מיליון ₪, סך נכסים של 74.2 מיליון ₪ ומזומנים בהיקף 31 מיליון ₪ נכון למחצית הראשונה של 2021, זאת לעומת הון עצמי שלילי, סך נכסים של 6 מיליון ₪ ומזומן בהיקף של 2.6 ₪ בלבד בתקופה המקבילה.

 

רועי דגני מנכ״ל ומייסד החברה , ״במהלך החצי הראשון של השנה המשכנו בבניית תשתית לצמיחה ארוכת טווח, חיזוק איתנות פיננסית ודגש חזק מאוד על חיזוק נתוני המכירות. תוצאות אלו ניכרות בגידול הממשעותי בצבר ההזמנות שאנחנו מציגים היום. אנו מאמינים כי ב – 2021 נעמוד במלוא יעדי המכירות של הקבוצה שהינם כ – 33-36 מיליון ₪.

 

קבוצת אירודרום המשיכה לפעול במרץ ליישום אסטרטגיית החברה הבא לידי ביטוי במעבר משירותים "מסורתיים" למתן פתרונות עתירי טכנולוגיה בתחום כלי הטיס הבלתי מאוישים ופריסת ההכנסות בגינם על פני חוזים ארוכי טווח (ARR), השקעה בתשתיות, ברכש טכנולוגיות ופיתוח יכולות ליבה ייחודיות.

 

נמשיך לפעול על מנת להמשיך להתרחב ולצמוח לשווקים גלובליים חדשים וקיימים תוך הרחבת הפעילות והיקפי החוזים בשווקים אלו. נכנסו לשוק האזרחי ורכשנו חברה המתמחה במתן פתרונות ושירותי איסוף, ניתוח ועיבוד מידע בתחומים אזרחיים ספציפיים, אליהם מעוניינת החברה להיכנס וזאת לאור גודל הפוטנציאל הגלום בתחומים אלו והיקף הצרכים השורר בהם כבר כיום.

 

המשך יצירת חוסן פיננסי, מעבר לפתרונות עתירי טכנולוגיה וחיזוק הציר הטכנולוגי של החברה, עמידה ביעדי המכירות, כניסה לשווקים חדשים, העמקת הפעילות בשוק האזרחי והמשך בחינת שיתופי פעולה מנצחים, מהווים יחדיו כוח צמיחה משמעותי לקבוצה בשנים הקרובות.״

 

בתוך כך דיווחה החברה היום על תחילת ביצוע פיילוט עם עיריית תל אביב יפו ושתי חברות נוספות, להקמת תשתית אווירית רב שימושית באמצעות רחפנים, וזאת כחלק מקידום פתרונות עתידיים בתחומי שינוע מסחרי פנים-עירוני ועיר חכמה.

 

במסגרת הפיילוט מפעילה החברה בימים אלו מערך רחפנים למטרות שונות בשמי תל אביב-יפו. הפיילוט כולל, בין היתר, פתיחת נתיב אווירי חדש, באישור ייחודי של רשות התעופה האזרחית ובאישור חיל האוויר. לטיסות רחפנים מסחריים לאורך קו החוף, היוצר חיבור ישיר בין אזור רידינג בצפון לנמל יפו בדרום, המיועד לייעל משימות לוגיסטיקה.

 

את הפיילוט, הצפוי להימשך כחצי שנה, מבצעת החברה באמצעות FlyTech, חברה בת בבעלות מלאה של החברה, אשר לצורך ביצוע פעילותה במסגרת ’מיזם הרחפנים הלאומי" בהובלת נתיבי איילון אף קיבלה מענק ייעודי מרשות החדשנות והיא המפעיל האווירי בפיילוט.

  1. מניות בכתבה
  2. אירודרום קבוצה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה