רמי רשף, מנכל ג'נסל קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

ג’נסל: סיכום מוצלח לניסוי למערכת A5 באיסלנד

המערכת עבדה במשך 1500 שעות רצופות והפכה לתא הדלק הראשון בעולם שעובד זמן כה ממושך תוך הפקת מימן באופן עצמאי וללא חיבור לרשת החשמל

פולי טל 20/06/2021 12:12

א+א-

חברת ג’נסל מדווחת היום על סיום הניסוי שערכה עם חברת התקשורת האיסלנדית Ohf Neyðarlínan, במסגרתו הותקנה והופעלה מערכת A5 של החברה במערך הסלולרי של חברת התקשורת.

 

הניסוי החל בינואר 2021, ובחודש מאי דיווחה החברה על הצלחה בהפעלת המוצר למשך חודש שלם – 720 שעות, באופן רציף ואוטונומי. היום מדווחת החברה שהמשיכה להפעיל את המוצר לתקופה נוספת ובסך הכל למשך 1500 שעות רצופות.

 

החברה מסבירה שבכך הפך תא הדלק שלה לראשון בעולם שעובד למשך זמן כה ממושך, תוך הפקת מימן באופן עצמאי מאמוניה, ללא כל חיבור לרשת החשמל ומספק חשמל ירוק, נקי וחסכוני בכל שעות היממה ובתנאי מזג אוויר הפכפך.

 

לאור תוצאותיו המוצלחות של הניסוי, סיכמה ג’נסל עם חברת התקשורת על המשך בחינת ההפעלה וההתקנה של המוצר בתנאי מזג האוויר הקיצוניים הצפויים באיסלנד בחודשי החורף נובמבר – ינואר באיזור הארקטי.

 

עוד סוכם כי במקביל להתקנה הנוספת של המוצר, ינהלו הצדדים משא ומתן לרכישה והפעלה של מערכות המוצר בתחנות של חברת התקשורת.

 

מג’נסל נמסר כי החברה מעריכה שתוצאות ההתקנה מהוות פריצת דרך טכנולוגית משמעותית לחברה והמשך ההתקנות בחודשי החורף צפויים לקדם אותה בתהליכים מסחריים עם חברות תקשורת נוספות בולם.

 

ג’נסל הונפקה בבורסת תל אביב בנובמבר 2020, והיא נסחרת במדדי הטכנולוגיה, האנרגיה והקלינטק לפי שווי של 1.1 מיליארד ש"ח, לאחר שירדה מתחילת השנה בשיעור של קרוב ל-30%. בחודש האחרון המניה הראתה התאוששות ועלתה כ-20%. הבוקר, בעקבות ההודעה מזנקת מניית החברה בשיעור של 8%.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה