מיזוגים ורכישות

אירודרום רוכשת את FlyTech שתהפוך לחטיבה האזרחית של הקבוצה

תמורת הרכישה תשלם אירודרום 4.3 מיליון ש"ח למוכרים ותקצה להם 2.5 מיליון מניות רגילות של החברה; ,FlyTech צמחה פי 2 בהכנסות בחצי הראשון של 2021 עם מכירות של 1.6 מיליון שקל

חדשות ספונסר 11/07/2021 12:12

א+א-

חברת אירודרום הודיעה היום כי רכשה את חברת FlyTech, המתמחה במתן שירותים ופתרונות אוויריים בשוק האזרחי. אירודרום מתכוונת לרכז תחתיה את כל פעילותה בתחום האזרחי-מסחרי.

 

רכישת FlyTech היא הרכישה הראשונה של אירודרום שבמסגרתה נרכשת חברת הפעלה (Operator), וכן חברה הפועלת בעיקר בתחום האזרחי שקצב הצמיחה שלו בישראל ובעולם הולך וגדל בצורה משמעותית.

 

הרכישה תסייע לאירודרום ללמוד את אופן ושיטות העבודה בשוק האזרחי, באמצעות הידע שנצבר בפלייטק, הכולל שיטות תמחור, התקשרויות עם לקוחות וידע ביצירת ערך בשווקי היעד אליהם מכוונת החברה בשוק האזרחי.

 

FlyTech היא חברה ישראלית שנותנת שירותים ופתרונות אוויריים מבוססי כלי טיס שבבעלותה וכן עוסקת בהדרכה, הכשרה וטיפול בתהליכים רגולטוריים מורכבים. ל- FlyTech התקשרות ארוכת טווח עם גופים אזרחיים וממשלתיים בתחומי התשתיות, האנרגיה המתחדשת, השיטור וגופי מיפוי והגנה על הסביבה.

 

החברה מתמחה בהדרכה, הכשרה וטיפול בתהליכים רגולטוריים מורכבים ופועלת בשוק האזרחי והביטחוני-למחצה (ביטחון פנים) ומספקת שירותי הטסה על בסיס כלי טיס בלתי מאוישים שבבעלותה. כמו כן, להחברה הנרכשת התקשרות ארוכת טווח עם גופים אזרחיים וממשלתיים בתחומי התשתיות, אנרגיה מתחדשת, שיטור וגופי מיפוי והגנה על הסביבה.

 

לקוחות FlyTech, כוללים את אינטל, מוטורולה, מקורות, חברת חשמל, נת"ע, רשות מקרקעי ישראל, רכבת ישראל, עיריית תל אביב – יפו, המשרד לביטחון פנים (משטרה וכבאות), רשות הטבע והגנים, משרד החקלאות, חברת הגיחון, משרד הביטחון ועוד.

 

ארודרום תרכוש מהמוכרים את כל הון המניות של פלייטק כך שלאחר השלמת העסקה תחזיק ב-100% מהחברה, בדילול מלא. במועד השלמת העסקה תשלם החברה 4.3 מיליון ש"ח למוכרים ותקצה להם 2.5 מיליון מנות רגילות של החברה. מעבר לכך המוכרים לא יהיו זכאים לתמורה עתידית נוספת. מנכ"ל פלייטק ימשיך בכהונתו ב-12 החודשים הקרובים לפחות.

 

מימון העסקה יעשה ממקורותיה של החברה או בעזרת מימון בנקאי.

 

על פי הנתונים הכספיים, בשנת 2020 הסתכמו הכנסותיה של פלייטק בכ-2 מיליון ש"ח, סכום המהווה גידול של 65% לעומת ההכנסות בשנת 2019. במחצית הראשונה של 2021 עמדו הכנסות החברה על 1.54 מיליון ש"ח, כפול מהכנסותיה בתקופה המקבילה ב-2020.

 

רועי דגני מנכ״ל ומייסד אירודרום: ״אנו רואים בתחום האזרחי-מסחרי מנוע צמיחה משמעותי מאוד לחברה בשנים הבאות ולאחר שאירודרום מיצבה את עצמה כשחקן גולבלי מוביל בעל מוניטין רב בשוק הבטחוני אנחנו מנצלים את הערכים הללו ונכנסים לשוק האזרחי כאשר תחת FlyTech נרכז את החטיבה האזרחית של הקבוצה.

 

רכישה זו מהווה פתח לשיתופי פעולה ורכישות נוספות ומרחיבה את פעילות החברה בתחום האזרחי הצומח. הפעילות הענפה שלFlyTech תשמש אותנו הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך בכניסה לתחומי פעילות חדשים (באמצעות כטב"מים) ותחזק את היכולות אצל כל לקוח ולקוח שלנו, קיים ועתידי.

זו פעם ראשונה שאנו רוכשים חברת הפעלה (Operator), הפועלת בתחום האזרחי המראה קצב צמיחה בישראל ובעולם שגדל בצורה משמעותית וצפוי להמשיך לגדול בשנים הקרובות, כאשר קצב צמיחה זה בא לידי ביטוי בין היתר גם בתוצאותיה של FlyTech.

 

בכוונת החברה לרכז תחת FlyTech את פעילותה בתחום האזרחי ואני בטוח שרכישה זו תהווה את קפיצת מדרגה משמעותית עבורינו לרכישות נוספות, בדגש על השוק האמריקאי של חברות הפעלה (Operator) אותן בוחנת ותבחן החברה, בין היתר תסייע בהטמעתן ושילובן בפעילות הקבוצה.

 

אירודרום ממשיכה לבחון הזדמנויות נוספות לרכישת חברות ופעילויות בתחום האזרחי, וזאת ללא קשר ובנוסף לרכישה זו.״

 

 

  1. מניות בכתבה
  2. אירודרום קבוצה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה