המטרה: לשווק 300,000 יחידות דיור ב-5 השנים הקרובות

שר הבינוי זאב אלקין: "פתרון משבר הדיור ומיתון עליית מחירי הדירות חייבים להיות במרכז תשומת הלב של ממשלת ישראל. זו משימה לאומית ממדרגה ראשונה מההיבט הלאומי, החברתי והכלכלי"

חדשות ספונסר 21/06/2021 12:12

א+א- 7

שר האוצר, אביגדור ליברמן, נפגש אמש עם שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, לפגישת עבודה ראשונה על רקע אתגרי שוק הדיור הנוכחיים. כמו כן, במסגרת תפקידו של השר אלקין כשר המקשר בין הממשלה לכנסת, שוחחו השניים על העמידה בלוח הזמנים בהליך העברת התקציב.

 

בסיום הפגישה ציין שר האוצר, אביגדור ליברמן, כי "המאמץ להוציא את מדינת ישראל ממשבר הדיור הוא מאמץ משותף למשרד האוצר ומשרד השיכון".

 

עוד הוסיף ליברמן: "עלינו לשלב זרועות על מנת להביא למיתון עליית המחירים בשוק הנדל"ן וזאת באמצעות רפורמות מקיפות הכוללות הפשרת קרקעות והאצת ההיצע. שר השיכון ואני דוגלים במשנתו של ז’בוטינסקי המחייבת את המדינה לספק לאזרחים את חמשת ה"מ", בראשם "מעון", ולכן נפעל במלוא המרץ על מנת לתת מענה הולם לגידול הדמוגרפי הבריא במדינת ישראל".

 

שר הבינוי והשיכון, שר ירושלים ומורשת והשר המקשר בין הממשלה לכנסת, זאב אלקין הוסיף כי: "הגיע הזמן לעשות ולא רק לתכנן תכניות. פתרון משבר הדיור ומיתון עליית מחירי הדירות חייבים להיות במרכז תשומת הלב של ממשלת ישראל. זו משימה לאומית ממדרגה ראשונה מההיבט הלאומי, החברתי והכלכלי.

 

אני מברך את שר האוצר אביגדור ליברמן על התגייסותו למען המשימה הזאת כבר בימיו הראשונים בתפקיד ואני בטוח שבמאמץ משותף נוכל להביא למהפכה אמיתית. הממשלה הזו שמה לה למטרה במסגרת ההסכמים הקואליציוניים, לשווק 300,000 יחידות דיור ב-5 השנים הקרובות וכבר במסגרת התקציב הקרוב, בשיתוף עם משרד האוצר, נביא חבילת צעדים משמעותיים להשגת היעד הזה".

 

7 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מסכים איתך לגמרי

  גם אני מתנגד לחוק השבות. לחוק גיוס חובה. להסתדרות בצורתה הנוכחית. למועצות החקלאיות(חלב/צמחים וכו') ועוד הרבה דברים ארכאיים שנתקעו כאן במדינה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  GandalftheWhit 04/07/2021 23:23

 2. 2
  אני מסכים איתך בהרבה דברים

  למרות שזה לא נראה ככה המדינה הזאת עוזרת יותר מידי לאחרים למשל לדעתי צריך לבטל את חוק השבות למה אנחנו צריכים להביא כמה מאות אלפי שקלים לכל עולה מאתיופיה? בגלל התמנו שאטה החופרת הזאת עם הצדק והרגשת הקיפוח שלה? אני לא צריך לממן את זה יש הרבה מסכנים בעולם אי אפשר לעזור לכולם ואתה צודק היזם מנתיבות קרע תתחת באמת מגיע לו אבל לא רק הוא עבד קשה, היה לו גם הרבה מזל זה לא שעבודה קשה הופכת אותך לעשיר ואתה יודע מה? שיקח להם כמה שיותר ויקנה איזה רכב שבא לו בעיה שלהם לא שלי אין לי בעיה עם זה והאמת? הייתי עושה את אותו הדבר ולא מתחשב באחרים לבנות זה באמת סיכון, הרבה כסף וכאב ראש רציני למי יש כוח לזה אני מאמין לך לגבי הקרקעות, המדינה אשמה במצב עכשיו אני מבין למה המחירים גבוהים
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  orenmat 04/07/2021 19:59

 3. 3
  הרווח הוא בהתאם לסיכון

  כדי לבנות בניין בודד צריך להשכיב עשרות מליוני שקלים אם לא יהיו רווחים בהתאם אף אחד לא ישקיע בבנייה. בנייה ושיווק של פרויקט נדלן לוקח בין שנה וחצי לשנתיים. אם אין רווח של 30% מינימום אין מה להיכנס לעסקה כזו. אם באמת רוצים להוזיל עלויות צריך לאפשר לקבלנים קטנים/בינוניים גם להתחרות על מכרזים של מאות דירות. היום אם אתה מתמודד על 100 דירות אתה צריך לשלם מיד את עלות הקרקע והפיתוח והקרקע נמסרת ליזם רק אחרי 4 שנים. רק עלויות הריבית מגיעות לכמה מליונים. ולכן אם יעשו רפורמה בצורת התשלום תשלום של שתיים ארבע מליון בתור תשלום של דמי רצינות ואח"כ לפי התקדמות המכירות ישלימו את התשלומים עד 6 שנים מהזכייה במכרז. השוק יפתח לתחרות. שתוזיל מחירים ברמה מטורפת. קבלן שהיום בונה בניין אחד או שתיים בשנה יוכל להרים חמש במקביל ולכן להסתפק ברווח קטן יותר על כל דירה. אם היזם מנתיבות עבד קשה והרוויח כל הכבוד לו ושיהנה מהכסף. למה הוא צריך לתת לעשר אנשים שהוא לא מכיר הנחה של 50K מה הוא אבא שלהם??? שילכו ויעבדו קשה בדיוק כמו שהוא עבד. אין אפשרות להעלות מיסים על דלק וכדו' גם ככה המחיר שלו כפול מארה"ב לדוגמא. נראה לך ש200 איש ממנים את זה|1||1||1| ניקח לדוגמא 40 איש שמרוויחים 8500 שקל בחודש. השכר הכולל שלהם הוא 340K . בכל מקום שהם קונים מחשבים את עלות מס הכנסה וביטוח לאומי ומגלגלים אליהם. מעמ לבד יוצא 57800. בסה"כ יותר מ50% מהשכר הולך על מיסים ועל מיסים עקיפים. שכר הבכירים הוא כסף קטן. הכסף הגדול נמצא בסיסמאות מטומטמות של משבר דיור ועזרה לנזקקים. הם עולים מליארדים ברמה שחונקת את כולנו. אבל זה לא פוליטקלי קורקט להגיד אמריות שלא מתחשבות בחלשים... אתה צריך דחוף לעבור שטיפת מוח ימנית. כי אתה פולט חומר קומוניסטי בתוך שטף הדברים שלך. מניח שנובע מחוסר ידע. ממליץ לך לקרוא באתר הסולידית.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  GandalftheWhit 01/07/2021 23:35

 4. 4
  נכון עלות הבנייה עלתה

  אבל בוא לא נהיה תמימים אתה יודע שהיזמים מרוויחים טונות של כסף ומתעשרים מהמחירים האלה כשאני מתכנן אני מנסה לחסוך ליזם החזיר כמה שיותר בזמן שהוא שודד את הצעירים ומשעבד אותם לנצח כדי להתעשר לך תראה את היזם מנתיבות היה כלום והפך למיליארדר עם אחוזה, פרארי רולס רויס אוסטין מרטין ועוד 2 רכבים מפוארים שכחתי את השם אתה מבין אם היה חוסך את הרולס רויס ומוריד את המחיר באופן אחיד למאה אנשים הוא היה חוסך לכל אחד 50 אלף שקל שהם חצי שנה עבודה של מאה אנשים!!!!! ממש מסכנים היזמים האלה באמת באמת רחמנות אז מה אם הוסיפו תקנים ויש יותר בטון וברזל מלפני 30 שנה זה לא אומר שהמחירים צריכים לעלות פי מאה המחירים צריכים להיות עם פרופורציה למשכורות ובישראל זה לא המצב בצורה קיצונית ואין שום תירוץ לדבר הזה שיקחו מיסים רק מדירה שניה מצידי או בכלל לא שיעלו מיסים במקום אחר כמו דלק, מספיק שתעלה בכמה אגורות את המס על הדלק והמדינה תקבל את ההחזר (מניח, כמה מכוניות נוסעים במדינה ביום? מלא). ושיקצצו בהוצאות על המשכורות במשרות הציבוריות, לא יקרה כלום אם גנץ יקבל 30 אלף שקל בחודש במקום 110 אלף שקל בחודש מהמיסים שאני ועוד מלא אנשים נותנים. רק בשביל לממן את המשכורת של גנץ צריך לקחת מס הכנסה מ200 אנשים וזה לא כולל רכב אבטחה והשאר זה רק המשכורת.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  orenmat 01/07/2021 18:10

 5. 5
  בדיוק, ולאף אחד לא אכפת.

  תהיה עבד ותשאר עני חסר תקווה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  orenmat 01/07/2021 17:59

 6. 6
  מה ההבדל אם עלות הדירה תהיה חמש שקל

  ויקחו מס הכנסה של 70% או שלוקחים מס הכנסה נמוך יותר. ומשלמים על דירה מליון ??? יש את ההכנסות של האזרחים ומהם צריך לקחת מס בצורה שמכסה את ההוצאות הממשלה. אז בחרו לקחת מנדלן. זה לא יעזור אם ישווקו את הקרקעות בחינם. פשוט יקחו את הכסף ממקום אחר. מחיר של 500 אלף לדירת 3 חד' לא ריאלי. עלות בניית מטר עומדת על 5 אלף. נניח 80 מ"ר עולה לבנות 400k עלות קרקע ופיתוח זה מינימום 200k. עוד קצת מיסי עירייה וכבר אנחנו עומדים על מינימום 650-700 אלף לא משנה באיזה אזור מדובר. ומה עם רווח לקבלן עוד 20-30% מינימום. יש הבדל מאוד משמעותי בין הבנייה היום לבנייה לפני 30 שנה. לפני 30 שנה עלה לבנות 2500 למטר. הוסיפו תקנות של מעלית ממד תקנות בטיחות אש תקנות לרעידת אדמה תוספת חניות ועוד. ולכן הקונים מקבלים נכס ששוה הרבה יותר ממה שקיבלו בעבר.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  GandalftheWhit 21/06/2021 13:42

 7. 7
  דירת 3 חדרים חדשה צריכה לעלות

  לא יותר מ500,000 שקל באיזור סביר (לא מרכז תל אביב, בואו נאמר פתח תקווה). דירת 4-5 חדרים סביב 100מ"ר אולי 800,000. אין כל קשר הגיוני בין עלות העבודה והחומרים למחיר דירה. הכל עלות קרקע בחסות המדינה וניפוחים של בעלי אינטרס. כאשני רואה שבתים חדשים על הנייר בחיפה עיר מגוריי מתחילים מעל 1,600,000 אני שואל את עצמי לעזאזל איך זוג צעיר מגיע לבית היום. ואין דירות קטנות פחות מ100מ"ר. כל פרוייקט הוא "יוקרה" בלבד, ואט אט חסרי הממון נדחקים החוצה למקומות מאד לא טובים. מה עם רווקים או אל-הוריים? זו אוכלוסיה שרק הולכת וגדלה. רק אם שני בני זוג עם מקצועות מכובדים ומכניסים לפחות 30,000 בחודש נטו יש סיכוי לבית ולחיים סבירים במדינה הזו. הבעיה היה שחצי מדינה על שכר מינימום ויש בתים שמכניסים שליש מזה וחיים רע. בחברה קפיטליסטית תמיד יהיו פערים, אבל הפערים במדינה הזו מזעזעים את הדעת, במשכורות, בתנאים, ומה לא. (וחייתי בשני העולמות). זה לטעמי ה-כשל הכי גדול של המדינה הזו. עובדים ועניים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Taser 21/06/2021 10:26