מרב פישר-שרוני, אנליסטית בכירה בלאומי פרטנרס<br>קרדיט: אורן דאי
מרב פישר-שרוני, אנליסטית בכירה בלאומי פרטנרס קרדיט: אורן דאי

מרב פישר-שרוני, אנליסטית בכיר בלאומי פרטנרס, מגיבה לפרסום התוצאות הרבעוניות של סקופ ומעלה את ההמלצה למניה מ"החזק" ל"קנייה", במחיר יעד המשקף פער של כ-18% ביחס למחיר השוק.

 

לדבריה, "החברה הציגה תוצאות שיא עם שיפור משמעותי במכירות וברווחיות, כאשר, על אף החששות, נראה כי הימשכות מגפת הקורונה בעולם לא השפיעה על פעילות החברה במחצית הראשונה של השנה, ובמיוחד ברבעון השני. החברה מציגה שיפור של כ-43% במכירות למול הרבעון המקביל וכ-17% למול הרבעון הקודם. במחצית השנה נרשם גידול במכירות של כ-22%.

 

החברה רשמה גם שיפור ברווחיות הגולמית לרמה של כ- 38% ו-40% במחצית וברבעון השני בהתאמה, למול 30% ו-36% בתקופות המקבילות. השיפור נובע ברובו מסביבת מחירים גבוהה יותר, שגזרה מרווחי מכירה טובים יותר. השיפור נבע מכל שוקי הפעילות, עם צמיחה במחצית של כ- 19% בישראל, 23% בארה"ב וקוראה וכ-31% באירופה.

 

חשוב להדגיש כי ההשוואה לרבעון המקביל היא בעייתית, שכן זה היה הרבעון החלש ביותר בעיצומו של משבר הקורונה, עם סגרים מתמשכים ומוחלטים במרבית שוקי הפעילות של החברה ובמיוחד בארה"ב. אנו מעריכים ששיעורי הצמיחה יתמתנו ברמה שנתית אך יהיו גבוהים משמעותית מהתחזיות המוקדמות.

 

במהלך תקופת הקורונה, החברה שמרה על כל מצבת כוח האדם, מה שהביא לשחיקה ברווחיות בתקופה זו, אשר אופיינה בירידה בהיקף הפעילות, אך אפשרה לחברה חזרה מהירה ויעילה לפעילות עם ההתאוששות בשווקים.

 

פעילות חברת סקופ התבססה בשנים האחרונות בשלושה אזורים גיאוגרפים. בעוד שפעילות החברה בישראל ובאירופה ממשיכה לסבול מהיעדר צמיחה משמעותית ומסביבה תחרותית מאתגרת מאד, בארה"ב ממשיכה פעילות החברה להתרחב, תוך שיפור הדרגתי ברווחיות, ומהווה מנוע צמיחה עיקרי לשנים הבאות.

 

אנו מעריכים כי בהתחשב בניהול האיכותי בחברה ובהקמת המרכז לוגיסטי בחוף המערבי של ארה"ב ב-2020, ההתרחבות בשוק זה צפויה להימשך. הפעילות הכלכלית בארה"ב חוזרת בהדרגה לסדרה ולמרות העלייה בתחלואה בתקופה האחרונה, הכיוון הוא חיובי והוא נתמך גם על ידי תמריצים ממשלתיים לתחום התשתיות, מה שמיטיב עם הביקוש למוצרי החברה.

 

בשורה התחתונה: סקופ היא חברה ותיקה, שפועלת בתחום ובסביבה תחרותית מאד, אך מצליחה לצמוח ולשפר רווחיות הודות לניהול איכותי ולמודל עסקי ייחודי. תוצאות החברה במחצית הראשונה הצביעו על שיפור משמעותי הנובע הן מחזרה מהירה לפעילות והתאוששות כלכלית בשווקים והן מסביבת מחירים נוחה בתחום המתכות בעולם.

 

התוצאות היו מפתיעות לטובה ומעבר לתחזיותינו המוקדמות. בשל כך, ובשל עדכון המודל הכלכלי לאחר תוצאות הרבעון השני, מסבירה שרוני, אנו מעלים את המלצת ההשקעה למניית סקופ ל"קניה", במחיר יעד של 130 שקל למניה.

 

יצוין, כי ב-21/7 הודיעה החברה על חלוקת דיבידנד של 400 אג’ למניה (סה"כ 45.8 מיליון שקל), אשר יחולק ב- 5/8. מתחילת השנה חילקה החברה כ-92 מיליון שקל כדיבידנד וכ- 157 מיליון שקל ב-12 החודשים האחרונים.

*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש