קרדיט: freepik

הלוואות לעסקים בהקמה בתקופת הקורונה

עצמאים ויזמים יודעים כי משבר זו גם הזדמנות להקים עסק חדש ולהצליח. משבר הקורונה פגע לא מעט בעצמאים רבים

תוכן מקודם 25/07/2021 15:01

א+א-

לא מעט עסקים קטנים ובינוניים נסגרו או חוו ירידה דרסטית בהכנסות שלהם. יחד עם זאת ניתן לראות כי למרות המשבר נפתחו עסקים חדשים רבים.

 

בתקופת הקורונה כמיליון עובדים יצאו לחל"ת או פוטרו, ושכירים שאיבדו את מקום העבודה שלהם או הבינו כי הם אינם עומדים לחזור בקרוב לעבודתם, נאלצו לחשב מסלול מחדש, וחלקם החליטו להגשים חלום ישן ונושן והם הקימו עסקים חדשים דווקא בעיצומו של משבר הקורונה.

 

דוגמאות לעסקים שקמו בתקופת הקורונה

ברבעון השלישי והרביעי של שנת 2020 חל זינוק במספר הבקשות להקמת עסק חדש בישראל, ומגמה דומה הייתה בכל הכלכלות הגדולות במערב. המגמה החלה בעקבות יזמים שראו במשבר הקורונה ככלי וכהזדמנות מצוינת להקמת עסקים חדשים ועקב שכירים שאיבדו את מקום עבודתם ובחרו להקים עסק קטן ולהפוך לעצמאים.

 

כך לדוגמה, המותג ארט בוקס הוקם בתקופת משבר הקורונה על ידי שתי נשים מאותה משפחה, היזמיות זיהו את הצורך בערכות יצירה בקרב משפחות שנאלצו לבלות יחד בסגרים הממושכים ולהעסיק את הילדים. משפחת מאיר שבניה עבדו בתחום האירועים והפקת הקליפים זיהו את הצורך בפתרון מקצועי לשידור חי מאירועים המתקיימים בצל משבר הקורונה, הם החלו להציע שירות לבעלי שמחות ובהמשך גם לאמנים ולבעלי אולמות וגני אירועים.

 

אילו אמצעים עומדים להקמת עסק קטן?

המציאות החדשה שנוצרה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה שינתה את כללי המשחק בעולם העסקים, ורבים מהעצמאים נאלצו לחשב מסלול מחדש. במקביל, יזמים רבים הבינו כי המשבר מהווה עבורם הזדמנות מצוינת להקמת עסק קטן, וכדי להצליח במשימה הם גייסו מימון מהבית או נעזרו בהלוואות דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, קרנות מימון פילנתרופיות והלוואות ייעודיות מהבנקים ומגופי מימון חוץ בנקאיים.

 

כתוצאה ממשבר הקורונה העסקים הקטנים שהוקמו בחרו מראש באמצעים דיגיטליים שיאפשרו להם לעבוד ולספק שירות גם בתקופה של סגר ממושך ולמרות מגבלות כמו ריחוק חברתי וכדומה. הקמת עסק מחייבת פתרונות מימון נוחים, במיוחד במצבים של משבר, לכן המדינה החליטה להרחיב את הפעילות של קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, ובמשבר הקורונה הוצעו תנאים טובים יותר ללווים.

 

קרן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

מדינת ישראל, באמצעות אגף החשב הכללי במשרד האוצר, ובשיתוף עם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, מפעילה כבר למעלה מעשור את קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. קרנות ההלוואה בערבות המדינה נועדו לפתור את מצוקת האשראי ממנה סובלים עסקים קטנים ובינוניים, הקרן מציעה מסלול ייעודי להקמת עסק חדש.

 

סכום ההלוואה להקמת עסק חדש הוא עד 500,000 ₪ לתקופה של עד 5 שנים, יש אפשרות לקבל דחיית תשלומי החזר לתקופה של 6 חודשים ובתקופת הקורונה ניתן לקבל גרייס לתקופה של עד שנה. יזם הלוקח את ההלוואה האטרקטיבית נדרש לפיקדון בשיעור של עד 10% להלוואה בגובה של עד 300,000 ₪ ו-25% פיקדון מסכום נוסף.

 

איך מבקשים את ההלוואה להקמת עסק חדש?

כדי להגיש בקשה לקבלת הלוואה להקמת עסק חדש מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה יש למלא טופס באתר המקוון של משרד האוצר, הבקשה נשלחת לגוף המתאם של הקרן, ולאחר פגישה עם כלכלן ואישור הגוף המתאם, הבקשה עוברת לאחד מ-4 הבנקים שזכו במכרז של קרן ההלוואות, ניתן לבחור מאיזה בנק לקחת את ההלוואה. הבנק מבצע את בדיקותיו ואם הוא מחליט לאשר את ההלוואה נדרש אישור סופי של ועדת האשראי של הקרן.

 

כדי להגדיל את הסיכוי לקבלת ההלוואה האטרקטיבית במסלול הקמת עסק חדש מומלץ לפנות לחברה המתמחה בייעוץ פיננסי לעסקים, ובעזרת היועצים המנוסים מגישים את הטפסים והמסמכים הנדרשים, לאחר תכנון פיננסי ובניית תוכנית עסקית, כאשר לעיתים היועצים יכולים להמליץ על הלוואה נוחה יותר להקמת העסק.

 

לחצו למידע נוסף על הלוואות לעסקים בהקמה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה