תנועות קלות בתל אביב, מדד הבנקים מטפס 0.6%

תל אביב 35 עולה 0.1%; אופקו מזנקת 4.8%; קומפיוג’ן מוסיפה 6.3%; אנרג’יקס מאבדת 1.5%; פתיחה מעורבת באירופה, דקס יורד 0.1%; ירידות קלות בחוזים העתידיים בניו יורק

מערכת ספונסר 08/06/2021 12:12

א+א-

הבורסה המקומית מתנהלת היום ביציבות ומדשדשת סביב רמות הבסיס, לאחר נעילה מעורבת בניו יורק. החוזים העתידיים בוול סטריט מצביעים לפי שעה על ירידות קלות, באירופה מגמה מעורבת סביב רמות הבסיס. 

 

תל אביב 35 עולה 0.1% בעוד תל אביב 125 נסחר ללא שינוי. מדד הבנקים מטפס 0.6%, מדד הנפט יורד 1%, ומדד הנדל"ן נחלש 0.56%.

 

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי על מדד ת"א 35 ובפער שלילי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטות היום מניית אופקו הלת’ שחוזרת בפער חיובי של 6.57% ומניית פריגו בפער שלילי של 0.82%.

 דלתא גליל מודיעה על מיזוג ”BARE NECESSITIES” ו”בריולה”. המנכ"ל אייזיק דבח: "מיזוג החטיבות מאפשר לנו לשלב בין הכוח המסחרי של Bare Necessities לבין המומחיות בטכנולוגיה הדיגיטלית של בריולה".

מודרנה ומדיסון פארמה הודיעו על הסכם חדש למסחור חיסון נגד קורונה. מודרנה: "ממשיכים להיות מחויבים להילחם במגיפה על ידי הנגשה של החיסון שלנו לאוכלוסיות ברחבי העולם".

קוויקליזארד חתמה על הסכם עם איקאה דרום אסיה ומקסיקו. הטמעת מערכת התמחור של קוויקליזארד תאפשר לאיקאה לממש שינוי בתפיסה השיווקית ומעבר מתמחור בקטלוג לתמחור דיגיטלי.

קבוצת מור מקימה זרוע לרכש והשבחת קרקעות. החברה רוכשת קרקע להשקעה במתחם המייסדים בנס ציונה בהיקף של 10 דונם, המיועדת להקמת 100 – 150 יחידות דיור, תמורת כ - 10.6 מיליון.

עובדי חברת הסלולר גולן טלקום התאגדו בהסתדרות הכללית. בחברה, שנרכשה באוגוסט האחרון על ידי סלקום, מועסקים כ-200 עובדים. העובדים, שעד כה היו מאוגדים בהסתדרות הלאומית, יזמו את המהלך כדי להיות חלק מועד עובדי קבוצת סלקום.

נלה דיגיטל חתמה על הסכם לתפעול וניהול מותג תכשיטים און ליין. למותג למעלה מ - 60 מודלים ומוצרים שונים של טבעות, צמידים, תליונים עם יהלומי מעבדה; הספק יקבל 15% מהרווח בחישוב שנתי.

בנק ישראל רוצה לקדם ייצוג שווה של נשים במערכת הבנקאית. מחקרים מלמדים ששוויון מגדרי בהנהלות של חברות בשוק הפרטי לא נוצר עד היום באופן וולונטרי ולכן קיים צורך בשינוי גישה וייתכן שהמהלך הנכון הוא עיגון חובת ייצוג הולם בחקיקה מחייבת.

צה”ל החליט להאריך את ההסכם עם סלקום לאספקת שירותי תקשורת. סלקום תמשיך לספק שירותים לחיילי וקציני צה"ל ולמשרד הביטחון למשך שנתיים נוספות; "הארכת ההסכם תאפשר לעשרות אלפי מינויי צה"ל בסלקום ליהנות מתנאים טובים תחת קורת גג אחת".

IBI: "הפוקוס יעבור השבוע מהתעסוקה לנתוני האינפלציה בארה”ב. רמת התעסוקה הנוכחית בארה"ב עדיין נמוכה ב - 7.6 מיליון מפרוץ משבר הקורונה. בקצב הנוכחי של תוספת המועסקים החודשית ייקח למעלה משנה בכדי לחזור לרמת התעסוקה של ערב המשבר".

אם יורשה לבנקים לפעול כעושי שוק במניות, הם יתרמו רבות לנזילות. בורסות רבות בעולם מתמודדות עם נזילות נמוכה בניירות ערך; עידוד הנזילות מבוצע בידי עושה השוק אולם בישראל אסור לבנקים לבצע את התפקיד

טכנולוגיות גילוי אש וגזים מגייסת כ-20 מיליון ש”ח מהפניקס. החברה תבצע הקצאה פרטית של מניות במחיר 9 ₪ למניה ואופציה אחת על כל מניה. הפניקס צפויה להפוך לבעלת ענין בחברה.

יוחננוף גייסה כ - 350 מיליון שקל מגופים מוסדיים. העסקה משקפת לחברה שווי של כ - 2.45 מיליארד שקל (לפני הכסף). בעקבות הגיוס יעלו החזקות הציבור בחברה לכ-30.77% מהמניות.

מספנות ישראל תייצר כלי שיט למדינה באפריקה תמורת כ - 151 מיליון שקל. ההסכם מצטרף לעסקה בהיקף של כ - 430 מיליון שקל שנכנסה לתוקף בחודש אפריל לאספקת כלי שיט למדינה במזרח אסיה. אתמול אישר ביהמ"ש לחברה לבצע חלוקת דיבידנד של כ-25 מיליון שקל.

משרד התקשורת מתקדם בדרך לקליטה סלולרית מלאה בישראל. המשרד יפעיל מערכת עצמאית לבדיקת הקליטה והשירות הסלולרי לצרכי פיקוח ואכיפה. חברות הסלולר יחויבו בדיווח אחיד שיספק תמונת מצב עדכנית על הקליטה הסלולרית בכל רחבי ישראל..

אייסקיור חתמה על הסכם הפצה למכירת מוצריה בברזיל. ההסכם נחתם לחמש שנים. המפיץ התחייב לרכוש מוצרים בהיקף מינימלי כולל של כ - 6.6 מיליון דולר. הסכם ההפצה מצטרף להסכמים שנחתמו לאחרונה באיחוד האמיריות, תאילנד והודו.

ווישור קיבלה רישיון לפעילות במדינה ראשונה בארה”ב. הרישיון מאפשר לחברה לפעול בניו ג’רסי כגוף הפצה וחיתום של מוצרי ביטוח. החברה מתכוונת לפעול לקבלת רישיונות גם במדינות נוספות.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה