קרדיט: יח"צ

האם החזרה הצפויה של חברת ביג לת”א 35 תעזור למניה להגיע לשיאים חדשים?

מניית ביג נסחרת באזורי שיא כל הזמנים לאחר שעשתה תיקון טכני מלא למפולת של חודש מרץ שעבר

דובי קורן 04/07/2021 12:12

א+א-

חברת ביג מרכזי קניות מפעילה ומקימה מרכזי קניות פתוחים והיא הגדולה בתחומה במדינת ישראל. החברה מפעילה כיום 26 מרכזי קניות המשתרעים על פני 363 אלף מטר מרובע. בנוסף לישראל מפעילה החברה מרכזי קניות בארה"ב, בסרביה ו-3 מרכזים לוגיסטיים בצרפת. החברה נסחרת במדד ת"א 90 לפי שווי שוק של 8.5 מיליארד ₪.

 

המניה נסחרת בשווי שוק הגבוה ביותר במדד ולכן צפויה להכנס למדד ת"א 35 בעדכון המדדים החצי שנתי הקרוב שיתקיים ביום 5 באוגוסט בנעילת המסחר.

 

ניתוח טכני

מניות החברה ביג נסחרת בשיאים שנתיים וזה לאחר מהלך עולה שהחל בחודש נובמבר האחרון עם פריצת אזור 28,400 נקודות ו 30,000 נקודות באותו היום.

 

בגרף המצורף לסקירה ניתן לראות את מחיר השיא בו נסחרה המניה טרום מפולת הקורונה ואת החזרה אליה בחודש שעבר. מבנה המחירים העולה דוחף את המניה כלפי מעלה כשהשפל האחרון נמצא סביב 40,200 נקודות (נמוך של שבוע שעבר).

 

מניית ביג – גרף תקופתי

 

כמו תמיד, ההנחה הטכנית ברגע שיש מבנה מחירים עולה היא שכל עוד המבנה קיים כל ירידה תהיה לצורך עליה. נעילה מעל לגבוה האחרון סביב 42,200 נקודות תמשיך את מבנה המחירים העולה ויבסס את המניה מעל לשיאים.

 

למי שכבר מחזיק במניה, רק ירידה מתחת ל 40,000 נקודות בצורה ברורה תהיה שלילית ותוכל להכניס תיקון טכני כלשהו לגל העולה האחרון שהחל במרץ וממנו קיים מבנה המחירים העולה של החודשים האחרונים.

  1. מניות בכתבה
  2. ביג

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה