מיזוגים ורכישות

המיזוג בין סומוטו לנוסטרומו יושלם בימים הקרובים

עם השלמת העסקה תתפצל החברה לשתי חברות ציבוריות – נוסטרומו שנרכשה בשנה שעברה ונרהטק שתחזיק את פעילותה הקיימת של סומוטו

חדשות ספונסר 10/06/2021 14:22

א+א- 3

חברת סומוטו מעדכנת כי המיזוג בינה לבין חברת האנרגיה המתחדשת נוסטרומו יושלם בימים הקרובים. נרהטק מדיה, חברת הבת של סומוטו פרסמה תשקיף סופי לחלוקת דיבידנד בעין של מניות נרהטק לבעלי מניות סומוטו. בהתאם להערכת הנהלת החברה השלמת עסקת נוסטרומו, והרישום למסחר של מניות נרהטק יסתיימו לפני תום חודש יוני.

 

על פי התשקיף שנרהטק פרסמה, היום הקובע עבור הזכאות לחלוקה הוא ה- 16.06.2021 ומועד החלוקה יבוצע תוך שני ימי מסחר ולאחר מכן יחל המסחר במניות נרהטק, לאחר שהתקבלו כל האישורים הנדרשים, עסקת הפיצול של נוסטרומו צפויה להסתיים ביום ה-20.6.21.

 

במסגרת דרישות רשויות המס בישראל לצורך השלמת העסקה, נדרשו בעלי עניין בסומוטו, יענקל’ה טננבוים וסול צבי למכור מניות ולאור זאת מכרו השניים כ- 2.7 מיליון מניות בין השאר, לגופים מוסדיים מובילים בישראל בעסקה מחוץ לבורסה.

 

לאחר השלמת עסקת נוסטרומו וחלוקת מניות נרהטק לבעלי המניות בסומוטו כדיבידנד בעין, תתפצל החברה לשתי חברות ציבוריות במבנה הבא:

 

 

 

*מתוך דיווח החברה לאתר מאיה

 

הנהלת נוסטרומו כוללת את יורם אשרי, מנכ"ל, ירון בן נון, מייסד החברה, נשיא ומנהל טכנולוגיות ראשי, והדירקטוריון כולל את אופיר בן נון, ירון בן נון, קובי ריכטר, רמי מולכו ורני ליפשיץ. הנהלת נרהטק מדיה כוללת את מר שוקי אברמוביץ, יו"ר דירקטוריון, מר אסי יצחיאק, מנכ"ל ומר רון יבורסקי, מנכ"ל טריניטי אודיו.

 

כזכור, בחודש מרץ אישרה אסיפת בעלי המניות של סומוטו את המיזוג עם נוסטרומו ובית המשפט אישר הפחתת הון לצורך ביצוע חלוקת דיבידנד בעין של פעילותה הקיימת של החברה. נוסטרומו, שהוקמה בשנת 2017, עוסקת בפיתוח, התקנה ותפעול של מערכות אגירת אנרגיה לבניינים מסחריים (כגון משרדים, קניונים, בתי חולים וחוות שרתים), מבני תעשיה וצרכנים נוספים של מיזוג אוויר מסחרי, היכן שפתרונות אגירת האנרגיה הקיימים לוקים, להערכתה, בחסרונות מהותיים.

 

מערכת נוסטרומו מבוססת על תאי אנרגיה IceBrick, המכילים מים ומאפשרים המרה ואגירה של אנרגיה חשמלית לאנרגית קור באופן נקי וללא השלכה שלילית על הסביבה. לאחר פיתוח שארך כ- 4 שנים, הדגמה מסחרית בישראל ולאור הבשלת הטכנולוגיה, נוסטרומו נמצאת בתחילת המסחור של מוצריה והקמת מערכות מסחריות נוספות בישראל וקליפורניה השנה.

 

מחזור המכירות השנתי העולמי של מערכות אגירת אנרגיה לרשת החשמל עמד בשנת 2019 על כ-9.1 מיליארד דולר, וצפוי לצמוח לכ-111 מיליארד דולר עד 2035 (על-פי נתוני חברת המחקר LUX).

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  דים לב למנכל יורם אשרי...

  הודח מאפוסנס בעבר עקב ירידת מניות החברה. מאמין שלמד את הלקח ויתדלק מוסדות וחדשות להרמת המניה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  twati 10/06/2021 14:39

 2. 2
  חברה נהדרת

  למרות הקשיים בסופו של דבר יודעים לקבל החלטות נכונות
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Kokk 10/06/2021 14:37

 3. 3
  נוסטרומו נמצאת בתחילת המסחור של

  מוצריה והקמת מערכות מסחריות נוספות בישראל וקליפורניה השנה. זההמשפט הכי חשוב פה, שאפו להנהלת סומוטו שידעה לקחת חברה במשבר, ולהביא אותה למקומות אחרים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  המשקיע המחושב 10/06/2021 14:30