גלעד גליק, מנכל איתמר מדיקל קרדיט: יח"צ

דוחות כספיים

איתמר מדיקל: ההכנסות ברבעון השני גדלו ב-41% ל-12.6 מיליון דולר

מכירות ה-WatchPAT בארה"ב גדלו ב-53% ל-10.1 מיליון דולר; החברה מעלה תחזיות להמשך השנה ומעריכה מכירות בטווח של 53-54 מיליון דולר

פולי טל 10/08/2021 13:59

א+א-

חברת איתמר  מדיקל הדואלית, העוסקת בפיתוח ושיווק של מכשירים לא פולשניים לאבחון הפרעות נשימה בשינה, פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2021, אותו היא מסכמת עם עלייה בהכנסות ובמספר הלקוחות.

 

ההכנסות ברבעון השני גדלו ב-41% ל-12.6 מיליון דולר, בהשוואה ל-8.9 מיליון דולר ברבעון השני של 2020. הצמיחה בהכנסות נבעה בעיקר מגידול במכירות ה-WatchPAT בארה"ב, שגדלו ב-53% ל-10.1 מיליון דולר, בהשוואה ל-6.6 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2020, בעיקר כתוצאה ממכירות WatchPAT ONE ומכירות WatchPAT Direct.

 

מכירות המוצרים המתכלים והמתחדשים של החברה, כולל WatchPAT ONE, היוו כ-77% מכלל מכירות ה-WatchPAT בארה"ב ברבעון השני של 2021, וזאת בהשוואה ל-78% ברבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח הגולמי גדל ל-8.9 מיליון דולר, בהשוואה ל-6 מיליון דולר ברבעון השני של 2020 ושיעור הרווח הגולמי עלה ל-71%, בהשוואה ל-68% ברבעון המקביל. השיפור בשיעור הרווח הגולמי נובע בעיקר מירידה עקבית בעלויות הייצור של WatchPAT ONE, הגברת היעילות והפחתת עלויות בתהליך הייצור.

 

ההפסד התפעולי ברבעון השני עמד על 4.6 מיליון דולר, בהשוואה ל-3.2 מיליון דולר ברבעון השני של 2020. הגידול בהפסד התפעולי נובע בעיקר מגידול בהוצאות התפעוליות, וקוזז בחלקו על ידי גידול בהכנסות.

 

הגידול בהוצאות התפעוליות נובע מגידול של הוצאות המכירה והשיווק, בהוצאות המחקר והפיתוח ובהוצאות הנהלה וכלליות בשל גידול בכוח האדם וגידול בהוצאות משפטיות (להגנה על קניין רוחני של החברה).

 

ההפסד הנקי הסתכם ב-4.7 מיליון דולר, בהשוואה ל-3.2 מיליון דולר ברבעון השני של 2020. על בסיס Non-IFRS, ההפסד הנקי ברבעון השני של 2021 עמד על 3.2 מיליון דולר, בהשוואה ל-2.4 מיליון דולר ברבעון השני של 2020. ההפסד על בסיס Non-IFRS לא כולל כ-1.5 מיליון דולר בתשלומים מבוססי מניות, פחת והפחתות של רכוש קבוע ונכסים בלתי מוחשיים, שינוי בהפרשה לחובות מסופקים ואבודים והוצאות חד פעמיות, בהשוואה ל-0.8 מיליון דולר של הוצאות דומות ברבעון המקביל ב-2020.

 

נכון ליום 30 ביוני, בידי החברה מזומנים ושווי מזומנים ופיקדונות בנקאיים לזמן קצר בהיקף של 73.0 מיליון דולר.

 

"תוצאות הרבעון השני מדגימות המשך צמיחה כאשר טכנולוגיית WatchPAT ממשיכה לזכות בהכרה כבטוחה ואפקטיבית לבדיקה ביתית של דום נשימה בשינה", ציין נשיא ומנכ"ל איתמר מדיקל, גלעד גליק.

 

"שוק השינה בארה"ב ממשיך להיות גורם הצמיחה המשמעותי ביותר שלנו, עם צמיחה דו ספרתית כמעט בכל אזור במהלך הרבעון. בנוסף, התחלנו לראות את התועלת שבסגירת קודי השיפוי הזמני של המתחרים G-0399 שפגע ביתרון שלנו בכמה מדינות אצל קבלני מדיקייר, המכסה כ-60% ממוטבי מדיקייר, עובדה שסוללת את הדרך לעוד נתחי שוק ושיפור מהותי של המיצוב התחרותי שלנו בשוק.

 

בעסקי השינה לקרדיולוגיה שלנו, אנו שמחים לראות כי איגוד הרופאים הקרדיולוגיים האמריקאי, ה-AHA, פרסם בפעם הראשונה הצהרה רשמית על חשיבות ניהול דום נשימה בשינה בטיפול קרדיולוגי. אנו מעודדים מאוד מההזדמנות ההולכת וגוברת שלנו להיות חלק משמעותי משוק המוערך ב-2.7 מיליארד דולר בארה"ב".

 

"אנו רואים מומנטום מתמשך עם כניסתנו למחצית השנייה של 2021, אשר נותן לנו את הביטחון להעלות את תחזית המכירות השנתית שלנו. ההשקעה בצמיחה ארוכת טווח נותרה בראש סדר העדיפויות, וחשוב מכך, יש לנו את המשאבים הכספיים לכך", סיכם גליק.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה