דיוויד מאייר, מנכ״ל פינרג׳י קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

פינרג’י: דרישה להשבת תמלוגים במיזם בסין

החברה קיבלה מכתב התראה מאנשי המיזם הסיני עם טענות לגבי הטכנולוגיה שסופקה החברה דוחה את הטענות אך בוחנת הפרשה לירידת ערך בגובה של 8 מיליון ש"ח; המניה צונחת

פולי טל 29/07/2021 11:22

א+א-

חברת האנרגיה פינרג’י העוסקת בפיתוח מערכות אנרגיה מבוססות סוללות מתכת-אויר מעדכנת היום על התראה שקיבלה מטעם המיזם בסין הכולל דרישה להשבת תמלוגים.

 

החברה הקימה מיזם משותף בסין עם חברות יונאן אלומיניום ושנחאי זוויונג, במסגרתו הוקמה חברת בת סינית שבמסגרתו העניקה החברה רישיון להשתמש בתוך סין בטכנולוגיות אותן פיתחה. על פי ההסכם החברה שהוקמה בסין תוכל למכור את המוצרים בסין, הונג קונג מקאו וטייוואן.

 

בדוח התקופתי של פינרג’י לשנת 2020 ציינה החברה כי היא מעריכה שיש להשקיע בחברת הבת הסינית סכום של מיליארד ש"ח, כאשר ההון הרשום שלה הוא כ-400 מיליון ש"ח, כאשר חלקה של פינרג’י אמור היה לעמוד על כ-128 מיליון ש"ח בתמורה לאחזקה של 32% בחברה.

 

בעקבות חילופי הנהלה שבוצעו במיזם המשותף, קיבלה פינרג’י אתמול מכתב התראה במסגרתו הועלו טענות שונות, בין היתר לגבי הטכנולוגיה שהוענקה במסגרת הסכם הרישיון בין הצדדים. עוד הועלתה דרישה להשבת התמלוגים ששולמו לחברה על ידי המיזם בסין במסגרת הסכם הרישיון.

 

פינרג’י מוסרת בהודעתה לבורסה כי היא דוחה מכל וכל את הטענות. טכנולוגיית החברה נבחנה ונמצאה מתאימה על ידי חברות בינלאומיות מהגדולות בעולם. עוד מציינת פינרג’י כי אינה רואה בפעילות המיזם בסין פעילות מהותית עבורה, בין היתר בשל כוונתה להתמקד בשנים הקרובות בשווקים אחרים ובהם השוק האירופאי, ההודי והאמריקאי.

 

בהתאם לנתונים מהדוחות הכספיים של החברה, יתרת ההשקעה במיזם הסיני (בניכוי יתרת הכנסה נדחית עבור תשלומים שהתקבלו על ידי החברה) מסתכמת לכ-8 מיליון ש"ח נטו. החברה בוחנת את הצורך ברישום הפרשה לירידת ערך עד לגובה של 8 מיליון ש"ח.

 

פינרג’י, שנוסדה על ידי היזם אביב צידון המכהן כיו"ר החברה, החלה להיסחר בבורסת תל אביב בחודש פברואר השנה, לאחר שגייסה 200 מיליון ש"ח לפי שווי של 780 מיליון ש"ח (לפני הכסף). עד ההנפקה גייסה החברה כ-240 ש"ח כולל סבב גיוס טרום ההנפקה של 30 מיליון ש"ח.

 

החברה נסחרת כיום במדד 60SME ובמדד תל אביב קלינטק לפי שווי של 837 מיליון ש"ח, לאחר שמתחילת חודש יולי זינקה בשיעור של 27%, אולם מאז הנפקתה ירדה 24%.

  1. מניות בכתבה
  2. פינרגי

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה