ארנה גרופ רוכשת 110 דונם באשדוד ב-118 מיליון ש”ח

החברה רוכשת מגרשים בייעוד של מסחר ותעסוקה בכניסה הדרומית לעיר; בוחנת מספר חלופות לשימושים אפשריים בקרקע

חדשות ספונסר 10/06/2021 12:12

א+א- 1

חברת ארנה גרופ, שהשליטה בה נרכשה על ידי צחי אבו בחודש פברואר השנה, מדווחת היום על העסקה הראשונה שלה תחת הבעלות החדשה, כשהיא רוכשת מגרשים בשטח כולל של 110 דונם בייעוד של מסחר ותעסוקה באזור הכניסה הדרומית לעיר אשדוד.

 

את העסקה מבצעת חברת אס.אל.אס מפרשים, חברה פרטית בבעלות מלאה של ארנה גרופ, שהתקשרה עם חברת מחזיקי אשדוד בע"מ. מחזיקי אשדוד, היא הבעלים של 72% מחברת פנינת אשדוד, שיתרת מניותיה מוחזקות על ידי מושב שדה עוזיהו ופנינת אשדוד היא הבעלים של המגרשים הנרכשים.

 

פנינת אשדוד חתמה על הסכם הלוואה של 20 מיליון ש"ח עם אחד הבנקים, הנושאת ריבית שנתית של פריים פלוס 1.8%. להבטחת התחייבויות החברה על פי הסכם ההלוואה נרשמו לטובת בנק הפועלים שעבודים על זכויות בקרקע ועל זכויות במניות פנינת אשדוד. כחלק מהשלמת העסקה ההלוואה תיפרע והלוואה בתנאים דומים תועמד על ידי בנק אחר.

 

אס.אל.אס מפרשים, תשלם למוכרים 98.4 מיליון ש"ח תמורת המניות הנמכרות, ותעמיד למחזיקי אשדוד את הלוואת הבעלים, לצורך פירעון ההלוואה הקיימת. בעת חתימת ההסכם שילמה אס.אל.אס 11.8 מיליון ש"ח כמקדמה ממקורותיה העצמיים של החברה.

 

ב-15 ביולי, תשלם אס.אל.אס תשלום נוסף של 4 מיליון ש"ח, ואת ההלוואה בסכום של 19.6 מיליון ש"ח לצורך פירעון הלוואת הבעלים. יתרת התמורה, העומדת על 82.6 מיליון ש"ח, תשולם במועד הסגירה, כאשר החברה תבחן חלופות מימון לתשלום מלוא סכום הרכישה.

 

החברה בוחנת מספר חלופות לשימושים אפשריים בקרקע, על פי השימושים המותרים. על פי תכניות בניין עיר שבתוקף במועד זה, ניתן לבנות בשטח מבנים בייעוד מסחר ותעשיה, זאת בנוסף לתחנת הדלק הנמצאת כבר היום בשטח.

 

חברת מחזיקי אשדוד הגיעה בשנת 2020 להכנסות של 19 מיליון ש"ח, ובשנת 2019 הסתכמו הכנסותיה בכ-10 מיליון ש"ח. את שנת 2020 סיימה החברה בהפסד של 10 מיליון ש"ח.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    פרט לרכישה עצמה...

    זה המשפט הכי מעניין |35| : "בוחנת מספר חלופות לשימושים אפשריים בקרקע" |176|
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    boltrade 10/06/2021 13:38