קרדיט: אפולו פאואר

אנרגיה ירוקה

אפולו פאוור מקימה מפעל ייצור ביוקנעם

המפעל יגדיל את כושר הייצור של החברה פי 20; התפוקה השנתית במפעל תעמוד על כ-190 מגה וואט; עלות ההקמה מוערכת בכ-21 מיליון אירו

חדשות ספונסר 13/07/2021 12:12

א+א- 3

חברת אפולו פאוור מדווחת היום על התחלת הקמתו של מפעל ייצור חדש לייצור אוטומטי של היריעה הסולארית הגמישה של החברה. המפעל ימוקם באזור התעשייה מבוא כרמל, בסמוך למשרדי החברה ביוקנעם, וצפוי להיות בעל תפוקת ייצור שנתית מרבית של כ- MWp 190.

 

החברה מעריכה שסכום ההשקעה בהקמת המפעל, הכולל השקעה במכונות וציוד יעמוד על כ- 21 מיליון אירו, והקמתו תושלם ברבעון השלישי של 2022. במפעל יהיו שני חלקים עיקריים, שמיועדים להירכש משני יצרנים שונים.

 

חברת הבת סולארפיינט מנהלת מו"מ עם יצרן אירופאי לרכישת החלק הראשון, ולצורך הקמת חלקו השני של המפעל, התקשרה חברת הבת עם יצרן אירופאי אחר, המתמחה בבניית קווי ייצור ומכונות לתעשיית הסולאר בהסכם שהיקפו מוערך בכ- 7.5 מיליון אירו.

 

בנוסף, שכרה החברה שני מבנים לצורך ייצור ואחסנה, המצויים כיום בהקמה, באזור התעשייה מבוא כרמל. סולארפיינט תשכור שני מבנים בשטח של כ- 4,600 מ"ר לאחסנה וכ- 5,400 מ"ר למפעל יחד עם שטחים נוספים לגלריה ומשרדים, בתמורה לדמי שכירות שנתיים של כ- 6.2 מיליון ₪, הכוללים גם דמי ניהול.

 

להערכת החברה, בכפוף בין היתר לאספקה והתקנה המוצלחת והמלאה של החלק הראשון והשני ממפעל הייצור, רכש ציוד משלים, ביצוע התאמות למבני הייצור והצטיידות בחומרי גלם, החברה תהיה ערוכה לספק מענה לביקושי לקוחות בתחום הסולאר הצף ובתחום המבנים עד לתפוקת ייצור שנתית מרבית של כ- MWp 190.

 

ההודעה על הקמת המפעל מגיעה בהמשך לדיווחיה הקודמים של החברה על בחינת אפשרות להגדלת יכולת הייצור בשוק הסולאר ובהמשך להתקשרות עם תדיראן סולאר לשיווק מוצרים סולאריים לשימוש על גגות וקירות של מבנים.

 

כזכור, החברה חתמה עם תדיראן סולאר הסכם למכירה מסחרית ראשונה של 26 מגה וואט. כמו כן, ביוני 2019 חתמה החברה על הסכם עם Ciel & Terre International הכולל פיתוח והקמת שלשה מתקני פיילוט בישראל ובצרפת, ולמכירה בהיקף מינימלי של 2 GWp.

 

עודד רוזנברג מנכ"ל אפולו פאוור ציין: "זוהי אבן דרך משמעותית עבור החברה, היא מסמנת את התממשות החזון להפצת היריעה בשוק הסולאר בעולם ותאפשר לנו לספק את הביקושים המתגברים שנוצרו בשוק בתקופה האחרונה.

 

בחרנו למקד את תוצרת המפעל התעשייתי הראשון שלנו לתחומי הסולאר הצף ולתחום המבנים, בהם אנו חווים ביקושים גדולים. בנוסף היה לנו חשוב להקים את המפעל דוקא בישראל בדגש על אזור הצפון".

 1. מניות בכתבה
 2. אפולו פאוור

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  כושר ייצור פי 20,זאת אומרת שעכשיו

  צריכים להיחתם החוזים למלא אותו. זה החלק המעניין
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  SHAYAHA 13/07/2021 10:29

 2. 2
  לאן זה אמור לקחת את הנייר

  אתה מדבר כאילו הנייר לא עשה 2000%
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  CryptoJah 13/07/2021 10:26

 3. 3
  לא מזיז לנייר

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  m-g 13/07/2021 10:24