יעקב אטרקצ’י: ”תמ”א 38 היא היסטוריה, התחדשות עירונית אמיתית היא פינוי בינוי”

בעל השליטה בחברת אאורה באירוע פסגת הנדל"ן: "מחירי הדירות עולים לא בגלל שהפסיקו לבנות תמ"א, אז מסתבר שהיא לא הפתרון"

חדשות ספונסר 10/06/2021 14:46

א+א- 1

"תמ"א 38 היא היסטוריה, ארכיאולוגיה, צריך להפסיק אותה וטוב שהמדינה החליטה לסיימה", כך אמר היום יעקב אטרקצ’י, מנכ"ל ובעלים של חברת אאורה ישראל, באירוע פסגת הנדל"ן של מרכז הנדל"ן בשיתוף מדלן שהתקיימה במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בת"א.

 

היום כולם מבינים כבר שהתחדשות עירונית אמיתית היא פינוי בינוי. המדינה הבינה, הרשויות המקומיות, היזמים וגם הדיירים. באמצעות פינוי בינוי בונים תשתיות חדשות ומודרניות, בונים בניינים ומתחמים חדישים, בונים ריאות ירוקות, מבני ציבור, אזורי מסחר, שבילי אופניים ועוד", לדבריו.

 

אטרקצ’י הוסיף כי "מחירי הדירות עולים לא בגלל שהפסיקו לבנות תמ"א, גם עם התמ"א המחירים עלו אז מסתבר שתמ"א היא לא הפתרון, מה גם שלוקח להוציא היתר פנייה לפרויקט תמ"א 38 לא פחות מבפרויקטי פינוי בינוי.

 

דווקא שכונות חדשות שלמות שנבנות במסגרת פינוי בינוי הן הפתרון. כך בונים מאות יחידות דיור במרכזי ערים, הורסים ומפנים את בניינים הרכבות המכוערים שבנו כאן בשנות ה-50-60. עברו מאז כבר 60 שנה, המיקומים נשארו טובים אבל הבניינים הקיימים כבר לא ראויים. צריך לשבור את הבירוקרטיה, ליצור יחסי אמון עם הדיירים וכך ניתן להקים פרויקטים כאלה והרבה.

 

"תמ"א 38 מהווה קוסמטיקה בלבד, מהווה עומס על העיר ועל התשתיות הקיימות, היא לא מוסיפה תשתיות או מוסדות ציבור וכולי. כן אפשר לעשות שילוב בין תמ"א לפינוי בינוי במקומות שבהם לא ניתן לבנות מגדלים, כמו שעשינו בקריית אונו.

 

אי אפשר לקחת את המשאב של הקרקע שהופך יקר יותר ויותר מיום ליום ושמתמעט מיום ליום ולעשות פרויקטים של תמ"א ולבנות בניינים בני 7-9 קומות, זה לא הגיוני. כל תכנון חדש מהיום ואילך צריך להיות התחדשות עירונית מתחמית ולא בניינית. הגיע הזמן לעבוד מסודר, לבנות שכונות אמיתיות ואיכותיות".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ממליץ לכולם להתרחק מהאאורה!!!!!

    לא עומדים בתנאי מסירה בדירה תראו מה עשו לדיירים בגנים התלויים ביהוד השאירו אותם ללא קורת בית!!! ביזיון של חברה!!! תראו את כול הביקורות שלהם בגוגל!!!!

    מישהו 14/06/2021 11:20