קרדיט: depositphotos

האם המימוש האחרון בחברת התוכנה הדואלית מהווה הזדמנות קניה?

מניותיה של חברת סאפיינס צפויות לצאת מת"א 35, האם זה ישחרר את המניה מהלחץ הלא ברור של המוכרים

דובי קורן 03/08/2021 12:36

א+א- 4

חברת סאפיינס מקבוצת פורמולה מערכות עוסקת בפתרונות תוכנה לשוק הביטוח. החברה מציעה ללקוחותיה מגוון פתרונות תוכנה משולבים הכוללים שירותים עסקיים, פתרונות לניהול פוליסות, שירותי גבייה ותביעות, חישובי ביטוחי חיים ופנסיה ומערכת חיתום ואנליטיקה מתקדמות. פתרונות החברה מתאימים לשוק ביטוחי החיים והפנסיה, ביטוחי משנה, ביטח תעסוקתי ועוד. החברה נסחרת במדד ת"א 35 ובבורסת הנאסד"ק תחת הסימול SPNS לפי שווי שוק של 4.46 מיליארד ₪.

 

החברה צפויה לצאת ממדד ת"א 35 בעדכון הקרוב לאחר שהות של שנה במדד שלא עשה טוב לבעלי המניות והביא לאובדן של כ 27% מיום הכניסה למדד ועד ליציאה הצפויה ממנו ביום חמישי הקרוב.

 

ניתוח טכני

למרות שהמניה נסחרת גם בנאסד"ק ומחזור המסחר בממוצע מעט גבוהים יותר ביחס לשוק המקומי, לכן, בגלל שזהו נתון שאינו מובהק כמו בחברות כמו טבע ונייס, בחרתי לנתח את המניה לפי הגרף המקומי.

 

מהבחינה הטכנית, המניה אינה נראית טוב, בעוד שבשנה האחרונה מדדי המניות נעו קדימה המניה זזה במקרה הטוב הצידה. במאי האחרון החברה שברה תמיכה טכנית קצת מעל 10,000 נקודות דבר שפתח את המומנט השלילי במניה. גם אזור של 8,700 נקודות שהיווה תמיכה בשנה האחרונה לא החזיק מעמד והחברה המשיכה עוד מטה כשהיא נבלמת בימים האחרונים סביב 8,000 נקודות. אזור טכני ותיק יותר שהוא השיא של שנת 2019.

 

סאפיינס – גרף תקופתי

 

הירידה האחרונה מעט מפתיעה שכן למרות היציאה מהמדד החברה צפויה דווקא לקבל ביקוש של קצת מעל 50 מיליון שקלים בשל צפי למשקל גבוה יחסית בת"א 90.

 

לחובבי הסיכונים אפשרי לדגום חלקית את המניה סביב הרמות האלה עם סטופ ברור בשבירה של התמיכה הטכנית (אם תגיע) לסוחרים פחות אגרסיביים רצוי לראות יציאה ברורה קדימה, ובניה של מבניה מחירים עולה מחודש לפני ניחוש של תחתית כזו או אחרת.

 

אזכיר שהחברה צפויה לפרסם את דוחותיה הקרובים מחר לפני פתיחת המסחר בארה"ב.

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  באמת המסחר שם לא ברור בזמן האחרון

  מה שאותי מרתיע זה שאת הירידות מוביל המסחר בארה"ב ואני לא יודע כמה שם מודעים ליציאה מהמעוף. אחרי הדוח נהיה חכמים יותר.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סימון1 03/08/2021 13:49

 2. 2
  איך לא ברור לך?!

  בדיוק משום ש...הסנדלר הולך יחף.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  הדיוט 03/08/2021 13:02

 3. 3
  רק מתייג סאפיינס

  מחזיק רק בעקיפין דרך קרן הייטק של IBI. אין לי מושג על החברה. רק מושג כללי על ענף התוכנה בארץ. רותח. חברות מחפשות מתכנתים ישראלים בשלטי חוצות ופרסומות בשעות השיא של הצפיה. אמדוקס נוספה לאחרונה לפאלו אלטו ופאפיה. מצד שני - עובדים לפחות חצי מהבית. חיסכון קטן בנדל"ן וליסינג. אבל בטוח זה כסף קטן לעומת עלויות העובד הישראלי.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 03/08/2021 12:46

 4. 4
  למה אין כותרת |8|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  האנליסט הסבלני 03/08/2021 12:38