גרג קונין, סמנכ"ל מוצר ומייסד חברת CTH קרדיט: יח"צ

טור דעה

חברות הטבק מתחילות להשקיע בקנאביס בארה”ב, למי מהן כדאי להצטרף?

מדינות רבות בארה"ב אישרו או מתכוונות לאשר לגליזציה מלאה; שוק הקנאביס בארה"ב הגיע כבר למכירות של 17 מיליארד דולר; איך מחליטים במי כדאי להשקיע?

גרג קונין 09/06/2021 12:12

א+א- 1

עולם הקנאביס הבין-לאומי משתנה כל העת. רק לפני כחודש, צ’אק שומר מנהיג הרוב בסנאט הצהיר שהסנאט יקדם לגליזציה של מריחואנה עם הנשיא ביידן או בלעדיו. פתיחתו של שוק הקנאביס ברמה הפדראלית עתידה להגדילו באופן משמעותי אך גם לגרום לרגולציה פדראלית.

 

הלכה למעשה, האפשרות לרכוש ולצרוך קנאביס באופן חוקי הופכת ליותר ויותר נפוצה בארצות הברית, לכן לא מפתיע שבשנה שעברה ענף הקנאביס בארה"ב הגיע להיקף מכירות של מעל 17 מיליארד דולר.

 

קודם כל, איפה מחפשים חברה להשקעה? המקום הטוב ביותר להתחיל ממנו הוא במדינות ארה"ב שעומדות לעשות לגליזציה של שימוש לצורכי פנאי. לדוגמא, וירג’יניה. וירג’יניה כבר הכריזה שהיא עומדת לעשות לגליזציה, המשמעות היא שהתחום עומד לגדול בקצב שיא וכל השחקנים יעלו בשווי. זה הזמן להתחיל לבדוק מה קיים שם ומי יעניין אתכם.

 

שנית, איזה סוגי השקעות מעניינים אתכם? יש מגמה מעניינת מאוד של חברות טבק שכבר עשו צעד לכיוון הקנאביס. כרגע יש שתיים שעשו את הצעד הזה: (LON:BATS) British American Tobacco שכבר השקיעו בחברת קנאביס קנדית בשם OGI (TSE) Organigram.

 

החברה שנייה היא Altria (NYSE:MO) שהשקיעה ב- (NASDAQ:CRON) CRONOS. היתרון בהשקעה בהן הוא בכך שמניות טבק הם, לרוב, מאוד יציבות. היתרון השני הוא שסביר להניח שברגע שתהיה לגליזציה פדרלית חברות הטבק יכנסו לשוק בצורה אסרטיבית ושוויין של המניות יעלה.

 

אופציה נוספת היא השקעה בחברות שבהן חברות הטבק כבר השקיעו. חברות טבק לא נוטות להחזיק בחברות בצורה חלקית לטווח הארוך, הם לרוב עושים השקעות מינוריות בתחום הקנאביס משיקולים חוקיים ורגולטורים וברגע שתהיה לגליזציה פדרלית סביר להניח שחברות הטבק יעשו רכישה מלאה של חברות שבהן הם כרגע מושקעות חלקית והמשקיעים יקבלו החזר נאה.

 

לגבי חברות קנאביס שלא מגובות ע"י תאגיד גדול כדאי להתמקד בחברות בעלות מוצר מבודל וייחודי וצוות עם הבנה רגולטורית מעמיקה. אלו הן החברות שישרדו את הרגולציה ויוכלו לפעול בשוק עם הרבה פחות תחרות.

 

בנוסף הייתי משקיע בחברות שמפתחות טכנולוגיות תומכות וזירות מסחר אלקטרונית, לדוגמא החברה האנגלית alphagreen או האמריקאית dutchie . כרגע יש חוסר בכלים טכנולוגיים שתפורים לתעשיית הקנאביס לכן במצב הנוכחי גם יש צורך גדול בשוק למוצרים שלהם וגם הם יהיו מטרה טובה לרכישה ע"י ענקיות הטכנולוגיה ברגע שהמצב החוקי של קנאביס ישתנו.

 

  • הכותב הוא גרג קונין, סמנכ"ל מוצר ומייסד חברת CTH, המפתחת מוצר שאיפה לקנאביס המבוסס על טכנולוגיות חימום ללא בעירה

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    במקום לשבור לי את הראש קניתי

    שתי קרנות חול 5129044 5127568 וקרן קנאביס ישראל 5129051
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    benyy 09/06/2021 15:54