בליידריינג’ר קיבלה אישור פטנט ביפן לטכנולוגיות של אינטרקציה בין רובוטים

הפטנט נוגע ליכולת לחבר, לשאת ולפרוק רובוטים לניקוי פאנלים סולאריים על ידי כלי רכב אוטונומיים או רחפנים ללא שימוש בכוח אדם יקר

חדשות ספונסר 08/06/2021 12:12

א+א- 2

חברת האנרגיה הירוקה, בליידריינג’ר, המפתחת מערכות רובוטיות ניידות, מנוהלות בענן, לניקוי וניטור פאנלים סולאריים מודיעה היום כי קיבלה אישור לפטנט ביפן, המגן על מערכות ושיטות טכנולוגיות בתחום האינטראקציה האוטונומית בין רובוטים אותם פיתחה ומפעילה החברה.

 

מדובר במערכות המאפשרות איתור, חיבור, נשיאה ופריקה של רובוטים, המשמשים בין השאר לניקוי ותחזוקה של פאנלים סולאריים על ידי כלי רכב אוטונומיים או רחפניים. כלים אוטונומיים אלו יכולים לקחת את רובוטי הניקוי והתחזוקה בין פאנלים סולאריים, או בין הפאנלים לתחנת בסיס, ללא שימוש בכוח אדם יקר. בנוסף, הפטנט מכסה גם שימושים עתידיים בתחומים אחרים של אנרגיה ירוקה, כולל בשדות קרקעיים גדולים ויישומים רבים נוספים.

 

אסף פרידלר, מנכ״ל החברה מסר כי "אנחנו שמחים ומלאי גאווה על כך שהפטנט אושר גם ביפן, בטח כשמדובר על מעצמה נחשבת בתחום הרובוטיקה האוטונומית. הפטנט מהווה אבן בסיס בתוכנית העבודה של החברה, הכוללת פיתוח רובוטים ורחפנים אשר מאפשרים העברה אוטונומית של רובוטים לניקיון בין שורות פאנלים.

 

פיתוחים אלו צפויים לאפשר לחברה בעתיד לספק פתרונות גם עבור מתקנים סולאריים גדולים מסוגים שונים, וכאלה מבוססי התקנות קרקע". עוד הוסיף פרידלר כי "מאחר ולפטנט יישומים מעבר לתחום הפעילות הישיר של החברה אנו צופים כי הוא יעניין גם חברות, ארגונים ותעשיות בתחומים אחרים".

 

בליידריינג׳ר פיתחה 3 קווי מוצר שישמרו על ניקיון הפאנלים הסולאריים ויאפשרו ייצור חשמל בצורה מיטבית. הראשון הוא רובוט ה-PLECO, רובוט נייד ואוטונומי, המונע על ידי סוללה נטענת ופועל ללא מים בגגות ומתקנים מסחריים.

 

מעבר ליכולות הניקוי, לרובוט שפיתחה מערכת איסוף וניהול נתונים ויכולות ניטור וזיהוי תקלות ולכלוך. הנתונים שהם מפיקים בשילוב עם נתוני המיקום של הרובוט, יאפשרו מיפוי דינאמי איכותי של רמת הניקיון, תקלות בפאנלים, לכלוך קשה להסרה ועוד. רכיבים אלו חלקם מצויים בשלבי מחקר ופיתוח והצלחתם תביא להשפעה כלכלית עצומה על בעלי המתקנים הסולאריים.

 

מערכת נוספת שפיתחה החברה מכונה 3P , מיועדת לניהול וניטור של צוות רובוטים באתר בודד, כולל ניטור מצב המשימה של כל רובוט, המלצה לחלוקת משימות בין רובוטים שונים, דיווח על מצב סוללה ועוד. מערכת ה-3P מיועדת לייעל ולטייב את השימוש במספר רובוטים במקביל באתר של פאנלים סולאריים. מערכת3P מצויה, בשלבי פיתוח מתקדם.

 

קו המוצרים השלישי הוא רובוט ה-PLOVER, רובוט רחפן המיועד לשוק מערכות העקיבה במתקנים בהם הגישה לפאנלים קשה. הוא ניתן גם להטסה ע"י מפעיל וגם ככלי אוטונומי, יש לו יכולת נחיתה רכה במיוחד והוא מבצע ניקוי אוטונומי של שורות פאנלים.

 

ה-PLOVER מיועד גם לשימוש במתקנים בהם מותקנים פאנלים סולאריים אשר הגישה אליהם קשה, כמו גגות ללא מדרגות גישה. הרובוטים האלה, שנמצאים בשלבי מחקר ופיתוח, יהיו מסוגלים לנחות בזהירות על גבי שורות פאנלים סולאריים, להתחיל את תהליך הניקיון, ובסיומו לחזור בחזרה אל עמדת השיגור שלהם.

 1. מניות בכתבה
 2. בלייד ריינגר

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  היעד שלי 3000

  אם תגיע לשם יהיה מעולה. מתחיל לשחרר בהדרגה משער 2600 (שער כניסה ממוצע גבוה מאוד לצערי 3100)
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ronendam 08/06/2021 18:40

 2. 2
  בינתיים פרצה 2400 ..נקווה שכך ישאר |52|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mvk 08/06/2021 15:47