ניק לניר בראון, מנכ"ל איירטאצ' סולאר קרדיט: שי שחר

אנרגיה ירוקה

EDF תתקין את הרובוטים של איירטאצ’ בשלושה שדות סולאריים

איירטאצ’ תקבל כ-475 אלף דולר עבור אספקת הרובוטים, ותספק שירותי תחזוקה למשך 15 שנה; ההסכמים עליהם חתמה החברה בששת החודשים האחרונים מצטברים לכ-5.5 מיליון דולר

חדשות ספונסר 06/07/2021 12:12

א+א-

חברת איירטאצ’ סולאר, שפיתחה רובוטים לניקוי יבש של פאנלים סולאריים, מדווחת היום על שיתוף פעולה עם חברת הבת בישראל של EDF Renewables, במסגרתו יוטמעו הרובוטים של איירטאצ’ ב-3 שדות סולאריים של החברה בישראל.

 

ההסכם נחתם לאחר פיילוט ובחינה של טכנולוגיות ומערכות מתחרות שונות. ההכנסות הצפויות לחברה מאספקת הרובוטים עומדות על כ-475 אלף דולר, וההסכם כולל גם שירותי תפעול ותחזוקה למשך 15 שנים.

 

EDF Renewables פעילה ב-22 מדינות ומרכזת את פעילות האנרגיה המתחדשת של קבוצת EDF, שנסחרת בבורסה בפריז בשווי של כ-37 מיליארד אירו. עיקר פעילות EDF Renewables היא תכנון, פיתוח, בניה והפעלה של פרויקטים בתחום האנרגיה המתחדשת.

 

להערכת איירטאצ’, להסכם עם חברת הבת של EDF בישראל עשויה להיות השפעה חיובית בכל הקשור להרחבת פעילותה עם חברות בנות נוספות מקבוצת EDF הפעילות במדינות אחרות.

 

ניק לניר בראון, מנכ"ל איירטאצ’ סולאר: "ההסכם נחתם לאחר תהליך ממושך של בחינת טכנולוגיות מתחרות ע"י EDF, ואנו רואים בו הבעת אמון חשובה מאוד באיירטאצ’ מצד ענקית אנרגיה מתחדשת עולמית ואף אבן דרך בהמשך התפתחות החברה. 

 

EDF היא קבוצה גלובאלית עם פעילות נרחבת בתחום האנרגיה המתחדשת, וחברת הבת של EDF בישראל היא לידיעת החברה היזם הסולארי הגדול ביותר בארץ. להערכתנו, להסכם זה עשויה להיות השפעה חיובית בכל הקשור להרחבת פעילותינו המקומית והבינלאומית ובכוונתנו לפעול למיצוי הפוטנציאל הרב בהקשר זה."

 

ההסכם עם EDF Renewables מצטרף להסכם עליו דיווחה איירטאצ’ בחודש אפריל האחרון עם ענקית האנרגיה ההודית ReNew Power למכירה ותפעול של רובוטים בהיקף 2.5 מיליון דולר והסכמי תפעול ותחזוקה לכ-25 שנה בהיקף של כ-5.1 מיליון דולר נוספים. הסכמים אלו מצטרפים להסכם עליו דיווחה איירטאצ’ בחודש מרץ האחרון עם חברת משק אנרגיה למכירת רובוטים בהיקף כולל של כ-2.5 מיליון דולר ושירותי תחזוקה לכ-23 שנה בסכום כולל נוסף של כ-5 מיליון דולר.

 

ההסכמים עם EDF, ReNew Power ומשק אנרגיה מביאים את ההסכמים שעליהם חתמה החברה בששת החודשים האחרונים לסכום כולל של כ-5.5 מיליון דולר (לא כולל תחזוקה) בהשוואה לכ-2 מיליון דולר הזמנות בשנת 2020 כולה.

 

חברת איירטאצ’ סולאר השלימה במרץ השנה הנפקה ראשונית לציבור (IPO) וגייסה כ-61 מיליון שקל. החברה הוקמה על ידי יניר אלוש המכהן כיו"ר החברה, והחלה את פעילותה ב-2017. מטה הפעילות של החברה ומפעל הייצור ממוקמים באזור תעשייה הר טוב א’ בבית שמש, והיא פעילה ומוכרת את מוצריה ושירותיה בישראל ובהודו.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה