יוגב שריד, מנכל שיח מדיקל קרדיט: מור ברנשטיין

קנאביס

שיח מדיקל רוכשת בית מרקחת הפועל בתחום הקנאביס

תמורת הרכישה תשלם החברה 3 מיליון ש"ח, מתוכם 1 מיליון ש"ח במזומן והיתרה בהקצאת מניות; להערכת שיח ההכנסות בשנה הראשונה יעמדו על כ-10 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 22/07/2021 10:17

א+א-

חברת הקנאביס הרפואי שיח מדיקל, הודיעה היום על רכישת שליטה (51%) בחברה המנהלת בית מרקחת המוכר, בין היתר, מוצרי קנאביס רפואי בישראל.

 

תמורת השליטה תשלם החברה סכום של 3 מיליון ש"ח, מתוכם 1 מיליון ש"ח במזומן והיתרה בהיקף של 2 מיליון ש"ח באמצעות הקצאת מניות שיח מדיקל למוכר, בהתאם למנגנון קביעת מחיר מניית החברה כפי שנקבע בהסכם הרכישה.

 

להערכת החברה, הכנסותיה מפעילות בית המרקחת ב-12 החודשים העוקבים למועד השלמת העסקה יעמדו על כ-10 מיליון ש"ח. בית המרקחת הוא רווחי ומייצר תזרים מזומנים חיובי, כך שהחברה מאמינה שתייצר תזרים כבר מהיום הראשון.

 

בית המרקחת נמצא באזור השרון ופועל מעל ל- 20 שנה. בתחום הקאנביס פועל בית המרקחת בשנתיים האחרונות. והוא משרת בממוצע מעל 1000 לקוחות בחודש. בנוסף, התקשרו החברה והמוכר בהסכם בעלי מניות שייכנס לתוקפו עם השלמת העסקה.

 

רכישת בית המרקחת מהווה אבן דרך ביישום אסטרטגיית החברה להרחבת פעילותה לאורך שרשרת הערך, במטרה להרחיב את פעילותה ולהעמיק את הקשר האישי עם הצרכן הסופי. בכוונת החברה להעמיק את אחיזתה בחוליה זו של השרשרת עם רכישתם של בתי מרקחת נוספים בעתיד.

 

עם השלמתה של העסקה, תפעל החברה בשני קצוות שרשרת הערך, ריבוי וגידול קנאביס רפואי מחד ומכירת מוצרים סופיים ללקוחות הקצה מאידך, כאשר לאורך חוליות השרשרת שביניהן, לחברה יש הסכמים אסטרטגיים עם שותפים מובילים.

 

יוגב שריד, מנכ"ל שיח מדיקל גרופ מסר: "אני שמח מאד על רכישה ראשונה שלנו בתחום הבתי מרקחת בישראל. שיח מדיקל הינה חברה מובילה וותיקה בתחום הקאנביס הרפואי בישראל ושמנו לעצמנו מטרה להעמיק את אחיזתנו בשרשרת הערך של התחום עם דגש על שיח בלתי אמצעי עם הצרכן הסופי. כחלק מכך, הקמנו לאחרונה מערך שירות לקוחות ייעודי וייחודי אשר נותן מענה לצרכנים השונים ומהווה מקור מידע נוסף עבורנו.

 

אנו רואים ברכישת בית המרקחת הנוכחי, נדבך ראשון בהקמת רשת בתי מרקחת של שיח אשר תאפשר, לצד העמקת הקשר עם הלקוח הסופי גם סינרגיה אנכית בין פעילות הייצור לפעילות ה-retail תוך הגדלה וגיוון של מקורות ההכנסה של החברה. אחיזה בנקודות המכירה כמו גם שירות הלקוחות החדש מהווים תשתית משמעותית ליום שאחרי הלגליזציה בישראל."

 

  1. מניות בכתבה
  2. שיח מדיקל

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה