אור יוגב, מנכ"ל אוגווינד קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

אוגווינד תספק לרפק אנרגיה ואיי תיאו מערכת אגירת אנרגיה היברידית

אוגווינד תקים עבור החברות את המערכות ההיברידיות ותספק שירותי תפעול ותחזוקה שוטפים למשך 10 שנים עם אפשרות להארכת התקופה

חדשות ספונסר 03/08/2021 11:31

א+א- 1

חברת אוגווינד חתמה היום על הסכם התקשרות ושיתוף פעולה עם רפק אנרגיה ואיי תיאו, שותפות בתחום האנרגיה בישראל. במסגרת ההסכם יוצעו ללקוחותיה של רפק אנרגיה מערכות אגירת אנרגיה היברידיות של החברה, בשילוב עם מתקני ייצור חשמל המבוססים על גז טבעי בשיטת קו-גנרציה או כמערכות נפרדות.

 

מערכת אגירת האנרגיה ההיברידית של החברה, המבוססות על מוצר ה-AirBattery, מאפשרת ללקוח הקצה יכולות אגירת אנרגיה ושימוש אופטימלי במערכות קו-גנרציה תוך אגירת עודפי ייצור החשמל במערכת האגירה בשעת צריכה נמוכה של הצרכן.

 

בנוסף מאפשרת המערכת להשתמש באוויר הדחוס הנוצר במסגרת תהליך האגירה (שהוא בעל נצילות גבוהה ביחס למדחסי האוויר הקיימים כיום בשוק) וזאת כחלופה לשימוש במדחסי אוויר קונבנציונאליים, ובכך להפחית את צריכת החשמל של המדחסים ואת עלויות התפעול הכרוכות בהפעלתם ולהביא להתייעלות אנרגטית וחסכון נוסף.

 

רפק אנרגיה שבשליטת ג’נריישן קפיטל ורפק תקשורת ותשתיות, מחזיקה ב 5 תחנות כוח בישראל בהספק מצרפי של כ-960 מגה-וואט, המספקות חשמל למאות לקוחות בישראל ולחברה לניהול מערכת החשמל (בעבר חברת החשמל). בנוסף פועלת החברה כמספק חשמל ווירטואלי לעסקים קטנים וללקוחות פרטיים, וכן פעילה בתחומי תחנות הכוח הקטנות בהספק של עד 16 מגה וואט ואגירת חשמל.

 

איי תיאו, בעלת הזיכיון הבלעדי (דרך חברת הבת AB Energy Israel) לאספקה והקמת תחנות קוגנרציה בארץ של חברת AB Energy האיטלקית, חברה ותיקה הקיימת כ-40 שנה, עם למעלה מ-1,500 תחנות כוח מותקנות ברחבי העולם.

 

בהתאם להסכם, החברה תקבל תמורה עבור התקנת המערכות ההיברידיות בהתאם למנגנון מוסכם, שנגזר מעלויות הקמת המערכות ההיברידיות, משיעור החסכון הנובע מהשימוש ומביצועי מערכות אלו. בנוסף תקבל החברה תשלום שנתי עבור שירותי תפעול ותחזוקה למערכות לתקופה של 10 שנים עם אפשרות הארכה.

 

ההסכם יהיה בתוקף במשך שלוש שנים, כשלכל אחד מהצדדים אפשרות להביאו לסיום מוקדם בהתאם להוראות הקבועות בו. הצדדים פועלים לקידומו של פרויקט ראשון להקמת מערכת אספקת אוויר דחוס בהיקף משמעותי, שצפוי לצאת לפועל בחודשים הקרובים בכפוף לקבלת האישורים הנדרשים.

 

רפק מצפה כי להסכם זה תהיה השפעה משמעותית על הכנסותיה בישראל בשנים הקרובות. החברה מאמינה כי הוכחת היכולת בשוק המקומי תשרת את מאמציה השיווקיים לחדור עם מערכות דומות בחו"ל.

 

לדברי דר’ אור יוגב מנכ״ל ומייסד החברה: "ההסכם שחתמנו עליו היום עם קבוצת רפק אנרגיה ממצב את אוגווינד כחברת אגירת אנרגיה אשר מציעה פתרון ייחודי בלעדי ובעל ערך מוסף רב לעומת חברות אגירת אנרגיה אחרות. המערכת ההיברידית מאפשרת באמצעות השימוש באותו מוצר הן פתרון לאגירת אנרגיה והן מערכת לאספקת אוויר דחוס במחיר מוזל למפעלים. לא קיים בעולם פתרון דומה״

 

״אני מאמין כי להסכם זה תהיה השפעה משמעוית על הכנסותיה של החברה בישראל בשנים הקרובות אולם חשוב יותר מכך – הצלחה שלנו והוכחת היכולת בשוק המקומי תשרת את החברה בצורה משמעותית בהפצתן של מערכות דומות בחו"ל״

 

״התקשרותה של החברה עם רפק אנרגיה ושילובן של מערכות היברידיות עם מתקני ייצור חשמל אצל לקוחותיה, מאפשרת לנו להציע ערך מוסף של התייעלות אנרגטית ותפעולית ביחס לספקי פתרונות אגירת אנרגיה אחרים בשוק. במסגרת ההסכם יוצעו ללקוחות רפק אנרגיה בישראל, מערכות אגירת אנרגיה היברידיות של החברה, בשילוב עם מתקני ייצור חשמל המבוססים על גז טבעי בשיטת קו-גנרציה או כמערכות נפרדות״

 

רן בוקשפן, מנכ"ל רפק אנרגיה, הוסיף: "רפק אנרגיה הינה מיצרניות האנרגיה המרכזיות בישראל וההסכם עם אוגווינד רק מחזק ומרחיב את היצע השירותים שאנו מציעים ללקוחותינו תוך התמקדות בלקוחות שמקימים תחנות מיקרו-גנרציה במתחם. רפק אנרגיה מציעה מכלול רחב של פתרונות אנרגיה ללקוחות אלו, חשמל מוזל בחיבור ישיר, מערכות קיטור, קירור, והסכם זה עם אוגווינד מאפשר גם אספקת אוויר דחוס מוזל ואגירת חשמל. הלקוח שלנו יבצע מעתה מיקור חוץ מלא לשירותי האנרגיה להם הוא נדרש.

 

ההסכם עם אוגווינד הינו שלב נוסף במימוש חזון ההתייעלות האנרגטית בישראל, המשלב גז טבעי זמין עם מערכות מיקרו-גנרציה איכותיות וטכנולוגיה ישראלית פורצת דרך בתחומה.. אנו מביאים בשורה חדשנית לתעשייה הישראלית, שתאפשר לנו לשלב פתרונות אלו גם בחו"ל". 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אוגווינד הולכת להמריא בקרוב

    אחד שיודע 03/08/2021 14:28