גל פרידמן, יו"ר אקוואריוס מנועים קרדיט: רמי זרנגר

אקוואריוס מנועים תקים מפעל ייצור בדובאי בהשקעה של כמיליארד ש”ח

החברה חתמה על מזכר הבנות עם חברת האנרגיה KIP דובאי שתגייס את הסכום הדרוש לפרויקט; ל-KIP תינתן אופציה לרכישת עד 10% ממניות אקוואריוס לפי שווי חברה של 5 מיליארד דולר

חדשות ספונסר 13/06/2021 12:12

א+א- 3

חברת אקוואריוס מנועים חתמה על מזכר הבנות עם חברת האנרגיהKampac International (KIP) להקמה משותפת של מפעל באמירויות המאוחדות לייצור מוצרים לתעשיית הרכב, המבוססים על הטכנולוגיה שפיתחה אקוואריוס.

 

במסגרת מזכר ההבנות, סוכם שהמפעל יוקם ויופעל על ידי חברה שתוקם על ידי הצדדים -Middle East Aquarius Automotive. עוד סוכם כי KIP תפעל על מנת לגייס סכום של 1-1.2 מיליארד דולר שישמש להקמת הפרויקט ושיושקע בחברה שתוקם כנגד הקצאת מניות בה בשיעור שיוסכם בין הצדדים.

 

בנוסף, במסגרת מזכר ההבנות ניתנה ל-KIP אופציה למשך תקופה של 14 חודשים ממועד החתימה על המזכר, לרכישה של עד 10% מההון המונפק והנפרע של אקוואריוס מנועים עצמה לפי שווי חברה של 5 מיליארד דולר. נזכיר כי החברה נסחרת היום בתל אביב לפי שווי של 917 מיליון ש"ח, אחרי שירדה 23% בשלושת החודשים האחרונים.

 

KIP היא חברה בינלאומית המאוגדת בבריטניה ובעלת זרוע פעילות בתחום האנרגיה הממוקמת בדובאי. החברה פועלת בתחום חיפושי הנפט, הגז והכרייה. ל-KIP צוות אנשי מקצוע מנוסים בתחומי פעילותה, הן בדירקטוריון והן בצוות ההנהלה. החברה פועלת כיום בדובאי, לונדון, גאנה, ניגריה וקונגו ומציעה שירותים שונים בתחומי האנרגיה והכרייה.

 

שיתוף הפעולה של KIP עם אקוואריוס מנועים הוא חלק מכניסתה של KIP לתחום האנרגיה הירוקה בעולמות המימן, ולהערכת אקוואריוס יכולותיה בעולמות הייצור והתשתיות ברחבי העולם צפויות לסייע לאקוואריוס בכניסתה לפעילות משמעותית בשוק הרכב העולמי.

 

גל פרידמן, יו"ר אקוואריוס מנועים: "מזכר ההבנות עם KIP הינו אבן דרך חשובה במסגרת ההערכות של אקוואריוס לקראת פעילות משמעותית בשוק הרכב העולמי. שיתוף הפעולה עם KIP מהווה עבורנו הבעת אמון נוספת בטכנולוגיה פורצת הדרך שלנו, ואנו מאמינים כי יכולותיה של KIP וקשריה העסקיים יסייעו לנו להתקדם ולבסס את יכולותינו בעולמות הרכב.

 

זאת, בהמשך להסכמים עליהם דיווחנו לגבי כניסתנו המתוכננת לשוק ביפן, ובהמשך לדיווח בחודש שעבר על התוצאות המוצלחות של בדיקות ההרצה למנוע הלינארי שפיחתנו, המבוסס על גז המימן".

 

בחודש שעבר דיווחה אקוואריוס על התקדמות טכנולוגית משמעותית שהוגדרה על ידה כפריצת דרך בתחומה. המנוע הלינארי שפיחתה החברה, המבוסס על גז המימן, עבר בהצלחה בדיקות הרצה, שבוצעו ע"י חברת ALV האוסטרית, המתמחה בפיתוח, הדמיה ובדיקה של כל סוגי ההנעה ושילובם בכלי רכב שונים. חברת AVL הינה גוף מקצועי בלתי תלוי אשר בדק והוכיח את פעילותו ויעילותו של המנוע שפיתחה אקוואריוס.

 

בניסוי שבוצע, פעל המנוע על בסיס מימן בלבד, ללא שימוש כלשהו בדלקים פוסיליים מסייעים. תוצאות הבדיקות הצביעו על כך שמנוע החברה ניתן להפעלה גם באמצעות מימן בלבד (100%), תוך פליטת גזים, CO2, CO ו-HC ברמות זניחות עד אפסיות. החברה מעריכה כי תוצאות הבדיקות מהניסוי שנערך מהוות התקדמות של ממש בהוכחת הפעלת מנוע מימן ייחודי זה.

 

אקוואריוס מנועים מפתחת ומייצרת מנועים קטנים לייצור חשמל, קל משקל עם חלק נע אחד בלבד, בעל הספק ונצילות גבוהה לחברה מרכזי פעילות ופיתוח בישראל, גרמניה ופולין. יו"ר החברה הוא גל פרידמן ומנכ"ל החברה הוא אריאל גורפונג.

 

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  וואווו...מחזיק אותה המון זמן

  הודעה מעולה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  avni 13/06/2021 10:13

 2. 2
  רוצים להשקיע לפי 5 מילייארד דולר|4|

  נסחרת היום לפי 1.2 מילייארד שקל ....
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  צביקה 1 13/06/2021 09:56

 3. 3
  הודעה פגז

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  צביקה 1 13/06/2021 09:55