איתן יוחננוף, מנכל ובעלים של רשת יוחננוף קרדיט: יחצ

מיזוגים ורכישות

יוחננוף רוכשת 20% מחברת אלגוריטייל תמורת 5 מיליון דולר

אלגוריטייל מפתחת טכנולוגיה לניהול מלאי באוטומציה מלאה באמצעות אינטליגנציה מלאכותית; הרכישה משקפת שווי של כ-25 מיליון דולר לאגוריטייל

חדשות ספונסר 21/06/2021 12:12

א+א-

רשת הסופרמרקטים יוחננוף נכנסת להשקעה אסטרטגית נוספת בתחום הטכנולוגיה בקמעונאות. החברה תשקיע כ-5 מיליון דולר בחברת אלגוריטייל המפתחת טכנולוגיה לייעול תהליכי ניהול המלאי ברשתות קמעונאיות.

 

המערכת תסייע לבצע רכש אופטימלי של מוצרים מספקים. בנוסף, מונעת המערכת אובדן מלאי, ומנהלת את תהליך סידור וזמינות המוצרים על המדפים. ביוחננוף מצפים שהמערת תתרום לצמיחה במכירות, לצמצום הפחת, לחיסכון בהוצאות התפעול, השכר והלוגיסטיקה ולשיפור הרווחיות. העסקה נעשתה לפי שווי של כ-25 מיליון דולר (אחרי הכסף).

 

החברה התקשרה בהסכם השקעה מקדימה לפיו תעביר לאלגוריטייל מקדמה של כחצי מיליון דולר שתשולם על חשבון תמורת ההשקעה ותומר למניות מאותו הסוג של המניות בהשקעה, כאשר הצדדים יסגרו הסכם מחייב. במידה שהסכם ההשקעה לא יושלם בתום תקופה שקבעו הצדדים, תהיה לחברה אופציה לחייב את אלגוריטייל או את בעלי מניותיה לרכוש ממנה את המניות בחזרה.

 

אלגוריטייל הוקמה בשנת 2018 ע"י היזמים אריאל חוברה ושוקי שכטר, בעלי ניסיון רב בענף קמעונאות המזון ובעולם הטכנולוגי. המערכת של אלגוריטייל משתמשת בטכנולוגיות אינטליגנציה מלאכותית ולמידת מכונה כדי לשדרג ולספק תהליכי אוטומציה לניהול המלאי ורצפת המכירה - משלב ההזמנה, דרך המחסן ועד המדף.

 

המערכת מספקת תוצאות מדידות לגבי המלאי הקיים, חוסרים, הזמנות ופחת. אלגוריטייל פועלת ברשתות שיווק, מעדניות וסופרמרקטים ברחבי הארץ, ומתעתדת לפעול גם בשוק הקמעונאות העולמי. במהלך השנה צירפה החברה לשורותיה את שחר דקה, שכיהן כסמנכ"ל התפעול של רשת יוחננוף. שחר מביא איתו ניסיון עשיר בעולם הקמעונאות, משמש כמשנה למנכ"ל ואחראי, בין היתר, על כניסה ופיתוח השוק הבינלאומי.

 

ברבעון השני של שנת 2021 השיקה יוחננוף ארבעה סניפים חדשים בעפולה, בקרית שמונה, בטבריה ובחדרה. במהלך השבועות הקרובים מתכננת החברה לפתוח שלושה סניפים נוספים: בבאר שבע, בקניון הבאר (ראשון לציון) ובתל-אביב (נחלת יצחק). בנוסף, לחברה 5 סניפים מתוכננים או בהקמה: באשקלון וכן סניפים נוספים על מקרקעין בבעלות החברה ביבנה, במישור אדומים, באופקים, בפתח-תקווה ובעפולה.

 

לפני ההשקעה באלגוריטייל, השקיעה יוחננוף בחברת A2Z המפתחת עגלות חכמות המייתרות צורך במעבר בקופת תשלום. ברבעון הראשון רשמה החברה רווח של כ-43 מיליון שקל שנבע משערוך ניירות הערך של A2Z.

 

איתן יוחננוף מנכ"ל ובעלים רשת יוחננוף: "הטכנולוגיה היא כלי משמעותי בניהול אפקטיבי וחכם הן של הלוגיסטיקה והן של חוויית הקניה של הרשת. בראייה אסטרטגית הטמעה של מערכת אלגוריטייל הינה הכרחית לשמירה על רווחיות ושיפורה, וצמצום פחת המהווה אתגר משמעותי ברשתות המזון. הרשת ממשיכה במימוש האסטרטגיה שלה להטמעה ולהנגשה של טכנולוגיה, בין היתר, באמצעות השקעה בטכנולוגיה מעת לעת, והכל על מנת לשפר את חוויית הקניה של הצרכנים".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה