ארז בלשה, מנכל קרן גנריישן קפיטל, ויוסי זינגר, יור ומייסד הקרן קרדיט: תמוז רחמן

מיזוגים ורכישות

ג’נריישן קפיטל: GES רוכשת חברת טכנולוגיות מים וטיפול בשפכים

החברה הנרכשת אקוויז, פיתחה פתרונות לטיפול במים ושפכים בסקטור המוניציפלי והתעשייתי; לאחרונה רכשה GES את דרך הים המחזיקה במתקן ההתפלה בפלמחים, בכ-255 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 01/08/2021 13:56

א+א- 1

חברת GES, שבשליטתה המלאה של קרן ג’נריישן קפיטל, ופועלת בתחום ההתפלה והשפכים, הודיעה היום כי חתמה על הסכם לרכישה של אקווייז, אחת מחברות טכנולוגיות המים וטיפול בשפכים המובילות והצומחות בישראל בעשור האחרון. GES משמשת כזרוע איכות הסביבה של ג’נריישן קפיטל.

 

רכישת חברת אקווייז מצטרפת לעסקאות האחרונות שביצעה GES בישראל בכללן רכישת דקל תשתיות, המחזיקה במתקן למיון אשפה ביתית באזור ירושלים ומתקן לטיפול בקרקעות מזוהמות, ורכישת דרך הים המחזיקה במתקן ההתפלה בפלמחים, בהיקף כולל של כ-255 מיליון ש"ח.

 

מיכאל דיין, מנכ"ל GES, אמר היום כי השילוב של היכולות ההנדסיות, מגוון הטכנולוגיות הייחודיות והנוכחות הבינלאומית הרחבה של אקוויז, יחד עם יכולות הביצוע החזקות של GES והגב הפיננסי של ג’נריישן, יאפשר מתן סל שירותים מלא בתחומי המים והשפכים ללקוחות תעשייתיים מהשורה הראשונה, לרשויות מוניציפליות, ולגורמים הנדרשים להתמודד עם אתגרים בתחומי הסביבה, כולל היבטי תפעול ומימון ארוך-טווח.

 

הקבוצה המשותפת תפעל בתחום הטיפול בשפכים התעשייתיים והמוניציפליים וכן בשוק הטיפול במים בישראל. אקוויז תמשיך לפעול כישות נפרדת, כחברת בת בבעלות המלאה של GES.

 

אלעד פרנקל, מנכ"ל אקווייז, אמר היום כי יש מעט מאוד חברות בעלות מיקוד עסקי ברור בתחום המים בעולם עם מגוון פתרונות טכנולוגיים ונגישות בינלאומית רחבה כל כך. בשילוב הסינרגיות והגיבוי הפיננסי החזק של GES אין ספק כי אקוויז, יחד עם חברת הבת ההולנדית Aqana המתמחה בפתרונות אנאירוביים מתקדמים, תמשיך לצמוח בקצב מהיר.

 

GES הציגה בשנה החולפת צמיחה בהיקף פעילותה לאחר שהשלימה את העסקאות במתקן ההתפלה בפלמחים ובמתקן למיון אשפה ביתית מוצקה באזור ירושלים. החברה אף הגיעה לסגירה פיננסית של פרויקט להקמה והפעלה של מתקן לטיפול בפסולת עירונית באזור השפד"ן. בנוסף, GES מייצרת, מייבאת ומשווקת כימיקלים לתעשייה.

 

ל GES ניסיון בביצוע של פרויקטים מורכבים בארץ ובעולם וב-20 שנים האחרונות היא הקימה למעלה מ- 500 מתקנים בארץ ובעולם, כאשר חלק ניכר מהם אף מופעלים על ידה. כיום GES מתפעלת מעל 200 אתרים בישראל. מתקן ההתפלה בפלמחים אשר הוקם ושודרג פעמיים עד ליכולת התפלה של 90 מיליון מ"ק לשנה הוא רק דוגמא אחת ליכולות בתחום זה.

 

החברה מציעה ללקוחותיה (תחנות כוח, מפעלים כימיים, פטרוכימיים ואלקטרוניים, מפעלי מתכת, מפעלי מזון ומשקאות, מפעלי קוסמטיקה ותרופות, מוסדות, רשויות ממשלתיות ועירוניות, גופים צבאיים ועוד) שירות מלא, הכולל את מכלול שלבי הפרויקט, החל מפיתוח קונספט, תכנון הנדסי מפורט, ייצור, הקמה והרצה בשטח, תפעול ואחזקה שוטפת של המתקנים.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מתכוננים לאפשרות של זכיה

    במכרז על מתקן התפלת המים השישי , כרגע נשארו 2 קבוצות במרוץ..
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    משקיעקטן 01/08/2021 18:04