אייל פודהורצר, מייסד ומנכ"ל אקונרג'י קרדיט: ליאורה רויטמן

IPO

אקונרג’י מצטרפת לבורסה אחרי השלמת הנפקת מניות ראשונה

חברת האנרגיה המתחדשת גייסה כ-150 מיליון ש"ח לפי שווי של מיליארד ש"ח; החברה צופה הכנסות של כ- 116 מיליון אירו בשנת 2023

חדשות ספונסר 11/07/2021 12:12

א+א-

חברת האנרגיה המתחדשת אקונרג’י שבשליטת אייל פודהורצר ויואב שפירא, השלימה ביום ה’ הנפקת המניות הראשונה לציבור (IPO) וגייסה כ- 150 מיליון ש"ח לפי שווי של 1 מיליארד ש"ח לפני הכסף. החברה גייסה את הסכום ממשקיעים מוסדיים ובנוסף, גם משקיעי החברה הקיימים הביעו אמון בחברה והשקיעו הון נוסף. בעלי השליטה החליטו שלא לממש את הצעת המכר ולא מכרו החזקות במהלך ההנפקה.

 

אקונרג’י אנרגיה מתחדשת פועלת במספר מדינות באירופה, ומתמקדת באיתור, פיתוח, רכישה וניהול של פרויקטים. לחברה יש שיתופי פעולה אסטרטגיים עם קרנות גלובליות המשקיעות בתשתיות, ביניהן קרן התשתיות של בנק UBS וקרן התשתיות הצרפתית RGreen Invest.

 

החברה מחזיקה צבר פרויקטים בהיקף של כ 4.5 ג’יגה וואט הנמצאים בשלבי פיתוח והקמה שונים באיטליה, ספרד, אנגליה, רומניה ופולין. עד סוף שנה זו צפויה תחילת הקמה של פרויקטים בהיקף של מעל 400 מגה וואט.

 

החברה צופה כי הכנסותיה בשנת 2023 יעמדו על כ- 116 מיליון אירו וה- FFO על כ- 71 מיליון אירו. כספי ההנפקה ישמשו ליישום אסטרטגיית החברה, הרחבת הפעילות והקמת חלק מצבר הפרויקטים הקיים.

 

אקונרג’י צמצמה את היקף ההנפקה שתכננה. בפברואר השנה התפרסמו מספר דיווחים לקראת ההנפקה בעיתונות הכלכלית לפיהם החברה רצתה לגייס כ-300 מיליון ש"ח בשווי של כ-2 מיליארד ש"ח אולם בסופו של דבר גויסו כאמור כ-150 מיליון ש"ח לפי שווי של מיליארד ש"ח. את ההנפקה הובילו אוריון חיתום ודיסקונט קפיטל חיתום.

 

אייל פודהורצר, מנכ"ל אקונרג’י ואחד משני מייסדי החברה, מסר: "ברצוני להודות לציבור המשקיעים על הבעת האמון בחברה, המתבטאת בין היתר בהשתתפותם בהנפקה של גופים מוסדיים מובילים וכן של שותפינו הוותיקים. המגמות בעולם בתחום האנרגיה המתחדשת ידועות ומתעצמות עם השנים.

 

אקונרג’י, הינה אחת מהפלטפורמות המובילות והמוכרות באירופה, בייזום, פיתוח, הקמה וניהול של פרויקטי אנרגיה מתחדשת. לאקונרג’י ניסיון וידע רב בשווקים השונים, עם צבר פרויקטים גדול ב- 5 שווקים כאשר בכל אחד מהם קיים צוות מקצועי ומקומי הכולל מנהלים בכירים מהחברות המובילות בתעשייה באירופה. אנו נהנים מצבר ומזרם עסקאות גדול אשר באמצעות כספי ההנפקה נוכל להוציא חלק ממנו אל הפועל לטובת כל בעלי העניין בחברה."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה